Churchill House Londra Yaz Okulu

https://www.oxfordinternationaljuniors.com/wp-content/uploads/2019/06/Img-UoBEastbourne-12.jpg

CHURCHILL HOUSE

1971 yılında kurulan Churchill House İngiltere’de farklı lokasyonlarda eğitim vermektedir. Ana merkezi Ramsgate’dir. Tüm yıl boyunca öğrenciye farklı dil programlarını tam 9 merkezde sunar. Brisith Council akreditasyonu da olan bir okulumuz öğrenciye verdiği kaliteli eğitim, güvenli konaklama dışında oldukça yararlı sosyal aktiviteler de sunmaktadır. Her yıl 40’tan fazla ülkeden gelen binlerce öğrenciye ev sahipliği yapar.

CHURCHILL HOUSE-LONDRA

Alhendam Okulu Londra’nın kuzey batısında Elestree bölgesinde yer alır. Sessiz sakin bir bölgededir. Okul geleneksel ve modern kültürün birleşimidir. Huzurlu bir yerde olması fakat Londra’nın merkezine yakın olması harika bir avantajdır. Kampüs, konaklama, yemek yenecek yerler, sınıflar, spor salonları hepsi birbirine kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

Tüm program boyunca öğrenci farklı milletlerden bir sürü insanla tanışacak ve sosyalleşecektir. Sınıflarda milliyet oranına dikkat edilir, konaklamada da öğrencinin farklı milletten biriyle kalması gelişim açısından oldukça önemlidir.

Okulda her bir birim için farklı görevliler mevcuttur. Öğrencinin ne zaman yardıma ihtiyacı olsa yanındadırlar.

 

Her grubun bir lideri vardır. Bu liderler özenle seçilmiş olup hep öğrencilerle beraberdir. Her 8 öğrenci için 1 lider vardır.

Hoş geldin!

Öğrenci ilk gün seviye tespit sınavına tabi tutulur ve seviyesine göre bir gruba yerleştirilir. İlk gün yeni gelenlerle karma bir grupta öğrenciye eğitim ve okulla alakalı bilgiler verilir.

Eğitim

Her sınıfta iki öğretmen vardır ve hepsi oldukça eğitimlidir. 2 tane 15 dakikalık aralarda 3 tane 1 saatlik dersler yapılır. Haftada 15 saat İngilizce eğitimi vardır.

Konaklama

 

Öğrenci paylaşımlı banyolara sahip paylaşımlı odalarda kalır. İsterse tek kişilik ve özel banyolu odalar da ayarlanabilir. Oda arkadaşları farklı milletten olacaktır. Bu dil pratiği açısından büyük önem taşır. Odalar ve banyolar cinsiyete göre ayrılmıştır. Ortak alanlar da mevcuttur. Öğrenci için haftada bir çamaşırları yıkanır.

Yemek

Tüm yemek Churchill House tarafından yapılır. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri sunulur. Eğer öğrenci tüm gün bir geziye katılacaksa öğle yemeği ve suyu paket yapılıp verilir. Menü seçeneği geniştir ve öğrenci seveceği bir yemeği mutlaka bulacaktır. Vejetaryen ya da farklı diyetler uygulayan öğrenciler bunu bildirirse yemekler onlara özel hazırlanır. Okulda öğrencinin atıştırmalık alabileceği otomatlar mevcuttur.

Günlük Program

8.00-8.45 Kahvaltı

09.00-12.30 İngilizce dersi

12.30-13.15 Öğle yemeği

14.00’a kadar boş zaman

14.00-17.30 Aktivite

17.30-20.00 Akşam yemeği ve boş zaman

20.00-22.00 Akşam aktiviteleri

22.00-23.00 Uyku vakti

Aktiviteler

 

Aktiviteler boyunca öğrencinin yanında lideri de bulunur. Gün içinde öğrenci 3 aktiviteye katılır;eğer herhangi bir gezi yoksa. Bu aktiviteler spor, müzik, oyunlar, dramalar olabilir.

Akşam aktiviteleri akşam yemeğinden sonra olur. Tüm okul katılır. Bunlar yarışmalar, temalı oyunlar, partiler olabilir.

Öğrenci haftada en az yarım günlük bir geziye katılır. Bunlar çevre şehirler ya da kasabalar olabilir. Genelde öğle yemeğinden sonra organize edilir. Tüm günlük gezilerse uzak yerlere yapılır. Kahvaltıdan hemen sonrası için planlanmıştır ve akşam yemeğinden önce dönülür. Geziler Londra’nın merkezine, Oxforda’a, Cambridge ve Brighton’a düzenlenir.

 

Neler sağlar?

15 saatlik İngilizce kursu

Bitirme sertifikası

4 akşam üstü, 6 akşam aktivitesi

2 akşam üstü ve 1 akşam Londra’ya gidilir.

1 tam gün çevre şehirlere gezi düzenlenir.

İlginizi çekebilir..

Learn English online with Kingsway English Centre - IALC

KINGSWAY ENGLISH CENTRE– WORCESTER

KINGSWAY ENGLISH CENTRE– WORCESTER 1988 yılında Sue ve Rick Johns tarafından kurulan Kingsway English Center, en iyisini isteyen olgun yetişkinlere en kaliteli hizmeti sunan küçük ...