ECNOLODGE-CHERRYWOOD LODGE

ECNOLODGE-CHERRYWOOD LODGE

Ecnolodge Birleşik Devletler’in birçok eyaletinde bir otel zinciridir. Cherrywood Lodge Michigan eyaletinin Wetmore şehrinde bulunur.

Şehrin Resmi İnternet Sitesi: https://www.michigan.org/city/wetmore

Ecnolodge Cherrywood Lodge İnternet Sitesi: https://www.choicehotels.com/en-uk/michigan/wetmore/econo-lodge-hotels/mi384?source=gyxt

Şehrin Gezi Rehberi: https://www.youtube.com/watch?v=1NtB7K3X8JU&t=102s

PARA KAZANMAK:

Michigan eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 9.45 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 9-11$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalama olmasına karşın Michigan son dönemlerde oldukça popüler bir work and travel lokasyonudur. Bazı özellikleri ile 2. kez work and travel programına katılan öğrencilerin tercih ettikleri lokasyonlarda ilk 3’te. Öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmaları hem de konaklamaları için haftalık ortalama 70-100$’dan fazla kira vermemeleri sayesinde birikim sağlayabilmektedirler. Aşağıdaki harita ikinci iş bulma konusunda sizlere faydalı olacaktır:

2.İŞ OLARAK ÇALIŞILABİLECEK YERLER:

Hillcrest Motel&Cabins: Burası Wetmore’deki kabin motelidir. Bu işletmede iş veren genellikle Host, Housekeeping olarak iş seçeneği sunuyor. Saatlik ücretler yaklaşık oalrak 10$ civarındadır.

Boarders Inn&Suites: Bu otelde Housekeeping, Room Attendant olarak çalışabilirsiniz. Saatlik ücretleri ise 9-11$ arasında değişmektedir.

SOSYAL HAYAT:

11.000 göl, plaj artı başlıca şehirlerde kültürel organizasyonlara sahiptir ve Michigan bir üniversite bölgesidir. ABD’de ki 5 büyük gölün 4’ü ile çevrilidir. Tatil alanların çoğu Lake Michigan üzerindedir örneğin kuzeyde Mackinaw Island.

Michigan yerli öğrenci ve diğer geçici işçilerin de ilgi alanındadır. Glen Arbor güzel bir bölgedir fakat önceki Work and Travel katılımcıları araba olmadan gitmenin çok zor olduğunu söylemektedir.

Work and Travel öğrencileri Mackinac Island’da birçok yaz işi bulunabilir. Burası yaklaşık 5 mil uzunluğunda Kanada sınırına yakın küçük bir tatil yeridir. Adada motorlu araçlara izin verilmemektedir; atlar, faytonlar ve bisikletler kullanılmaktadır. WAT öğrencileri padicap işinin yanı sıra adanın çoğu pahalı otelinde, dükkanlarında ve turistlik etkinliklerde iş bulunabilir.

Adada Sosyal Güvenlik ofisi bulunmadığından, sosyal güvenlik kartı ve numarası almak için buraya gelmeden önce başvurmanız gerekmektedir.

NY’dan Mackinac Island’a otobüsle gidiş ortalama 30 saat sürmektedir. Bu yüzden uçak biletinizi direk olarak Michigan’a almanız önemlidir.

GEZİLECEK YERLER:

Michigan, ABD’nin orta batısında yer alan bir eyalettir ve eyaletteki her nokta göl kıyışana en fazla 10 km uzaklıktadır. Mississipi Nehri’nin doğusunda yer alan en geniş eyalettir. Güneyinde Indiana, Wisconsin ve Ohio eyaletleriyle komşudur. Superior Gölü, Michigan Gölü ve Hugon Gölü’ne çok geniş kıyısı vardır. Erie Gölü’nde ise küçük bir kıyı şeridine sahiptir.

Eyaletin başkenti olan Lansing, aynı zamanda büyük şehirlerden biridir. Lansing dışında diğer bilinen şehirleri ise Detroit, Flint, Petoskey, Grand Rapids ve Ann Arbor’dur. Ann Arbor yaklaşık 120 binlik bir nüfusa sahiptir ve Michigan Üniversitesi’nin ana kampüsü burada bulunmaktadır. Şehrin Michigan Gölü ile buluştuğu noktada genişçe bir plaj vardır ve güneşin batışının en güzel izlendiği yer olarak nitelendirilir.

TÜRK ORANI:

Geçen sene bu bölgede yalnızca 10 Türk öğrenci bulunmuştur. Bu da sizlerin burada İngilizce’yi aktif olarak kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Michigan Resmi İnternet Sitesi: https://www.michigan.gov/som/

Ecnolodge Cherrywood Lodge İngilizce seviyelerinize göre sizlere genel olarak Guest Service, Server assistant, Server, Cook, Dishwasher gibi pozisyonları sunacaktır. Pozisyonlar için saatlik ücret 9.6$ ve otele 5 km’den daha yakın konaklamanız için haftalık sadece 60$ kira istemektedir. Kazandırdığı maddi ve manevi birikimleri sayesinde Ecnolodge Cherrywood Lodge ve Michigan eyaleti muhteşem bir yaz geçirmen için seni bekliyor!

 

İlginizi çekebilir..

LSI İngiltere Dil Okulu - Brighton - Yarı Yoğun İngilizce Merkez ...

LSI Brighton Yaz Okulu

LSI zincir bir okuldur ve 50 yıldan uzun bir deneyime sahiptir. İngiltere, Kanada, ABD, Yeni Zelanda, Fransa, İsviçre, Avustralya’da merkezi mevcut olmakla beraber 16 tane ...