ES DUBAI LANGUAGE SCHOOL

ES DUBAI LANGUAGE SCHOOL

UAE/DUBAI

Okulumuz, New Dubai’nin kalbinde yer alan Jumeirah Lake Towers’ta (JLT) yer almaktadır. JLT, çok çeşitli gıda, perakende, spor ve eğlence seçeneklerinin yanı sıra toplu taşıma araçlarına (iki metro istasyonu) kolay erişim sunan elverişli bir konuma sahiptir ve Dubai Marina Mall ve plaja sadece birkaç dakika uzaklıktadır.

Güvenli bir ortam ve öğrenci yurduna ücretsiz servis ile ulaşabilmek de uluslararası öğrenciler için ideal bir ortam sağlamaktadır

.

ES Dubai dil okulu Dubai’nin en önemli noktalarından biri olan Jumairah Lakes Towers bölgesinde bulunmaktadır.Bu bölge yoğun olarak Amerikan, İngiliz ve diğer Avrupalı milletten insanların ikamet ettiği ve  birçok iş merkezinin bulunduğu gelişmiş bir bölgedir. Okul Dubai marinaya yürüyerek 15 dakika, Jumeirah beach residence sahiline yürüyerek 20 dakikada rahatlıkla ulaşabilecek mesafededir.Dubai %87 lik göçmen nüfusuyla dünyanın en kozmopolit bölgelerinden biridir. Bu durum Dubai’yi farklı kılmakta.Bu sebepten dolayı Dubai’de birincil dil sanılanın aksine Arapça değil İngilizce’dir. Hayatın her noktasında İngilizce öncelikli ve zorunlu dil konumundadır.

ES Dubai dil okulu Dubai’nin ilk ve tek uluslararası çapta eğitim veren ve öğrenci vizesi sağlayabilen dil okuludur.Okulda başlangıç seviyesinden Advanced seviyeye kadar tüm seviyeler mevcuttur. IELTS hazırlık sınıfımız da bulunmaktadır. Dersler Sabah 9.00 – 12.00 ve 12.15 – 3.00 ve 3.15 – 6.15 arasında olmaktadır. Okul öğrencilere vize sponsorluğu yapabilmekte ve tüm vize işlemlerini YERO danışmanlığı ile öğrenci adına yerine getirmektedir. Öğrencinin herhangi bir konsolosluğa gitmesine, banka hesabı göstermesine ve benzeri birçok evrak işlemleri ile uğraşmasına gerek yok. Ortalama 2 hafta içerisinde vize alabilmektedir. Şuana kadar vize başarı oranımız %100. Vizeler 3 ay + 3 ay veriliyor. 6 aydan sonra öğrencinin ülkeden çıkış yapması gerekmektedir.

Okulun Websitesi: Okulun Resmi WebSitesi

Dubai Şehir Videosu : Şehir Tanıtım Videosu

Okulun Konumu : Okulun Şehir Konumu

Okulun Tanıtım Videosu Es Dubai Okul Tanıtım Videosu

 

Neden ES DUBAI ?

 • Türk öğrencilerin Vize alma konusunda hiçbir sorun yaşamazlar
 • Bankada para gösterme zorunluluğu yoktur
 • Dünyanın 68 ülkesinden öğrencilerin eğitim almaya geldikleri bir okuldur.
 • Şehrin en merkezi bölgelerinden biri olan Jumeriah ‘ta yer almaktadır
 • Öğrencilerine iş bulma konusunda destekler.
 • Çok uygun konaklama imkanları sunmaktadır
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve bilgisayar odaları bulunur.
 • Sosyal aktiviteler konusunda çok zengindir. Birçok aktiviteyi çok uygun şartlarda katılma şansınız olacaktır.
 • Sonbahar-Yaz mevsimleri arası harika bir iklime sahiptir. Özellikle kış aylarında Dubai’de eğitim almak ve yaşamak kesinlikle bir ayrıcalıktır.
 • Dünyanın en güvenilir ülkelerinden biridir
 • Öğretmenler Native Speaker’dır.
 • Dubai’de yaşayan insanların % 85’i başka ülkelerden gelmiştir.
 • 24 saat acil çağrı hattı.

Es Dubai Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Okulumuzun Dubai’de aile yanı konaklama seçeneği kültürel sebeplerden dolayı maalesef yoktur.

Yurt konaklaması

Okulumuz Dubai’de Uninest yurt konaklama seçeneği sunmaktadır. Uninest, Dubai’de eğitim alan öğrenciler için güvenli ve esnek konutlar sunan bağımsız bir öğrenci konaklama şirketidir. Tesis, Jumeirah Lake Towers’a sadece 35 dakika uzaklıktadır.

Uninest, tamamen gömme dolaplar, yataklar ve çalışma masaları ile döşenmiş tek ve ikiz odalar sunmaktadır. Rezidans aynı zamanda rahat yaşam, çalışma ortamı ve sosyal alanlara odaklanarak her öğrencinin çalışma deneyimini geliştirmek için tasarlanmıştır. Tesis, ES Dubai’ye her gün ücretsiz servis otobüsü hizmetinin yanı sıra Dubai’deki önemli yerlere ücretsiz ulaşım imkanı sunmaktadır.

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (15 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Yoğun İngilizce (30 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • İş İngilizcesi ve buna uygun spesifik iş İngilizcesi Kursları
 • IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.

ES DUBAİ Sosyal Medya Hesapları

-ES DUBAI FACEBOOK-

-ES DUBAI YOUTUBE –

-ES DUBAI INSTAGRAM-

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

YERO Yurtdışı Eğitim: Dubai Hakkında Bilinmesi Gerekenler

YERO Yurtdışı Eğitim: Okulumuzun Türk Temsilcisi Hakan Bey’in Önerileri

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

Öncelikle Dubai vizesi için gerekli olan evraklar şunlardır: Pasaportunuzun kopyası,bir adet vesikalık resim

Vize başvurusunu okul bu evrakları size sağladıktan sonra sizin adınıza çıkaracaktır. Genelde yoğunluğa bağlı olarak vizeniz 2 ila 4 hafta arasında çıkacaktır.

Yaz dönemi Dubai çok sıcak olacağı için eğitim zamanınızı Eylül- Haziran dönemleri arasında yapmanızı öneririz. Unutmayın ki Dubai’de yaz sıcaklı çok rahat 50 derecenin üzerine çıkabilmektedir ve buna bir de yoğun nem oranını eklerseniz çok zorlayıcı olacağını sizde tahmin edersiniz.

Vizenizle beraber part-time çalışma izniniz de olacaktır. Dubai’de iş bulabilmek için en azından basit şekilde kendinizi İngilizce olarak ifade etmeniz şansınızı daha da arttıracaktır.

Dubai bir Arap ülkesi olarak birçok kişinin aklında kapalı bir ülke imajı yaratabilir.Fakat  Dubai sahip olduğu vizyon gereği başta giyim tarzlarına vermiş olduğu özgürlük ve hayatın birçok noktasında sağlamış olduğu yaşam kolaylığı sonucu başta birçok İngiliz, Amerikan ve Avrupalı milletlerle beraber  dünyanın her yerinden milletin bir arada özgürce yaşayabileceği bir ortam oluşturmuştur.

Dubai’de dilediğiniz gibi giyinebilirsiniz. Gece kulüplerinde ve birçok restaurantlarda alkol tüketimi serbesttir. Hatta haftanın en az 1 günü kadınlar için Ladies night mevcuttur ve bu günde kadınlar için sınırsız ve ücretsiz alkol tüketim hakkı mevcuttur.Hatta yemeklerde % 60’lara varan indirimler de mevcuttur. Erkekler de katılabilir fakat onlar için ücretsiz mekan oranı çok azdır.Ayrıca kadınlara metroda özel bir bölüm her zaman vardır, tercihe göre karışık alanda yada sadece kadınlara özel olan alanı kullanabilirsiniz.
Suç oranı %0 olan Dubai’de  evinizin aracınızın kapısını kitlemeden çıkabilirsiniz ve döndüğünüzde eşyalarınızın hiç dokunulmadan yerinde durduğunu görebilirsiniz. Dilediğiniz saatte dışarı çıkabilirsiniz hiç kimse sizi rahatsız etmeyecektir. Güvenlik konusunda dünyada sürekli olarak ilk 3 e giren bir bölgedir. Not olarak belirtmeliyim ki birine bağırmak bile 6 ay cezadan başlar. Ultra saygılı ve güvenli bir yerdir.

Sürekli olarak festival,fuar ve konserlerle şehir çok canlı durumdadır. Dünyaca ünlü sanatçılarıın konserlerini ya da sergilerini görebilirsiniz. Denizleri de inanılmaz derecede temiz ve güzeldir.Yeme içme vb yaşamsal giderler için öğrenciye ortama 350-400 USD yeterli olacaktır. Hava sıcaklığı Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında biraz yüksektir, fakat duraklar, metro istasyonları, taksiler, kısacası heryerde klima olması bu 3 aylık sıcak dönemi rahat atlatmanızı sağlamaktadır. Yaz aylarında (Haziran- Temmuz) iş bulma oranı da nispeten daha düşüktür.

Çalışma Olanakları; Es Dubai’nin vereceği vize ile gelen öğrencilerin part-time olarak çalışma hakkı vardır.En az 12 hafta ve üstü kayıt olan öğrenciler öğrenci vizesi ile Dubai’ye gelir ve yeterli İngilizce’ye sahip olduklarında iş bulabilir ve çalışabilirler. Okulda iş bulma konusunda full time olarak biri çalışmaktadır ve öğrencilerin cv lerini toplayıp onlara uygun iş bulma konusunda yardımcı olmaktadır.Ama asla iş garantisi vermemekte. Yurtdışından gelen öğrencinin ülkeye adaptasyonu ve dinleme, anlama ve konuşma becerisini açması ortalama 3 veya 4 haftayı bulmaktadır. Intermediate ve üstü seviyede öğrencilerin iş bulma süreci daha hızlı olacaktır. İntermediate altı öğrencilerin iş bulması biraz daha uzun bir zaman almaktadır.Bulunacak part-time işlerde öğrencinin kazanacağı ücret işe, iş yerine ve öğrencinin ingilizce yeteneğine ve karakterine bağlı olarak değişmektedir. Sosyal ve girişken bir kişiliğe sahip öğrenciler çok daha hızlı iş bulabilmektedir. Dubai’de güleryüzlü ve uyumlu olmak çok önemlidir ve iş bulma konusunda süreci hızlandırır.

Part-time işlerde ortalama 8$-10$  arası kazanabilirler. Kimi işyerleri konaklama + yeme-içme + 1000aed-2500aed net maaş önermektedir. Dubai’de iş konusunda birçok şey müzakereye açıktır konuşup daha fazlasını elde etmek mümkündür. Çalışmak isteyen öğrenciler gitmeden önce ingilizce test olup ingilizce cv lerini hazırlamalıdırlar ki oraya gidip bununla vakit kaybetmesinler. Ayrıca Dubai diğer dil eğitimi veren lokasyonlardan farklı olarak öğrencilere kendi mesleklerini yapma olanağı tanımaktadır. Bir bilgisayar mühendisliği mezunu öğrenci yeterli ingilizceyi edindikten sonra bilgisayar mühendisi olarak Dubai’de kalıp oturma izni alıp profesyonel olarak kendi mesleğini yapabilme olanağına sahiptir.Bu bütün meslekler için gereklidir. Özellikle Designer ve mühendisler için çok ideal bir destinasyondur hatta başka bir ülkeye gitmek yeni mezun ve mezun olacaklar için zaman kaybı olacaktır. Dubai’de ingilizcelerini geliştirirken aynı zamanda şehri ve ülkeyi yakından tanıyacaklardır ki bu da işe başlama süreçlerini hızlandıracaktır.

Sosyal Aktiviteler; Okul sosyal etkinliklerin dil öğrenme sürecinde önemli bir etken olduğuna inanmaktadır. Bu sebepten ötürü ayda 5 veya 6 kez sosyal etkinlik düzenlemektedir. Bu aktivitelerin fiyatları yapmış olduğumuz anlaşmalar gereği dışarıdan birey olarak giden birine göre çok daha ucuzdur. Safari, Ski Dubai, Yat gezileri gibi geziler düzenlenmektedir.

1$ = 3.65AED(dirham) kur sabittir.

Son olarak konaklama iptali ile bilgi vermek isteriz. Öğrencilerimiz genellikle 2 haftalık yurt konaklama almaktadırlar ve bu konaklama genelde paket fiyata dahildir. Öğrencilerimizin maalesef iptal etmek isterlerse okul bu durumda maalesef geri ödeme yapmamaktadır. Konaklamasız bir seçenek dilerseniz danışmanınızla bu konuyu konuşup önerilerini almanızda her zaman fayda vardır.

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin