Dil okulu tercih ederken mutlaka bilinmesi gereken noktalar!

Selam size içi içine sığmayan, yerinde duramayan, her gün yeni ufuklar keşfetme aşkıyla yanıp tutuşanlar!

Dünyadaki herkesin görmek isteyeceği mükemmel manzaralar ve dünyaca ünlü yapıların önünde fotoğraf çektirmek mi? Onlarca farklı kültürden yüzlerce dost edinerek ufkunuzu ve çevrenizi genişletmek mi? Öğrenmek istediğiniz dili, kendi anavatanında, en kaliteli okullarda ve günlük hayatın akışında öğrenmek mi? Siz, yurt dışında dil okuluna gitmekten bahsediyor olmalısınız!

İkinci bir dil konuşmanın olmazsa olmaz haline geldiği günümüzde dil becerinizi geliştirmenin gelişim/zaman bakımından en verimli yolu, topraklarında o dilin konuşulduğu bir ülkeye giderek orada iyi bir dil kursuna yazılmak olacaktır. Peki yurt dışında dil eğitimi almanın incelikleri nelerdir?

Öğrenci, hangi dilde eğitim almak istiyorsa, o dilin anadil olarak kabul edildiği bir ülkeye gitmelidir. Örneğin İngilizce öğrenmek isteyen biri İngiltere, ABD, Kanada, İrlanda, Avustralya, Malta veya Dubai’de İngilizce dil kursuna yazılabilir, ya da Almanca öğrenmek isteyen biri Almanya’yı veya Avusturya’yı tercih edebilir. Dil okullarında dilbilgisi, okuma, yazma, dinleme, konuşma, kelime haznesi ve telaffuz alanlarında eğitim verildiği için öğrenci dil beceresini tek bir kulvar yerine tüm kulvarlarda ilerletme şansı yakalar. Ayrıca tüm okullar öğrencileri için devamlı olarak çeşitli etkinlikler ve sosyal aktiviteler düzenlemektedir. Bu organizasyonlar aracılığıyla öğrenciler birbirleriyle tanışırlar, sosyalleşerek bir arkadaş ortamı oluştururlar ve böylelikle dil öğrenimini kurs ile sınırlandırmak yerine, günlük hayatlarına da taşımış olurlar. Markete gittiğinizde bile o dili kullanmak mecburiyetinde olmak, size aralıksız bir öğrenme deneyimi sunmaktadır.

Dil okulları her pazartesi günü tüm kurlar için yeni bir sınıf açmaktadır. Dolayısıyla öğrenci, ülkenin vizesine sahip olduktan sonra istediği tarihte dil kursuna başlayabilir. Dil kursları 2 ile 52 hafta arasında istenilen uzunlukta tercih edilebilir.

Öğrenci, gideceği şehre ayak bastıktan sonra ilk pazartesi günü bir seviye tespit sınavına tabi tutulur. Bu sınavdan aldığı sonuca göre öğrenci, tam olarak olması gereken kurun sınıfına yerleştirilir; yani ne bir alt seviyeden başlayarak halihazırda bildiklerini tekrar öğrenmek zorunda kalır, ne de bir üst seviyeden başlayarak özgüvenini zedeler.

Yurt dışında dil öğrencileri için farklı konaklama seçenekleri mevcuttur, ancak yurtta veya aile yanında konaklama sık tercih edilmektedir. Yurtlarda oda paylaşımı mümkün olmasına rağmen öğrenciler genelde tek kişilik odada kalmayı tercih ederler. Yurtların ortak kullanılan mutfakları olur ve öğrenciler dışarıdan alışveriş yaparak yemeklerini diledikleri zaman bu mutfaklarda hazırlayabilirler. Aile yanı konaklama ise basitçe bir ailenin evindeki bir odayı size kiralamasıdır. Aile yanı konaklamada ‘sadece kahvaltı’, ‘yarım pansiyon’ (kahvaltı ve akşam yemeği) ve ‘tam pansiyon’ (kahvaltı, öğle ve akşam yemeği) şeklinde üç farklı beslenme türü arasından seçim yapılır. Ailenin hazırlamış olduğu kahvaltılar ve öğle yemekleri maalesef zengin ve gönlü bol Türk mutfağı ile yarışamayacaktır; yurt dışında kahvaltılar genellikle cornflakes, kızarmış ekmek üzerine sürülmüş krem peynir ya da kruvasan türü besinlerden meydana gelir. Öğle yemeği için ise aile, sabah hazırlamış olduğu bir sandviç veya tostu öğrenciye evden çıkmadan teslim eder; dolayısıyla beslenme konusunda yarım pansiyon seçeneği daha sık tercih edilmektedir. Sağlık veya inanç bakımından hassasiyeti olan öğrenciler, evde evcil hayvan olmaması veya öğünlerde domuz eti sunulmaması gibi tercihlerde bulunabilmektedir. Aileler, her konaklama sürecinin sonunda okullar ve acenteler tarafından düzenli olarak denetlendiği için, öğrencileri hijyen, huzur ve güven bakımından memnun etmek durumundadır. Aileden kaynaklı istenmeyen bir durum meydana geldiğinde okul, aileyle ilişiğini keser ve bir daha öğrenci yönlendirmemek üzere aileyi listesinden çıkarır. Bizler de YERO danışmanları olarak öğrencilerimizi huzursuz eden bir durum oluştuğunda derhal okul ile iletişime geçerek olaya müdahale edebiliyoruz!

Yurt dışında dil eğitimi almanın maliyeti ülkeden ülkeye, şehirden şehre, okuldan okula, programdan programa ve uzunluktan uzunluğa değişmektedir. Elbette bu konuda en belirleyici faktörler öğrencinin bütçesi, amacı, çalışmak isteyip istemeyişi ve ne kadar vakte sahip olduğudur.

Peki, neden yurt dışındaki dil okullarına bir acente aracılığıyla müracaat etmek daha mantıklı? Öncelikle, dil okulları daha fazla öğrencinin kaydını alabilmek adına yurt dışı eğitim acentelerine özel indirimler yaparlar. Yani öğrencinin okuldan bireysel olarak alacağı fiyat, ya acenteye verilmiş olan fiyattan daha yüksek, ya da en iyi ihtimalle o fiyata eşdeğer olacaktır. Bu durumda da öğrenci, okul ile iletişim kurma, kurs ve konaklama rezervasyonunu yaptırma, okul ile kayıt işlemlerini gerçekleştirme, belgelerini kargo ile okula gönderme ve okuldan teslim alma, vize şartlarını araştırma, vize dosyası hazırlama, vizeye başvuru yapma gibi süreçlerin tamamından kendi, tek başına sorumlu olacaktır; hem de daha fazla ya da aynı miktarda para ödeyerek! Bizler, öğrencilerimiz adına tüm bu işlemleri profesyonellik ve uzmanlıkla yürütürüz. Böylelikle öğrencinin konsolosluğa eksik ya da yanlış belgeyle başvurma, sağlanması gereken koşulları yeterince araştırmama, riskli bir niyet mektubu yazmış olma gibi kaygılarını ortadan kaldırmış oluruz. Kısacası, yurt dışında eğitim görmek isteyen biri için profesyonel bir danışmanlık eşliğinde yola çıkmak bariz biçimde daha avantajlı olmaktadır.

Aydınlatılmasını faydalı bulduğumuz bir başka konu ise, hangi acentenin, hangi sebeple tercih edilmesi gerektiği. Yurt dışı eğitim sektöründe etkinlik gösteren ‘adil satış politikası’ kapsamında yasal olarak hiçbir yurt dışı eğitim acentesi, bir diğerinden daha düşük fiyat verme olanağına sahip değildir; yani firmalar kendi kararlarıyla fiyatlarında indirim yapamazlar. Öyleyse, hiçbir yurt dışı eğitim şirketinin bir diğerinden daha düşük fiyat veremediği bu sektörde, neden YERO’yu tercih ederek kazanan siz oluyorsunuz?

  • Yıllardır sorunsuz başvurular yürüterek konsolosluklar ile aramızda oluşturduğumuz güvenden ötürü vize alımında sağladığımız prestij için. Konsolosluklar, YERO aracılığıyla kendilerine başvuran bir öğrencinin öncelikle YERO tarafından ülkeye girebilecek yeterlilikte bulunduğunu bilirler!
  • Daha önce bizi tercih etmiş olan öğrencilerimizin mükemmel geri dönümleri ve döndükten sonra bile bize olan bağlılıkları için. Google Değerlendirmeler üzerinde yüzlerce kişi tarafından oylanıp 9/5 puan alan tek yurt dışı eğitim firmasıyız!
  • Yurt dışına çıkış tarihi gelene kadar öğrencilerimize haftada 8 saat İngilizce konuşma ve pratik kulübümüze ücretsiz katılma olanağı tanıdığımız için. Dil eğitiminiz yurt dışına çıktığınızda değil, bize kaydolduğunuzda başlayacak!
  • Türkiye’de 7/24 açık olan acil çağrı hattına sahip tek yurt dışı eğitim firması olduğumuz için. Gün ve saat farkı gözetmeden bize ihtiyaç duyduğunuz her an telefonun ucundayız!
  • Gideceğiniz ülkeye daha önce pek çok öğrenci göndermiş olduğumuz ve dünyanın her yerinde geniş bir öğrenci ağına sahip olduğumuz için. Tüm ülke ve şehirlerde iş bulma, konaklama, yaşam masrafları gibi konularda merakınızı giderebilecek pek çok “tanıdığımız” var!
  • Kayıt tarihinizden yurt dışına çıkış gününüze kadar atacağınız tüm adımlardan sorumlu ayrı departmanlarımız olduğu için. Tüm işlemlerinize yetişmeye çalışacak tek bir danışmana sahip olmak yerine, vize işlemlerinizi vize departmanımız, uçak bileti işlemlerinizi bilet departmanımız yürütecek!
  • Tüm vize işlemlerinizden sorumlu, alanında uzman ve profesyonel bir vize departmanına sahip olduğumuz için. Başvuru için toplamanız gereken evraklar, kaliteli bir niyet mektubu senaryosu, banka hesabınızda göstermeniz gereken para miktarı… Hepsi bizde, sizin kafanız rahat olsun!
  • Talebimiz çok yüksek olduğu için. Günü kurtarmaya çalıştığımız ve satış yapmak için her yolu denediğimiz bir pazarlamacılığın değil, öğrencilerimizin ihtiyaç ve amaçlarını iyice anlayabilmek için empati yaptığımız, dürüst ve güvenilir bir danışmanlığın peşindeyiz!
  • Türkiye’nin en büyük yurt dışı eğitim danışmanlığı olduğumuz için. Bünyesinde 30’un üzerinde yurt dışı eğitim danışmanı bulunan tek firmayız!
  • Öğrencimize yakınlığımız kaydını alana kadar değil, programını bitirip ülkeye dönene kadar sürdüğü için. Öğrencimiz Türkiye’den çıkmadan önce, gideceği ülkeye vardıktan sonra, programı süresince ve Türkiye’ye döndükten sonra daima yanındayız!

İlginizi çekebilir..

VANCOUVER

Kanada’nın British Columbia eyaletinde bulunan, ülkenin 3. büyük şehridir. Ülkenin batı kıyısında kalmaktadır. Hollywood ve New York’tan sonra üçüncü en büyük film üretim merkezidir. Büyük ...