Dunkin’ Donuts

Dunkin’ Donuts

Dunkin Donuts Amerika Birleşik Devletleri’nin zincir kahve ve donut dükkanıdır. Bu iş verenimiz, ABD’nin Massachusetts eyaletinin East Wareham ve Cape Cod bölgesinde yer almaktadır ve bir çok şubesi için Work and Travel öğrencilerine istihdam sağlamaktadır. Fast Food Crew pozisyonunda istihdam sağlamakta olan işletme bu pozisyonda, İngilizce seviyesine göre ya da işletmede ki her işte ihtiyaç durumuna göre görevler vermekte. Çalışanların hepsi Cashier, Dishwasher, Cook gibi pozisyonlarından sorumludur. Saatlik ücretler 12.00-12.75 $ bandındadır. Öğrenciler haftada ortalama 32 saat çalışırlar. Overtime olarak 40 saatin üzerine çıkarlarsa, çıktıkları saatler için maaşlarının 1.5 katını kazanabilirler.

Dunkin Donuts Amerika’nın bir simgesidir. Bu dünyanın içerisine girip, bu simgenin bir parçası olman için seni bekliyor.

Dunkin Donuts’ın tanıtım videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=RuRSMIdqdWE

Öğrenciler Boston Logan Uluslararası Havaalanı iner ve shuttlelar ya da Peter Pan otobüs firması ile 1:30 saat içinde ulaşabilir.

Biz her sene ortalama 15-20 bandında öğrenci göndermekteyiz.

KONAKLAMA :

East Wareham ve Cape Cod bölgelerinde konaklama fiyatları ortalama haftalık 100-150 $ bandındadır. Wareham’da ve Cape Cod’da konaklama tarzı genelde klasik müstakil, arkada bahçesi olan Amerikan evleri şeklindedir. Ev içerisinde mutfak araç gereçleri, koltuk, yatak, dolap, TV bulunmaktadır. Kızlar ayrı odada erkekler ayrı odada kalmaktadır. Genelde konaklamalar iş yerlerine yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

PARA KAZANMAK:

Massachusetts eyaletinin asgari ücreti 2019 yılı için saatlik 12.00 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 12-13 $ bandındadır. Asgari ücretleri Amerika’nın birçok eyaletine oranla yüksek olduğu için Work&Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahiptirler. Haftalık konaklama ücretleri bu eyalet için ortalama 100-150 $ bandındadır. Yüksek saatlik ücret ve 2. İş imkanı ile öğrenciler birikim sağlayabilmektedir.

İkinci iş alternatifleri için harita:

İkinci iş imkanı oldukça fazla olan bu bölgede, öğrenciler genellikle otellere ve restorantlara başvuru yapmakta. İlk Türkiye’den yerleşip gittiğiniz işiniz deki çalışma saatlerini öğrendikten sonra ikinci işinizi ona göre ayarlayabilirsiniz. Genelde otellerde sabahları çalışırken öğleden sonra ve akşamları restorantlarda, dondurmacılarda, hediyelik eşya dükkanlarında çalışabilirsiniz.

7-eleven, Lobster Pot, Atlantic Motel, Rosewood Motel, Şehrin ünlü Charlie’s Place ya da Krua Thia gibi yerlerde ikinci işe girip çalışabilirsiniz.

SOSYAL HAYAT:

East Wareham bölgelerine yılda ortalama 35-50 arasında Work and Travel öğrencisi gelmekte. Orleans, Hyannis, Yarmouth, Cape Cod yarım adasının içerisinde bulunan bölgelerdir. Cape Cod yarıma dası ile beraber ile beraber yılda 1000 civarında öğrenci gelmekte. Türk oranı ne çok ne az diyebiliriz. Work and Travel bölgesi olarak bilin bu bölgeye bir çok farklı milletten öğrenci gelmekte. East Wareham, Orleans, Hyannis, Yarmoth çok büyük bir bölgeler değil. Türkiye’deki yazlık bölgeler gibi düşünebilirsiniz. Bu bölgeler yaz aylarında zengin Amerika’lıların yazlık evlerinin olduğu bölgelerdir. Büyük şehir olmaması öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. East Wareham ce Cape Cod’da öğrenciler eğlencelerini gece parti mekanlarında lokal eğlencelerde(ev partileri gibi), country tarzı klasik Amerikan barlarında ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Öğrenciler aynı zamanda sahile gidebilir, çevredeki lokal müzeleri ziyaret edebilir ve beyzbol maçlarına katılabilirler. Cape Cod’da Work and Travel öğrencileri için bir komite bulunmakta. Bu komite öğrenciler için ücretsiz yemekler ve birçok etkinlik düzenlemekte. Her sene gelen J1 öğrencileri için “Welcome Pool Party” hazırlayıp sabırsızlıkla gelmenizi beklemekteler. Massachusettes Amerika haritasını baz aldığımızda kuzey batı tarafta kalması öğrencilere hem iş hem de sosyal hayatında kaliteli bir yaşama sahip olmalarını sunacaktır. Çünkü Amerika’da kuzeye çıkıldıkça eğitim seviyesi de yukarıya çıkmaktadır.

Komitenin internet sitesi : https://hellosummerj1.com/home

cape cod

GEZİLECEK YERLER:

Massachusettes eyaleti gezilebilecek yerler açısından oldukça zengindir. Öğrencilerin bulunduğu yerler Boston’a ortalama 1 saatlik mesafededir. Ayrıca öğrenciler day-off larında New York City’ye gitmek isterlerse 4 saatlik bir araba yolculuğu yeterli olacaktır.

Massachusettes eyaletinin resmi web sitesi : https://www.mass.gov/

Capa Cod’un ziyaretçi sitesi : https://www.capecodchamber.org/

ÖĞRENCİ ZİYARETLERİ FOTOĞRAFLARI

İlginizi çekebilir..

MEKSİKA’DAN WORK AND TRAVEL 2021 VİZESİ

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı ve Meksika Başkonsolosluğunun özel çalışması sonucu Türk öğrencilere 2021 Work and Travel için Meksika’dan vizeye başvurma imkanı tanınmıştır. Meksika çok ...