CES Edinbrugh Yaz Okulu

Edinburgh nerede?| HT Gastro

CENTER OF ENGLISH STUDIES

Dil Okulu Kampanya - CES

CES 40 yılı aşkın deneyime sahiptir. İngiltere’de tüm öğretmenler en az ya Trinity TESOL ya da Cambridge CELTA yeterliliğine sahiptir ve pek çok uzman EFL öğretim diploması ve derecesine sahiptir. 3 ülkede merkezleri bulunan CES her yıl binlerce öğrenciye eğitim vermektedir.

https://www.unitedtowers.com/Media/united-towers-resim_b0f73310-0891-4f5a-96f1-2d9334b14150.jpg

Akreditasyonlar

2007 yılında CES’e dört merkez veya daha az merkezi olan ‘Avrupa’da Yıldız İngilizce Dil Okulu’ verildi ve 2008 – 2011 yılları arasında her yıl aynı ödüle layık görüldü. CES, bu ödüle 5 yıl üst üste aday gösterilen tek okul oldu. CES, İngiltere’deki British Council ve İrlanda’daki ACELS (İrlanda Eğitim Bakanlığı) tarafından tanınmakta ve akredite edilmektedir. CES Ireland aynı zamanda İrlanda’da Pazarlama İngilizcesi’nin (MEI) kurucu üyesidir.

CES-YAZ OKULLARI-EDINBRUGH

Edinburgh nerede?| HT Gastro

Edinburgh İskoçya’da bulunan ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan masalsı bir şehirdir. Burası kültür ve tarihin merkezi olmakla beraber dağlara, ormanlara, denize çok yakındır. Her yaştan öğrenci grubu için özellikle küçük öğrenciler için güvenli de olmasıyla beraber harika bir destinasyondur.

CES Edinburgh Dil Okulları | İskoçya da İngilizce Eğitimi Dersler gün içinde Pazartesi’den Cuma gününe 9.0-13.00 arası olur. 11.00-11.30 arası bir mola verilir. Öğrenci okula gittiği ilk gün bir seviye tespit sınavına girer ve seviyesine göre bir sınıfa yerleştirilir. Her derste konuşma pratiklerine, kelime ve telaffuz bilgisine oldukça önem verilir. Derslerde projeler, grup çalışmaları, role playing, oyunlar ve münazaralar yapılır. 12-17 yaş arası katılımcılara açıktır. Sınıf mevcudu maksimum 15 kişidir. 11 yaşındaki öğrenciler de kabul edilebilir fakat grubun bir parçası olmalıdır. Okul Edinburgh havalimanına 30-40 dakika uzaklıktadır. Şehir merkezine 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. 30’un üzerinde ferah ve aydınlık sınıfa sahiptir. Okulda oldukça modern bir spor salonu ve futbol sahası mevcuttur.

Konaklama

Konaklamalar okula toplu taşımayla en fazla 40 dakika uzaklıktadır. Aile yanı ve yurt konaklaması sunar. Aile yanı konaklamalar öğrencinin isteğine göre iki ya da üç kişilik odalar şeklinde olur. Yurt konaklamalarında odalar tek kişiliktir fakat banyo ve tuvaletler 6 kişi tarafından ortak kullanılır. Tam pansiyon olan bu konaklamalarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği evde yenirken, öğle yemekleri paket halinde öğrencinin yanına verilir.Tüm konaklamalar oldukça güvenli olmakla beraber birçok testten geçerek öğrenciye sunulmuştur.

CES Edinburgh Dil Okulları | İskoçya da İngilizce EğitimiAktiviteler

14.00-17.00 arası öğrenciler sosyal aktiviteler yapar. 1 tam gün (cumartesi), 1 yarım gün hafta içinde, 5 gün de öğleden sonra aktivitesi yapılır. Okulda sarı tişörtlü görevliler bulunur, bu görevliler aktivite programlarından sorumludur. Aynı zamanda öğrenciler kültürel aktiviteler de sunarlar. Bazı aktiviteler zumba, yoga, sanat, partiler, akşam yemekleri gibidir. Edinburgh’taki ya da yakın lokasyonlardaki turistik yerlere de giderler. Edinburgh kalesi buna bir örnektir.

Neler sağlar?

Konaklama

Haftada 15 saat İngilizce kursu

Ders materyalleri

Seviye tespit sınavı

Bitirme sertifikası

Yarım ve tam günlük aktiviteler

Aktivite programı

7/24 destek ve güvenlik

Haftada bir eğlence

Diğer Merkezler

Dublin- Mery College, Mount Temple, St. Pauls College kampüslerinde eğitim verir.

Toronto

Oxford-Ruskin College

Leeds- Swarthmore College

Worthing-Worthing College

***Aktivite programı, konaklama alternatifleri ve katılım tarihleri lokasyondan lokasyona değişmektedir. Detaylı bilgi için Yero Yurtdışı Eğitime ulaşabilirsiniz.

Okulun web sitesi https://www.ces-schools.com/

Tanıtım videosu https://www.youtube.com/watch?v=m4mQ_8zyZsk

İlginizi çekebilir..

ST. GILES Bournemouth Yaz Okulu

ST. GILES St. Giles dünyanın 100 farklı ülkesinden 10 binden fazla öğrencisi olan yaklaşık 65 senelik bir okuldur. 65 yıldır birçok farklı yaş grubu ve ...