Cures ‘n Curiosities Inc

Cures ‘n Curiosities Inc

Cures ‘n Curiosities Inc, hediyelik eşya, otel eşyaları, şehir hatıraları, kıyafet, yiyecek-içecek satan butik bir dükkandır. Keystone Gölünün kıyısındaki otellerin yanında diğer birçok dükkanla birlikte bulunur. Öğrenciler Sales Associate adı altında çalışır ve görevleri müşterilere yardımcı olmak, kasayı kullanmak, stok yapmak ve dükkanın genel temizliğini yapmaktır. Saatlik 12.50 $ ücret alırlar. Haftada minimum 30 saat çalışırlar ve 40 saatin üstüne çıkarlarsa 18.75 alırlar.

İşletmenin sezona bağlı 20-25 çalışanı oluyor ve bu sayının 5-8’i Work and Travel öğrencisi. İşletmeye biz bu yıl sadece 3 öğrencimizi yerleştirdik. Şehirdeki Türk sayısı çok azdır. Öğrenci iş yerine ulaşımını kendi sağlar.

Denver Havaalanına inerse eğer servislerle Keystone Resort’a ulaşımını sağlayabilir. Denver’e inmezse de Greyhound otobüs firmasıyla konaklamasının olduğu Dillon şehrine çok yakın olan Silverthorne’a ulaşımını sağlayabilir.

Şehrin İnternet Sitesi: https://www.colorado.com/cities-and-towns/keystone

Cures ‘n Curiosities Inc İnternet Sitesi: https://everythingsummit.com/keystone/listings/cures-n-curiosities

PARA KAZANMAK:

Colorado eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 11.10 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 11-14$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalamanın bir tık üstünde olması dolayısıyla Colorado; Wyoming, Utah ve Montana eyaletlerinde olduğu gibi Work&Travel programında öğrencilerin maddi birikim sağlayabildikleri eyaletlerdendir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmalarıyla güzel birikim yapabilirler. Ayrıca konaklama Colorado eyaletinde başka eyaletlere göre pahalı olsa da Cures ‘n Curiosities’in çalışanlarına bulduğu konaklama haftalık 125$ olup saatlik ücretle doğru orantılıdır. Bu da para biriktirmelerine yardımcı olur.

İkinci iş alternatifleri için harita:

Öğrenci Keystone Gölü kenarındaki işletmelerde rahatlıkla 2. iş bulabilir. Bu işletmeler;

Lakeside Pizza Pub, Keystone Lodge and Spa, Adventure Center gibi işletmelerdir.

Ayrıca konaklama Dillon şehrinde olacağı için oradaki işletmelerle de anlaşıp çalışabilir. Dillon ve Keystone insanların tatil için geldiği kasabalar olduğundan otel ve restoran sayısı fazladır.

SOSYAL HAYAT:

Colorado eyaleti daha çok dağlık, küçük kasabalara ev sahipliği yapar. Bu küçük kasabalar aynı zamanda zengin Amerikalıların gerek yazın gerek kışın favori tatil yerlerindendir. Küçük kasabaların yoğunlukta olması öğrenciye fazla para harcamamalarını sağlarken aynı zamanda gerçek Amerikan kültürünü de tanımasına yardımcı olacaktır. Öğrenciler bu eyalette eğlencelerini gece kulüplerinden çok lokal eğlencelerde (ev partileri, barlar gibi) ve doğa ile zaman geçirerek sağlamaktadır. Uzun doğa yürüyüşleri, kamp, kaya tırmanışı ve kano yapmak bu eyalette yazın yapılacak aktivitelerin başında gelir. Öğrenci izin günlerini gölde ya da ormanlık alanda doğayla iç içe geçirebileceği gibi yakınlardaki şehirler olan Frisco, Dillon ve Silverthorne’a gidip oralardaki festival ve kültürel aktivitelere de katılabilirler.

Keystone’da yapılabilecek güncel aktiviteler: https://www.keystoneresort.com/explore-the-resort/activities-and-events/keystone-events.aspx

Dillon’da yapılabilecek güncel aktiviteler: https://www.townofdillon.com/events

GEZİLECEK YERLER:

Öğrenciler izin günlerini sadece 2.5 saat uzaklıkta olan ünlü Rocky Mountain National Park’a giderek değerlendirebilirler. Ya da büyük şehir özlemlerini gidermek istediklerinde 1.5 saat uzaklıktaki eyalet başkenti Denver’e gidip alışveriş yapabilirler. Aynı zamanda bol vakti olduğu takdirde Wyoming’e Yellowstone National Park’ı görmeye, Utah’a Salt Lake City’yi gezmeye otobüsle gidebilir.

Colorado Resmi Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Colorado Eyaletinin Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

rocky mountain

İlginizi çekebilir..

https://lh6.googleusercontent.com/1y-S-WaGiHD43_B7l3edDsEMAX_z7tT-9yzXsTygNeUmw238F7PsexO4Yf3c31SImIlv8qxz3zGcBJegNaM2q-guoYRMoFMXJ7RoHfZjqx4G2pEHZyKzp_GQsjpKq800XsXxfCUtXPK-QNsbpw

Harrow House Swanage Yaz Okulu

HARROW HOUSE-SWANAGE 1969 yılında kurulan Harrow House butik bir okuldur ve Swanage kentindeki tek okuldur. Burası bir kampüs yerleşkesidir ve öğrencinin ihtiyaçları için tüm donanıma ...