Cavendish Malta Dil Okulu

CAVENDISH SCHOOL

Cavendish School of English

Cavendish School 1983 yılında kurulmuştur. FDSV, DIN CERTCO akreditasyonu bulunur ve RALSA üyesidir. Bu kurumlar eğitim ve konaklama denetimi yaparlar. İngiltere ve Malta’da merkezleri bulunur.

Öğrenciler için daima bir doktor bulunur. Güvenlik, refah ve sağlık oldukça önemlidir. Her yıl dünyanın dört bir yanından öğrencilere eğitim verir ve memnuniyet oranı oldukça yüksektir.

CAVENDISH SCHOOL-YAZ OKULLARI-MALTA

Okul Valetta bölgesinde bulunur. Burası barok mimarisiyle ön plana çıkmış tarihi bir bölgedir. Ayrıca Avrupa Birliği’nin en küçük başkentidir. Buradaki en büyük avantaj şudur ki her yere yürüme mesafesinde ulaşılabilir. Çokça kafe, bar, restoran ve mağaza bulunur. Öğrenci boş zamanlarında buralara gidebilir ve aynı zamanda sinema ve tiyatrolarla da bu zamanını oldukça verimli geçirebilir.

Okul konumu gereği istasyona 4 dakika yürüme mesafesindedir. Ortaçağ şehirlerinden Mdinaya ya da Malta’nın harika sahillerine seyahat etmesi oldukça kolaydır. Ya da en önemli merkezlerden biri olan Sliemaya 15-20 dakika yürüyerek ulaşabilir. Cavendish School’un Malta merkezi tarihi bir binadadır bu bina 1900’lü yıllarda inşa edilmiştir.

Okulda klima mevcuttur ve sınıflar oldukça ferahtır. Öğrencinin gelişimi açısından önemli teknolojik ekipmanlar bulunur. Kırtasiye ve atölye odası mevcuttur. Öğrenci rahatlıkla bilgisayarları kullanabilir. Ortak alanlar ve kantin öğrencinin sosyalleşmesi açısından büyük önem taşır.

Buradaki yaz kursuna 7-18 yaş arası öğrenciler katılabilir. Öğrenci ilk gün gittiğinde bir seviye tespit sınavı uygulanır ve seviyesine göre bir sınıfa yerleştirilir. İlk gün yine bir şehir gezisi düzenlenip öğrencinin tanıması sağlanır.

Dersler sabah 8:25 ve 12:50 arasındadır. Eğer sabahtan bir gezi varsa ders öğleden sonra yapılır ve bu da 13:10 ve 17:35 arasında olacaktır. Öğretmenlerin deneyimli ve eğitimli olması dışında hepsi dersi eğlenceli ve öğrenmesi kolay bir hale getirir.

Konaklama

Konaklamalar iki kişilik ve tam pansiyondur. Yurt ve aile yanı konaklama alternatifleri sunar. Öğrenci aile yanında kalacaksa okul servisi her gün öğrenciyi okuldan alır ve okula bırakır.

Aktiviteler

2 tam, 10 yarım gün ve 11 akşam aktivitesi sunar. Aktivite örnekleri olarak akşam Mdina ziyareti, partiler, bot turları, karaoke, DVD gecesi, plajda pizza, verilebilir. Tam gün geziler arasında Comino, St. Paul’s Bay ve Gozo vardır. Yarım günlük gezilere Valetta, sahiller, Dingli Cliffs, Fort. St. Elmo, Golden Bay örnek olarak verilebilir.

Okulun websitesi https://www.cavendishschool.com/junior-courses-in-malta-valletta/

Okulun tanıtım videosu https://www.youtube.com/watch?v=9N_u__fH7Ss

 

** Okul Bournemouth’ta da eğitim vermektedir. Konaklama ve aktivite programları değişmektedir. Detaylı bilgi için Yero Yurtdışı eğitime ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir..

Brunswick Apartments | Student accommodation, Flat interior design ...

LSI LONDRA

LSI LONDRA 1965 yılından bu yana başarıyla dünyanın her yerinden binlerce öğrenciye dil eğitimi suna LSI dünya çapında geniş bir okul ağına sahiptir. İngiltere, Kanada, ...