COMFORT INN-SANDUSKY-OH

Comfort Inn Birleşik Devletler’in ve Dünya’nın birçok eyaletinde bir otel zinciridir. Comfort Inn Sandusky, Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletinde yer alan ve Sandusky şehrinde yer alan bir işletmedir. Şehrin nüfusu 27.000’dir. Sandusky, ABD’nin Ohio eyaletinin kuzeyinde bulunan ve Erie Gölü’ne kıyısı olan bir şehir. Doğusunda Toledo, batısında Cleveland şehirleri bulunmaktadır.

Şehrin Resmi İnternet Sitesi: http://www.ci.sandusky.oh.us/

Comfort Inn İnternet Sitesi: https://www.choicehotels.com/en-uk/ohio/sandusky/comfort-inn-hotels/oh143?source=gyxt

İşletmenin tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=AGZfTzTr7N8

Şehrin Gezi Rehberi: https://www.youtube.com/watch?v=VK8J8oaqzDU

PARA KAZANMAK:

Ohio eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 8.55 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 9-15$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalama olmasına karşın Ohio son dönemlerde oldukça popüler bir work and travel lokasyonudur. Ohio tasarruf yapabileceğiniz bir eyalettir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmaları hem de konaklamaları için haftalık ortalama 70-100$’dan fazla kira vermemeleri sayesinde birikim sağlayabilmektedirler. Aşağıdaki harita ikinci iş bulma konusunda sizlere faydalı olacaktır:

2.İŞ OLARAK ÇALIŞILABİLECEK YERLER:

Outback Steakhouse: Burası Sandusky’nin ünlü steak restaurantlarından biridir. Bu işletmede iş veren genellikle Cook, Server, Busser, Line Cook ve Diswasher olarak iş seçeneği sunuyor. Saatlik ücretler 8-11$ ama bahşişe göre değişiklik gösterebiliyor.

Olive Garden Italian: Bu işletme Okoboji’nin en ünlü restaurantıdır. Burada Busser, Server, Server Assistant, Cook, Diswasher gibi pozisyonlarda 2. iş bulabilirsiniz. Saatlik ücretler burada da 10$ ve bahşişe göre değişiklik gösterir.

Steak’n Shake: Bu işletme Amerika’nın birçok eyaletinde bulunur.Fast food kültürüne dayanan steak restaurant zinciridir. Bu işletme genelde Host, Busser, Server, Diswasher, Line Cook olarak pozisyon verebiliyor. Bu pozisyonlar da çalışarak güzel birikim yapabilirsiniz.

SOSYAL HAYAT:

Sandusky, Ohio sahilinde yaşamak her gün bir tatil günü gibi hissettirir. Bu küçük kasaba kendini yeniden inşaa ediyor. Tarihi binalar yerel kaynaklı yiyecekler sunan restoranlara dönüştürülmekte ve bayside deneyimleri Sandusky’ye sadece bir yaz değil bir ömür yerleşmek isteyeceksiniz.

Sandusky, Cedar Point eğlence parkı gibi günlük gezi seçenekleri ve Put-in-Bay’e Jet Express’te binmek için hızlı bir kaçış noktası arayanlara hitap ediyor, ancak bölgedeki mekânlar ve aktiviteler tatilcilere bir sebep vermek için genişliyor ’’daha uzun kalmak’’.

Burada yaşayanlar Erie Gölü’nün dışında çoğunlukla keyif alsa da, Sandusky birkaç yıl boyunca kapalı su parklarına ev sahipliği yapmaktadır. Çarpıcı bir film izlemek için Jackson Street Pier’da bir gezintiye çıkın Erie Gölü Gün batımı ya da Ohio’daki en iyi kaçış noktalarından birinde ıslanırken koy etrafında bir ada gezintisi yapın.

Ohio’da bulunan outlet mağazalarında tüm gününüzü harcayabilirsiniz. Bu mağazalarda alışveriş çılgını olmamak elde değil.

GEZİLECEK YERLER:

Amerika Birleşik Devletleri’nin yüzölçümü bakımından en geniş 34. Eyaleti olan Ohio devletin orta batısında yer almaktadır. Doğuda Pennsylvania,kuzeybatıda Michigan, batıda Indiana, güneyde Kentucky, güneydoğusunda ise West Virginia yer alır.

Eyaletin başkenti olan Columbus, aynı zamanda en büyük şehridir. Columbus dışında diğer bilinen şehirler ise Cleveland, Cincinnati, Toledo, Akron ve Dayton’dur.

Ohio’da dünyanın en büyük ve en popüler eğlence parklarından biri olan Cedar Point bulunmaktadır. Bu eğlence parkına kesinlikle 1 gününüzü buraya ayırmalısınız.

Ohio’da turistik alanlar ilginizi çekebilir. Müzik, sanat, tarih ve doğal yaşam ile ilgili bir çok yer görebilirsiniz. Bunlardan bazıları; Rock and Roll Hall of Fame, Cleveland Museum of Art, Franklin Park Conservatory and Botanical Garden, Cincinnati Museum Center, Wright Brothers National Memorial, Stan Hywet Hall and Garden, Hocking Hills State Park, Dayton Aviation Heritage National Historic Park’tır.

Ohio’da NBA takımlarının en iyilerinden birisi olan Cleveland Cavaliers takımının Quicken Loans Arena stadyumuna gidebilirsiniz. Ayrıca, Amerikan futbolu ile ilgiliyseniz, Ohio State Buckeyes takımının sahasında maçı izleme şansına sahip olabilirsiniz.

Ohio Resmi İnternet Sitesi: https://ohio.gov/wps/portal/gov/site/home/

TÜRK ORANI:

Sandusky work and travel bölgeleri arasında olan gözde yerlerdendir. Burada yaklaşık 10 kadar Türk öğrenci görebilirsiniz. Ama daha fazla da International öğrenciyle tanışma şansınız olacaktır.

Comfort Inn Sandusky ingilizce seviyelerinize göre sizlere genel olarak Guest Service, Server assistant, Server, Cook, Dishwasher, Housekeeping ve Room Attendant gibi pozisyonları sunacaktır. Pozisyonlar için saatlik ücret 9.5$ ve otele 300 m’den daha yakın konaklamanız için haftalık sadece 75$ kira istemektedir. Emin olun ki zincir bir otelde çalışmak sizlere çok fazla şey katacaktır. Kazandırdığı maddi ve manevi birikimleri sayesinde Comfort Inn ve Ohio eyaleti muhteşem bir yaz geçirmen için seni bekliyor!

 

İlginizi çekebilir..

MEKSİKA’DAN WORK AND TRAVEL 2021 VİZESİ

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı ve Meksika Başkonsolosluğunun özel çalışması sonucu Türk öğrencilere 2021 Work and Travel için Meksika’dan vizeye başvurma imkanı tanınmıştır. Meksika çok ...