Eurocentres La Rochelle

C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\779_eurocentres-la-rochelle_1.jpg

Fransa Avrupa’nın en gelişmiş ve en köklü tarihe sahip ülkelerinden biridir. Fransa’nın Avrupa ve dünya tarihindeki önemi ve bir kültür olarak etkisinin gelişimiyle Fransızca da dünya dilleri arasında önem kazanmıştır. Bu kapsamda birçok insan Fransızca’yı öğrenmek ya da halen var olan yetilerini geliştirmek için birkaç haftadan bir seneye uzanan ve içerik olarak çeşitlilik gösteren dil eğitimi programları için Fransa’ya giderler. Bahsettiğimiz programları Genel Fransızca, İş Fransızcası, Akademik Yıl Programı, Özel Programlar, Yaz Okulu ve Sınav Hazırlık Programları olarak sınıflandırabiliriz.

Genel Fransızca: Katılımcıların dilbilgisi, okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

İş Fransızcası: İş hayatında gerekli olabilecek terimlerin yanı sıra yazışma, sunum, telefon görüşmesi ve rapor hazırlama teknikleri gibi becerilere yöneliktir. Bunlara ek olarak sadece tıp alanı için Tıbbi Fransızca kursları da mevcuttur.

Akademik Yıl Programı: 11 aya kadar uzayabilen uzun süreli Fransızca programlarıdır. Uzun süreleri kapsadığı için genellikle daha ekonomik bir program olduğunu söyleyebiliriz.

Özel Programlar: Fransızcayı aşçılık ve şarap kursu gibi eğitimlerle birleştiren programlardır.

Yaz Okulu: Yaz mevsiminde 8-18 yaş grubu katılımcılar içindir. Bu programlar Fransızca eğitimini toplu aktivite, eğlenceler, geziler ve spor aktiviteleriyle birleştirirler.

Sınav Hazırlık Programları: Fransızca yetilerini uluslararası geçerliliği olan bir sınavla belgelemek isteyen katılımcılara yöneliktir.

Fransa’nın sunduğu bu eğitim olanaklarından yaralanabileceğiniz, hepsi kendi içinde farklı tarihe ve kültüre sahip olan şehirleri ve bununla birlikte ünlü dil okullarını aşağıda inceleyelim:

La Rochelle:

Eurocentres Language School La Rochelle:

C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\779_eurocentres-la-rochelle_1.jpg

1960 yılında kurulan Eurocentres dil okulu zincirinin La Rochelle şubesi bir liman kentinde öğrencilere sunacağı mükemmel plajlar ve sıcak yerel halkı ile ön plana çıkmaktadır. Okulun tarihi binalarla dolu şehirde yer almasının yanı sıra sahillere yakın konumu da bu şubeyi çekici kılan diğer etmenlerdendir.

Eurocentres La Rochelle Konum İçin Tıklayınız…

La Rochelle Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

Eurocentres La Rochelle Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

Neden Eurocentres?

Eurocentres öğrencilerine sunulan İnteraktif ders tahtaları, kişisel çalışmaları için kütüphane ve bilgisayar odası, ücretsiz WIFI, öğrenci salonları ve teraslar okul çekiciliğini arttırırken İngiltere, İrlanda, Malta, Fransa, Amerika, Kanada, Avustralya, Güney Afrika gibi birçok ülkede şubeleri bulunan zincir, seçkin bir dil okulu olması da verdiği profesyonel eğitimler baz alındığında ücret-performans maksimizasyonu sağlayacağınız bir okul tercihi olacaktır.

Eurocentres Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Eurocentres Facebook Sayfası İçin Tıklayınız…

Eurocentres Instagram Sayfası İçin Tıklayınız…

Eurocentres Youtube Kanalı İçin Tıklayınız…

Konaklama alternatifleri:

-Aile Yanı Konaklama

ParisHomestay2

Şehir merkezine 30-45 dk’lık mesafelerde seçkin ve güvenilir Fransa vatandaşı ailelerin yanında yapılan konaklamalar.

-Rezidans konaklama

residence-grande

Şehir merkezine yürüyüş mesafesi ya da 10-15 dk’lık otobüs mesafeleri arasında suit konaklamadır.

 

-Apart-Hotel

unnamed

Şehir merkezine yürüyüş mesafesi ya da 10-15 dklık otobüs mesafeleri arasında ortak paylaşımlı ya da kişisel öğrenci apartları gibi konaklama türleri öğrencilerin tercihine sunulmaktadır.

Eurocentres La Rochelle, öğrencilerine;

-Genel Fransızca (Katılım için A2-C1 seviyesinde olmalısınız.)

-İş Fransızcası (Katılım İçin B1-C2 seviyesinde olmalısınız.)

– Sınav Hazırlık programları sunmaktadır.(DELF, DALF) (Katılım için A2-C1 seviyesinde olmalısınız.)

Dil programlarını sunmaktadır.

Eurocentres okullarının sahip olduğu akreditasyonlar ve üyelikler:

British Council, English UK, EAQUALS, English Australia, Neas, Imagine, Languages Canada, Edusa, Fle, Souffle, EQA, Feltom, Instituto Cervantes, Acels, Aaiep, L’Office.

Diğer ortaklıklar: Bildungspool, Sheffield Hallam University, Klubschule, Ausbildung-Weiterbildung, Alto, Sprachzeitungen.

TIPS:

Bütün konaklamalar için kayıt oluşturduktan sonra iptal ya da değişiklik isterseniz bunu konaklama başlangıç tarihinize en geç 1.5-2 ay kala okula bildirmeniz gerekir. Aksi halde maddi kayıplara uğrayabilirsiniz.

Fransa’da dil eğitimi planlaması için yeşil pasaportlu öğrenciler 12 haftaya kadar vize başvurusu yapmadan eğitim alabilirler. Yeşil pasaportu olmayan öğrenciler ise vize işlemleri sırasında zorunlu olarak sağlık sigortası gösterilmelidir. Vize işlemleriniz için eğitime başlamayı planladığınız tarihe en geç 1.5 ay öncesinde harekete geçmelisiniz.

Yapacağınız sağlık sigortası genel olarak acil rahatsızlıkları kapsamaktadır. Göz, diş, estetik ya da kronik rahatsızlığınızdan kaynaklı yapacağınız hastane işlemlerinde ciddi maddi yükümlülüklerle karşılaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir..

CHICAGOX

STAFFORD HOUSE INTERNATIONAL

STAFFORD HOUSE INTERNATIONAL Stafford House International, genel, akademik ve profesyonel amaçlar için kurslar sunan dünyanın en ünlü ve büyük Dil Okulu zincirlerinden birisidir. Stafford House ...