Churchill House Ramsgate Yaz Okulu

https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/DSC_0148.jpg

CHURCHILL HOUSE

Churchill House School of English Language | Ramsgate

1971 yılında kurulan Churchill House İngiltere’de farklı lokasyonlarda eğitim vermektedir. Ana merkezi Ramsgate’dir. Tüm yıl boyunca öğrenciye farklı dil programlarını tam 9 merkezde sunar. Brisith Council akreditasyonu da olan okulumuz öğrenciye verdiği kaliteli eğitim, güvenli konaklama dışında oldukça yararlı sosyal aktiviteler de sunmaktadır. Her yıl 40’tan fazla ülkeden gelen binlerce öğrenciye ev sahipliği yapar.

CHURCHILL HOUSE-RAMSGATE

https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/beach-days.jpg

St. Lawrence okulunda eğitim verilir. Burası İngiltere’nin günaydoğusunda, Ramsgate bölgesinde yer alır. Charles Dickense’e de bir dönem ev sahipliği yapan bu bölgede Vincent Van Gogh da bir okulda eğitim vermiştir.

Sahile oldukça yakındır hatta havanın güzel olduğu günlerde öğrencilerle plaj voleybolu aktivitesi düzenlenir Bu lokasyonun bir artısı olarak da öğrenciye ekstradan Afrika’nın yerel müzik aleti olan ‘djembe’ çalma eğitimi de verilir.

Tüm program boyunca öğrenci farklı milletlerden birsürü insanla tanışacak ve sosyalleşecektir. Sınıflarda milliyet oranına dikkat edilir, konaklamada da öğrencinin farklı milletten biriyle kalması gelişim açısından oldukça önemlidir.

https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/DSC_0148.jpg

https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/Classroom-3.jpg Okulda her bir birim için farklı görevliler mevcuttur. Öğrencinin ne zaman yardıma ihtiyacı olsa yanındadırlar. Her grubun bir lideri vardır. Bu liderler özenle seçilmiş olup hep öğrencilerle beraberdir. Her 8 öğrenci için 1 lider vardır. Öğrenci ilk gün seviye tespit sınavına tabi tutulur ve seviyesine göre bir gruba yerleştirilir. İlk gün yeni gelenlerle karma bir grupta öğrenciye eğitim ve okulla alakalı bilgiler verilir.

Her sınıfta iki öğretmen vardır ve hepsi oldukça eğitimlidir. 2 tane 15 dakikalık aralarda 3 tane 1 saatlik dersler yapılır. Haftada 15 saat İngilizce eğitimi vardır.

Konaklama

https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/Boys-room.jpg Öğrenci paylaşımlı banyolara sahip paylaşımlı odalarda kalır. İsterse tek kişilik ve özel banyolu odalar da ayarlanabilir. Oda arkadaşları farklı milletten olacaktır. Bu dil pratiği açısından büyük önem taşır. Odalar ve banyolar cinsiyete göre ayrılmıştır. Ortak alanlar da mevcuttur. Öğrenci için haftada bir çamaşırları yıkanır.

Öğrenci aile yanında da konaklayabilir. Tamamen İngilizce konuşan bu aileler son derece güvenlidir. Çoğu aile okula 20 dakika yürüme mesafesindedir. Otobüsle ulaşım sağlanacaksa haftalık ortalama 15 Sterlin’dir. Bu konaklama tipi https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/canteen-4.jpg sadece grupla gelen ve 12 yaşın üstündeki öğrencilere sağlanır.

Tüm yemek Churchill House tarafından yapılır. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri sunulur. Eğer öğrenci tüm gün bir geziye katılacaksa öğle yemeği ve suyu paket yapılıp verilir. Menü seçeneği geniştir ve öğrenci seveceği bir yemeği mutlaka bulacaktır. Vejetaryen ya da farklı diyetler uygulayan öğrenciler bunu bildirirse yemekler onlara özel hazırlanır. Okulda öğrencinin atıştırmalık alabileceği otomatlar mevcuttur.

Günlük Program

8.00-8.45 Kahvaltı

09.00-12.30 İngilizce dersi

12.30-13.15 Öğle yemeği

14.00’a kadar boş zaman

14.00-17.30 Aktivite

17.30-20.00 Akşam yemeği ve boş zaman

20.00-22.00 Akşam aktiviteleri

22.00-23.00 Uyku vakti

Aktiviteler

 

https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/DSCN1653.jpg

https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/DSC_8083.jpg Aktiviteler boyunca öğrencinin yanında hep lideri de bulunur. Gün içinde öğrenci 3 aktiviteye katılır; eğer herhangi bir gezi yoksa. Bu aktiviteler spor, müzik, oyunlar, dramalar olabilir.

Akşam aktiviteleri akşam yemeğinden sonra olur. Tüm okul katılır. Bunlar yarışmalar, temalı oyunlar, partiler olabilir.

Öğrenci haftada en az yarım günlük bir geziye katılır. Bunlar çevre şehirler ya da kasabalar olabilir. Genelde öğle yemeğinden sonra organize edilir. Tüm günlük gezilerse uzak yerlere yapılır. Kahvaltıdan hemen sonrası için planlanmıştır ve akşam yemeğinden önce dönülür. Geziler tam gün ise Londra, Cambridge ve Brighton’adır. Yarım günlük aktiviteler arasında Dover Castle, Canterbury Katedrali, Margete sahili ve Turner Gallery yer alır.

Neler sağlar?

15 saat İngilizce kursu

İngiliz kültürü ve tarihine yönelik projeler yapılır.

Bitirme sertifikası

5 akşam üstü, 7 akşam aktivitesi

1 yarım ve 1 tam gün geziler

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin