EMERALD CULTURAL INSTITUTE

C:\Users\pro2000\Desktop\letter_pps_header-1024x576.jpg

EMERALD CULTURAL INSTITUTE

Neden Emeral Cultural Intitute ?

1986 yılında kurulan Emerald Cultural Institute, her yaştan ve dünya çapında 60’tan fazla ülkeden gruplara ve bireylere kaliteli dil, mesleki gelişim ve kültürel programlar sağlama konusunda 30 yılı aşkın deneyime sahiptir. 100.000’den fazla dil öğrencisini okuldan memnuniyetle ayrılmıştır; hepsi farklı dil yeteneklerine, kişisel ilgi alanlarına ve akademik hedeflere sahip olabilmek için güzel başlangıçlar yapmışlardır.

Genel ve Profesyonel İngilizce kurslarını yıllardır uzman kadrosu ile başarıyla 40’tan fazla ülkeden öğrenciye sunan Emerald dil okulu, iki farklı merkezde eğitim vermektedir. TOEIC, TIE, Trinity ve Oxford Test of English yetkili sınav merkezidir.

IALC üyesidir, EAQUALS tarafından akredite edilmiştir ve İngilizce Dil Öğretimi için Quality and Qualifications Ireland tarafından tanınmaktadır.

Olanaklar

 • Kafeterya
 • Restoran
 • Öğrenci kullanımı için mikrodalga fırın
 • Bilgisayar laboratuvarı
 • Kütüphane
 • Film odası
 • Sosyalleşme alanları
 • Bahçe
 • Ücretsiz kablosuz internet bağlantısı

C:\Users\pro2000\Desktop\letter_pps_header-1024x576.jpg

Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce
 • Akademik İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • Öğretmen kursları
 • Sınavlara Hazırlık kursları
 • Online İngilizce
 • Junior Programları

Konaklama

Aile Yanı Konaklama

C:\Users\pro2000\Desktop\110727C-194.jpg

Ev sahibi bir ailenin yanında kalmak, dil becerilerinizi doğal günlük bağlamda geliştirmek için mükemmel bir fırsat sağlar ve öğrencilerimiz için çok popüler bir seçenektir. Ev sahibi aile deneyimi, öğrencilerin dünyaca ünlü İrlanda misafirperverliği ile tanışıp Dublin’in yaşam tarzını ve kültürünü keşfetmenin en iyi yollarından biridir.

Aile yanında konaklama, yetişkinler için yarım pansiyon seçeneği veya gençler için tam pansiyon seçeneği ile mevcuttur. Aileler konaklama ekibi tarafından özenle seçilir ve izlenir. Ev sahibi ailelerimizin birçoğu, 12 yılı aşkın bir süredir Emerald deneyiminin bir parçası olmuştur.

Residence Konaklama

C:\Users\pro2000\Desktop\St.-Raphaelas-Residence-8946-1024x683.jpg

Okulun Residence konaklaması konusunda birkaç alternatif imkanı bulunmaktadır. Bütün evler güvenlik konusunda okul tarafından özenle seçilmiştir ve kontrol edilir. Ortak kullanım alanları olan sosyalleşmek için çok avantajlı konaklama seçenekleridir.

 • Öğrenciler , konaklama iptal taleplerini konaklama başlangıç tarihinden 1 ay öncesinden bildirmelidir.

Faydalı Linkler

Emerald Cultural Institute web sitesi : https://www.eci.ie/

Emerald Cultural Institute youtube videoları : https://www.youtube.com/user/EmeraldInstitute

Dil Okulu nedir ? https://www.youtube.com/watch?v=zlzAJjvCAVE

İrlanda Hakkında önemli bilgiler : https://www.youtube.com/watch?v=ScrkCHL3Fzk

Emerald Cultural Institute Facebook hesabı : https://www.facebook.com/EmeraldCulturalInstitute/

Emerald Cultural Institute Instagram hesabı : https://www.instagram.com/emeraldculturalinstitute/

Emerald Cultural Institute Palmerston Park Google Maps : https://goo.gl/maps/Rbm79KwGE9vPBaGr7

Emerald Cultural Institute Merrion Square Google Maps : https://goo.gl/maps/3M9FKPy3y7CwQZMt9

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

İrlanda’da dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz , İrlanda Konsolosluğu’na vize başvurusu yapılması gerekmektedir. İrlanda vizesi başvurusu , okul başlangıç tarihinden maksimum 3 ay öncesinde yapılabilir. İrlanda vize ücreti 92 €’dur. Bu aşamada Yero Yurtdışı Eğitim olarak, bütün öğrencilerimize ücretsiz eğitim danışmanlığımıza ek olarak ücretsiz vize danışmanlığı vererek , hazırlanacak evraklar , gerekli başvurular ve konsolosluklara ödenecek harç ücretleri gibi konularda yönlendirmeleri yapıyoruz. Öğrencilerimiz, ilgili birimden randevusu alınıp, randevu günü geldiğinde parmak izi vermeye, pasaportunu ve hazırlanan evraklarını teslim etmeye kendileri gidiyorlar. Daha sonra eğer vize alması onaylamış ise 90 günlük öğrenci vizesi pasaportuna basılmış halde pasaport öğrenciye kargoyla iletiliyor. İrlanda’da Work and Study programı kapsamında hem dil eğitimi alıp hem çalışmak isteyen yani 25 hafta ve üzeri eğitime giden öğrenciler 90 günlük vizeleri olduğu için , vize uzatma işlemini İrlanda’da Garda Polis Merkezinden 300 Euro ücret karşılığında yapıp vizelerini 8 aya kadar uzatabilirler. Bu durumda öğrenci 25 haftalık bir eğitime kayıtlıysa , 6 ay eğitim alıp, ilk günden itibaren çalışma hakkına sahip olarak, okul bittikten sonraki 2 ayda kendi tercihleri doğrultusunda , çalışabilir , eğitim alabilir ya da İrlanda’yı gezerek 2 ayı bu seçeneklerden istediği şekilde değerlendirebilir. Garda dediğimiz Polis Birimi’ne başvuru yapmak için erken randevu almak gerekli olduğundan, Türkiye’deyken , daha İrlanda’ya gitmeden randevu almanızı önerip, nasıl ve nereden yapılacağına dair gerekli yönlendirmeler tarafımızdan yapılmaktadır. İrlanda’da vize uzatma işlemi eğitim alındığı sürece 3 defa yapılabilir. Yani öğrenci 33 haftalık x 3 defa uzatma süresiyle, toplamda 2 yıl İrlanda’da kalabilmektedir. Yurtdışı Seyahat Sigortasından da bahsedecek olursak , İrlanda’ya gitmeden önce yaptırmanız zorunludur. Okul tarafından veya sigorta şirketlerinden muhakkak yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda da yine, Yero Yurtdışı Eğitim danışmanınız detaylı olarak bilgilendirme yapacaktır.

 

İlginizi çekebilir..

Mayıs Ayı İndirimleri

Mayıs Ayı İndirimleri Es Dubai Mayıs Ayı İndirimleri Clubclass Mayıs Ayı İndirimleri ILSC Mayıs Ayı İndirimleri Kaplan Mayıs Ayı İndirimleri