Churchill House 2 Londra Yaz Okulu

https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/12.jpg

CHURCHILL HOUSE

Churchill House School of English Language | Ramsgate

1971 yılında kurulan Churchill House İngiltere’de farklı lokasyonlarda eğitim vermektedir. Ana merkezi Ramsgate’dir. Tüm yıl boyunca öğrenciye farklı dil programlarını tam 9 merkezde sunar. Brisith Council akreditasyonu da olan bir okulumuz öğrenciye verdiği kaliteli eğitim, güvenli konaklama dışında oldukça yararlı sosyal aktiviteler de sunmaktadır. Her yıl 40’tan fazla ülkeden gelen binlerce öğrenciye ev sahipliği yapar.

CHURCHILL HOUSE-LONDON EXPERIENCE

https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/12.jpg

Bu program öğrenciye Londra’yı tüm yönleriyle keşfetme olanağı sunar. Müzeler, galeriler, bahçeler gezilir kültür yakından tanınır. Londra’nın merkezinde gerçekleşen geziler öğrencinin bu şehri yakından tanımasına yardımcı olacaktır.

Eğitim Royal Russell okulunda verilir. Croydon bölgesinde yer alır. Londra merkeze çok yakındır. Öğrenciler çok büyük bir çoğunlukla yurtta konaklar. Kampüs içerisinde birçok farklı olanak vardır.

Tüm program boyunca öğrenci farklı milletlerden bir sürü insanla tanışacak ve sosyalleşecektir. Sınıflarda milliyet oranına dikkat edilir, konaklamada da öğrencinin farklı milletten biriyle kalması gelişim açısından oldukça önemlidir.

https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/P1012662.jpg Okulda her bir birim için farklı görevliler mevcuttur. Öğrencinin ne zaman yardıma ihtiyacı olsa yanındadırlar.

Her grubun bir lideri vardır. Bu liderler özenle seçilmiş olup hep öğrencilerle beraberdir. Her 8 öğrenci için 1 lider vardır.

Öğrenci ilk gün seviye tespit sınavına tabi tutulur ve seviyesine göre bir gruba yerleştirilir. İlk gün yeni gelenlerle karma bir grupta öğrenciye eğitim ve okulla alakalı bilgiler verilir.

Her sınıfta iki öğretmen vardır ve hepsi oldukça eğitimlidir. 2 tane 15 dakikalık aralarda 3 tane 1 saatlik dersler yapılır. Haftada 15 saat İngilizce eğitimi vardır.

Konaklama

https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/PA300016.jpg Öğrenci paylaşımlı banyolara sahip paylaşımlı odalarda kalır. İsterse tek kişilik ve özel banyolu odalar da ayarlanabilir. Oda arkadaşları farklı milletten olacaktır. Bu dil pratiği açısından büyük önem taşır. Odalar ve banyolar cinsiyete göre ayrılmıştır. Ortak alanlar da mevcuttur. Öğrenci için haftada bir çamaşırları yıkanır.

https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/washroom.jpg Öğrenci aile yanında da konaklayabilir. Tamamen İngilizce konuşan bu aileler son derece güvenlidir. Çoğu aile okula 20 dakika yürüme mesafesindedir. Otobüsle ulaşım sağlanacaksa haftalık ortalama 15 Sterlin’dir. Bu konaklama tipi sadece grupla gelen ve 12 yaşın üstündeki öğrencilere sağlanır.

Tüm yemek Churchill House tarafından yapılır. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri sunulur. Eğer öğrenci tüm gün bir geziye katılacaksa öğle yemeği ve suyu paket yapılıp verilir. Menü seçeneği geniştir ve öğrenci seveceği bir yemeği mutlaka bulacaktır. Vejetaryen ya da farklı diyetler uygulayan öğrenciler bunu bildirirse yemekler onlara özel hazırlanır. Okulda öğrencinin atıştırmalık alabileceği otomatlar mevcuttur.

Günlük Program

8.00-8.45 Kahvaltı

09.00-12.30 İngilizce dersi

12.30-13.15 Öğle yemeği

14.00’a kadar boş zaman

14.00-17.30 Aktivite

17.30-20.00 Akşam yemeği ve boş zaman

20.00-22.00 Akşam aktiviteleri

22.00-23.00 Uyku vakti

Aktiviteler

https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/IMG_0332.jpg

Aktiviteler boyunca öğrencinin yanında lideri de bulunur. Gün içinde öğrenci 3 aktiviteye katılır, eğer herhangi bir gezi yoksa. Bu aktiviteler spor, müzik, oyunlar, dramalar olabilir.

https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/P1050408.jpg Akşam aktiviteleri akşam yemeğinden sonra olur. Tüm okul katılır. Bunlar yarışmalar, temalı oyunlar, partiler olabilir.

Öğrenci haftada en az yarım günlük bir geziye katılır. Bunlar çevre şehirler ya da kasabalar olabilir. Genelde öğle yemeğinden sonra organize edilir. Tüm günlük gezilerse uzak yerlere yapılır. Kahvaltıdan hemen sonrası için planlanmıştır ve akşam yemeğinden önce dönülür. Geziler Tam gün ise Londra, Cambridge, Oxford ve Brighton’adır. Yarım günlük aktiviteler arasında Canterbury, Hever Castle ve Greenwich yer alır.

Alternatif Program: Dans Programı ve Çoklu Spor Programı. Bu merkezde sunulan farklı iki program için YERO Yurtdışı Eğitime ulaşabilirsiniz.

Neler sağlar?

15 saat İngilizce kursu

İngiliz kültürü ve tarihine yönelik projeler yapılır.

Bitirme sertifikası

5 akşam üstü, 7 akşam aktivitesi

1 yarım ve 1 tam gün geziler

İlginizi çekebilir..

C:\Users\Lenovo\Desktop\ESTES PARK.jpg

SAFEWAY- ESTES PARK-COLORADO

SAFEWAY – ESTES PARK Safeway, Amerika’da 1915’te kurulmuş büyük bir market zinciridir. Biz YERO olarak yıllardır Safeway’in Colorado Eyaletindeki şubelerine iş fuarlarımız aracılığıyla öğrencilerimizi gönderiyoruz ...