Centre of English Studies, Dublin (CES)

C:\Users\pro2000\Desktop\dublin-skyline2.jpg

Centre of English Studies, Dublin (CES)

C:\Users\pro2000\Desktop\dublin-skyline2.jpg

1979’da kurulan CES Centre of English Studies dil okulunun, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere İngilizce öğretmekte 30 yılı aşkın deneyime sahiptir. Okul, yöneticilerinin öğrencileriyle birebir ilgilendiği bir aile şirketi olup, öğrencinin hem sosyal hem de öğrenim konusunda hep aktif kalması sağlanır. Okulun değişik ülkelerden birçok öğrencisi olmakla birlikte, Okuldaki Türk yoğunluğu %1’dir. CES Dublin resmi IELTS ve PEARSON test merkezidir. İrlanda’da tüm öğretmenler bir üniversite diplomasına ek olarak ACELS tarafından tanınmış bir öğretim akreditasyonuna sahiptir. Birçoğu, DELTA gibi EFL öğretim niteliklerine de sahiptir. Okul, şehir merkezine yakın ve Dublin’in ana alışveriş bölgesi olan Grafton Sokağı’na yürüme mesafesindedir. Konumu itibariyle ana metro hattı ve ana otobüs duraklarına oldukça yakındır. Ayrıca okul, Leeds, Londra, Oxford, Edinburgh, Worthing, Harrogate şehirlerinde mevcut olan şubelerinde de eğitim vermektedir.

C:\Users\pro2000\Desktop\ces-dublin---shanes-class.jpg C:\Users\pro2000\Desktop\afternoon-visit-to-christchurch.jpg C:\Users\pro2000\Desktop\computer-room.jpg C:\Users\pro2000\Desktop\ces-dublin---reception-area.jpg

Okul Olanakları

 • Merkezi konumda yer alan 2 eğitim merkezi
 • 23 sınıf
 • 2 bilgisayar odası
 • Ücretsiz Wi-Fi
 • Kafe
 • 2 teras bahçesi
 • 2 adet özel yıl boyu hizmet veren yemeği kendinizin hazırlayabileceği sadece CES öğrencileri için konutta konaklama seçeneği.
 • 1 adet yıl boyu hizmet veren okuldan sadece 20 dakika yürüme mesafesinde, şehir merkezinde yarım pansiyon konut
 • Yaz boyunca, 2 adet şehir merkezinde yemeği kendinizin hazırlayabileceği konut
 • Olağanüstü aile yanı kalma seçenekleri
 • İlgi gösteren idari kadro
 • Harika ve deneyimli öğretim ekibi
 • 24 saat acil yardım telefon hattı

Okul’un Akreditasyon ve Ödülleri

2007’de CES, dört veya daha az merkez kategorisinde “Avrupa’da Yıldız İngilizce Dil Okulu” seçildi. Aynı ödül için 2008 – 2011 yılları arasında her yıl listeye girdi. CES, bu ödül için üst üste beş yıllığına aday gösterilen tek okul! CES, İngiltere’deki British Council ve İrlanda’daki ACELS (İrlanda Eğitim Bakanlığı) tarafından tanınır ve akredite edilir. CES Ireland ayrıca İrlanda Pazarlama İngilizcesi’nin (MEI) kurucu üyesidir.

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • Uluslararası Sınavlara Hazırlık Programı (IELTS, FCE, CAE)
 • İş İngilizcesi
 • Öğretmen Kursları
 • Genç öğrenciler için İngilizce kursu
 • Çocuklar ve Gençler için İngilizce Yaz Okulu

 

Konaklama

C:\Users\pro2000\Desktop\homestay-dublin.jpg

Aile Yanında Konaklama

İrlanda’nın insanları ve daha fazlasını öğrenmenin en iyi yollarından biri aile yanında konaklamayı seçmektir. Aile yanında konaklamaların hepsi dikkatli bir şekilde seçilir ve sürekli olarak yüksek standartların temini için düzenli olarak ziyaret edilir. 18 yaşın üzerindeki öğrenciler için kendi yemeklerini hazırlayabilecekleri ve yarım pansiyon konut seçenekleri vardır.

Dublin’de mevcut, aile yanında konaklama seçenekleri çok geniştir. Aile yanında konaklamaların hepsi şehir merkezine otobüs ya da trenle ortalama 30-40 dakika uzaklıktaki şehir civarlarında yer alır. Aile yanında konaklama hafta için yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği dahil) ve haftasonunda tam pansiyon (kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği dahil) şeklindedir.

C:\Users\pro2000\Desktop\ces-d-rs.jpg

Residence Konaklaması

CES Konut konaklamaları evden uzakta konfor ve güvenlik sağlarken, size uluslararası bir öğrenci topluluğunun parçası olma şansı verir.

CES Dublin yıl boyu hizmet sunan özel, yemeğinizi kendinizin hazırlayabileceği, birbirine yakın, şehir merkezinden sadece 4km uzaklıkta 2 eve sahiptir. Ebeveyn banyolu (ensuite) iki yataklı, iki kişilik yataklı ve tek kişilik oda seçenekleri sunar. Bütün yatak odalarında uydu TV, çalışma masası ve ücretsiz Wi-Fi erişimi vardır. Öğrenciler mutfak ve oturma odasını paylaşırlar. Konutlardaki öğrencilerle ilgilenmek için özel bir kadro üyemiz vardır.

 • Konaklamanın öğrenci tarafından iptal edilmesi durumunda, konaklama tarihine 15 gün ve daha fazla zaman varken talepte bulunursa ücreti iade edilir. Konaklama tarihine 14 gün ve daha az bir süre kalmışsa ücret iadesi yapılmaz ancak vize reddi durumunda 250 Euro kesilerek kalan tutar iade edilir.

Faydalı Linkler

Okul sitesi: http://ces-schools.com/home

Okul tanıtım videosu:  https://www.youtube.com/watch?v=TIbx4cdEL18

Ces okulları Yetkilisinin Yero Özel videosu : https://www.youtube.com/watch?v=rZbeDh8cBns

Dil Okulu nedir ? https://www.youtube.com/watch?v=zlzAJjvCAVE

İrlanda Hakkında önemli bilgiler : https://www.youtube.com/watch?v=ScrkCHL3Fzk

CES Okulları Instagram hesabı : https://www.instagram.com/cesschools/

CES Okulları Twitter hesabı : https://twitter.com/CESschools

CES Okulları Facebook hesabı : https://www.facebook.com/CESDublin/

CES Dublin Google Harita: https://goo.gl/maps/mKu1EfQDPn52

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

İrlanda’da dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz , İrlanda Konsolosluğu’na vize başvurusu yapılması gerekmektedir. İrlanda vizesi başvurusu , okul başlangıç tarihinden maksimum 3 ay öncesinde yapılabilir. İrlanda vize ücreti 92 €’dur. Bu aşamada Yero Yurtdışı Eğitim olarak, bütün öğrencilerimize ücretsiz eğitim danışmanlığımıza ek olarak ücretsiz vize danışmanlığı vererek , hazırlanacak evraklar , gerekli başvurular ve konsolosluklara ödenecek harç ücretleri gibi konularda yönlendirmeleri yapıyoruz. Öğrencilerimiz, ilgili birimden randevusu alınıp, randevu günü geldiğinde parmak izi vermeye, pasaportunu ve hazırlanan evraklarını teslim etmeye kendileri gidiyorlar. Daha sonra eğer vize alması onaylamış ise 90 günlük öğrenci vizesi pasaportuna basılmış halde pasaport öğrenciye kargoyla iletiliyor. İrlanda’da Work and Study programı kapsamında hem dil eğitimi alıp hem çalışmak isteyen yani 25 hafta ve üzeri eğitime giden öğrenciler 90 günlük vizeleri olduğu için , vize uzatma işlemini İrlanda’da Garda Polis Merkezinden 300 Euro ücret karşılığında yapıp vizelerini 8 aya kadar uzatabilirler. Bu durumda öğrenci 25 haftalık bir eğitime kayıtlıysa , 6 ay eğitim alıp, ilk günden itibaren çalışma hakkına sahip olarak, okul bittikten sonraki 2 ayda kendi tercihleri doğrultusunda , çalışabilir , eğitim alabilir ya da İrlanda’yı gezerek 2 ayı bu seçeneklerden istediği şekilde değerlendirebilir. Garda dediğimiz Polis Birimi’ne başvuru yapmak için erken randevu almak gerekli olduğundan, Türkiye’deyken , daha İrlanda’ya gitmeden randevu almanızı önerip, nasıl ve nereden yapılacağına dair gerekli yönlendirmeler tarafımızdan yapılmaktadır. İrlanda’da vize uzatma işlemi eğitim alındığı sürece 3 defa yapılabilir. Yani öğrenci 33 haftalık x 3 defa uzatma süresiyle, toplamda 2 yıl İrlanda’da kalabilmektedir. Yurtdışı Seyahat Sigortasından da bahsedecek olursak , İrlanda’ya gitmeden önce yaptırmanız zorunludur. Okul tarafından veya sigorta şirketlerinden muhakkak yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda da yine, Yero Yurtdışı Eğitim danışmanınız detaylı olarak bilgilendirme yapacaktır.

 

İlginizi çekebilir..

https://www.churchillhousesummerenglish.com/wp-content/uploads/2019/04/12.jpg

Churchill House 2 Londra Yaz Okulu

CHURCHILL HOUSE 1971 yılında kurulan Churchill House İngiltere’de farklı lokasyonlarda eğitim vermektedir. Ana merkezi Ramsgate’dir. Tüm yıl boyunca öğrenciye farklı dil programlarını tam 9 merkezde ...