English Language Institue (ELI ) Drogheda

C:\Users\pro2000\Desktop\ELI-Drogheda-Escuela-Ingles-02.jpg

English Language Institue (ELI ) Drogheda

C:\Users\pro2000\Desktop\Drogheda.jpg

Dublin Şehir merkezinde ve Drogheda şehir merkezinde olmak üzere İrlanda’da 2 ayrı şubesi olan ve güzel birer binada yer alan ELI, İngilizce öğrenmek için çok iyi bir seçenektir. Dünyanın her yerinden öğrencilere yüksek kaliteli İngilizce dil programları ve konaklama olanakları sunuyor. Türk öğrenci oranı en az olan okullardan biridir. Deneyimli öğretmenleri, güler yüzlü personeli ve aktif bir sosyal programa sahip çok çeşitli kursları ELI’yi eğitim için ideal bir yer haline getirmektedir. Seçkin bir çevreye sahip, güvenli bir konuma sahip olmaları sayesinde şehir içi ulaşım olanaklarına oldukça yakınlardır. İster Dublin’de İrlanda kültürünü birebir yaşayabilir, isterseniz Dublin’e 30 dakika mesafedeki ekonomik yaşam koşulları sunan Drogheda şehrinde otantik bir İrlanda hayatını deneyimleyebilirsiniz.

Neden ELI Drogheda ?

Boyne Nehri manzarasına sahip olan okul, eğlence ve alışveriş merkezlerine sadece 5 dakika yürüme mesafesinde olup aynı zamanda tüm toplu taşımalara da kolay ulaşıma sahiptir. 20 sınıfı olan ELI Drogheda okulunda öğrenciler için lezzetli atıştırmalıklar alabilecekleri bir kafe ve oyun alanlarını da içeren bir dinlenme salonu bulunmaktadır. Ayrıca okulda ücretsiz internet erişiminin sağlandığı bilgisayar odası mevcuttur.
Okul okuma, yazma, konuşma ve dinleme olmak üzere 4 beceri üzerine yoğunlaşmaktadır. ELI Drogheda İş İngilizcesi dersleri almak isteyen iş insanları veya şirketler için de programlar sunmaktadır. Ayrıca öğrenciler genel lise müfredatının içeriğindeki bilim, tarih, edebiyat ve işletme konularıyla ilgili dersleri İngilizce alabildikleri ve ders sonrası müze vb. yerlere giderek konuları gerçek hayata dökebildikleri CLIL (Content and Language Integrated Learning) programına katılabilirler. Bu programla öğrenciler; iklim değişikliğinden Viking kültürüne, ünlü İrlandalı yazarlardan küreselleşmeye kadar çok kapsamlı konular hakkında bilgi sahibi olabilmektedir.

C:\Users\pro2000\Desktop\images.jpg C:\Users\pro2000\Desktop\indir.jpg

C:\Users\pro2000\Desktop\ELI-Drogheda-Escuela-Ingles-02.jpg C:\Users\pro2000\Desktop\62379383_679497805833680_7634738383675195392_o.jpg

Öğrenciye Sunulan Programlar

Yetişkinler için (+16).

Genç öğrenciler için (12-17).

Öğrenciye sunulan hizmetler ;

  • Havaalanı Transferi
  • Konaklama Hizmeti
  • Öğrenci Destek Birimi
  • Oryantasyon ve Sosyal Aktiviteler
  • Göçmenlik ve Vize Desteği
  • İş Bulma Aktiviteleri
  • Sınav Kayıt İşlemleri
  • Seyahat Tavsiyeleri

 Konaklama

C:\Users\pro2000\Desktop\indir (2).jpg

Aile yanında konaklama

Öğrenciler için en doğru ev sahibi aileyi bulmanın çok önemli olduğuna inanıyorlar. İrlandalı ailelerin kendi dillerini ve kültürlerini tanıtmakla beraber, her gün aileleri ile birlikte de etkileşim kurmalarını istiyorlar. Doğru aile ile kalmak, mutlu hissetmek ve ömür boyu sürecek bu harika anılara sahip olabilmek için çok önemlidir. Tüm aileler okulun yetkili ekipleri tarafından sürekli denetlenir.

Yurt konaklaması

Yurtta kalmak öğrencilere daha bağımsız bir yaşam deneyimi sunmaktadır.Yurtlar, şehir merkezinde olup, okula yürüme mesafesinde ve tüm önemli merkezlere çok yakın konumda yer almaktadır.Odalar, aynı ve farklı milletten, benzer yaştaki diğer öğrencilerle paylaşmak için modern olarak tasarlanmıştır.

  • Öğrenciler , konaklama iptal taleplerini konaklama başlangıç tarihinden 1 ay öncesinden bildirmelidir.

Faydalı Linkler

Okul sitesi: https://www.elischools.com/tr/

Okul tanıtım videosu : https://www.youtube.com/watch?v=0Pqk5fgw2Uw

Eli Okulları yetkilisinin Yero Özel videosu : https://www.youtube.com/watch?v=dueCPanS2YA

Dil Okulu nedir ? https://www.youtube.com/watch?v=zlzAJjvCAVE

İrlanda Hakkında önemli bilgiler : https://www.youtube.com/watch?v=ScrkCHL3Fzk

ELI Okulları Facebook sayfası : https://www.facebook.com/EliSchools/

ELI Okulları Instagram sayfası : https://www.instagram.com/elischools/?hl=tr

Google Harita: https://goo.gl/maps/f4EcRGWQ635wQhcbA

 

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

İrlanda’da dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz , İrlanda Konsolosluğu’na vize başvurusu yapılması gerekmektedir. İrlanda vizesi başvurusu , okul başlangıç tarihinden maksimum 3 ay öncesinde yapılabilir. İrlanda vize ücreti 92 €’dur. Bu aşamada Yero Yurtdışı Eğitim olarak, bütün öğrencilerimize ücretsiz eğitim danışmanlığımıza ek olarak ücretsiz vize danışmanlığı vererek , hazırlanacak evraklar , gerekli başvurular ve konsolosluklara ödenecek harç ücretleri gibi konularda yönlendirmeleri yapıyoruz. Öğrencilerimiz, ilgili birimden randevusu alınıp, randevu günü geldiğinde parmak izi vermeye, pasaportunu ve hazırlanan evraklarını teslim etmeye kendileri gidiyorlar. Daha sonra eğer vize alması onaylamış ise 90 günlük öğrenci vizesi pasaportuna basılmış halde pasaport öğrenciye kargoyla iletiliyor. İrlanda’da Work and Study programı kapsamında hem dil eğitimi alıp hem çalışmak isteyen yani 25 hafta ve üzeri eğitime giden öğrenciler 90 günlük vizeleri olduğu için , vize uzatma işlemini İrlanda’da Garda Polis Merkezinden 300 Euro ücret karşılığında yapıp vizelerini 8 aya kadar uzatabilirler. Bu durumda öğrenci 25 haftalık bir eğitime kayıtlıysa , 6 ay eğitim alıp, ilk günden itibaren çalışma hakkına sahip olarak, okul bittikten sonraki 2 ayda kendi tercihleri doğrultusunda , çalışabilir , eğitim alabilir ya da İrlanda’yı gezerek 2 ayı bu seçeneklerden istediği şekilde değerlendirebilir. Garda dediğimiz Polis Birimi’ne başvuru yapmak için erken randevu almak gerekli olduğundan, Türkiye’deyken , daha İrlanda’ya gitmeden randevu almanızı önerip, nasıl ve nereden yapılacağına dair gerekli yönlendirmeler tarafımızdan yapılmaktadır. İrlanda’da vize uzatma işlemi eğitim alındığı sürece 3 defa yapılabilir. Yani öğrenci 33 haftalık x 3 defa uzatma süresiyle, toplamda 2 yıl İrlanda’da kalabilmektedir. Yurtdışı Seyahat Sigortasından da bahsedecek olursak , İrlanda’ya gitmeden önce yaptırmanız zorunludur. Okul tarafından veya sigorta şirketlerinden muhakkak yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda da yine, Yero Yurtdışı Eğitim danışmanınız detaylı olarak bilgilendirme yapacaktır.

İlginizi çekebilir..

WORK and TRAVEL 2023 KAYITLARI BAŞLADI !!!

Türkiye’nin ve dünyanın öğrenciler tarafından en çok tercih edilen kültürel değişim ve çalışma programı olan work and travel programı, tüm öğrencilere 4 aya kadar çalışma ...
Hemen Arayın
E-Posta Gönderin