CATAWBA ISLAND CLUB-PORT CLINTON-OH

Catawba Island Club Amerika Birleşik Devletler’in en önemli work and travel noktalarından biridir. Catawba Island Club, Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletinde yer alan ve Port Clinton adı verilen turistik ve deniz kenarı şehrinde yer alan bir işletmedir. Şehrin nüfusu 4000 civarındadır. Fakat turistik bir bölge olduğu için yaz aylarında birçok turistin ilgi odağı olur. Port Clinton, ABD’nin Ohio eyaletinin kuzeyinde bulunan ve Erie Gölü’ne kıyısı olan bir şehir. Doğusunda Toledo, batısında Cleveland şehirleri bulunmaktadır.

Şehrin Resmi İnternet Sitesi: https://www.portclinton.com/

Catawba Island Club İnternet Sitesi: https://cicclub.com/

İşletmenin tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=8rqcfWsLulM

Şehrin Gezi Rehberi: https://www.youtube.com/watch?v=Cpv-HrZiloQ

PARA KAZANMAK:

Ohio eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 8.55 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 9-15$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalama olmasına karşın Ohio son dönemlerde oldukça popüler bir work and travel lokasyonudur. Ohio tasarruf yapabileceğiniz bir eyalettir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmaları hem de konaklamaları için haftalık ortalama 70-100$’dan fazla kira vermemeleri sayesinde birikim sağlayabilmektedirler. Aşağıdaki harita ikinci iş bulma konusunda sizlere faydalı olacaktır:

2.İŞ OLARAK ÇALIŞILABİLECEK YERLER:

CedarLane RV Park: Burası bir karavan parkıdır. Bu parkta da international öğrenciler bulunur ve sizler için guest servi, housekeeping gibi pozisyonlar olacaktır.

Orchard Bar& Table: Bu işletme Catawba Island’ın en önemli işletmelerinden biridir. Burada Busser, Server, Server Assitant, Cook, Diswasher gibi pozisyonlarda 2. iş bulabilirsiniz.

Catawba Inn Pub: Bu işletme genelde Host, Busser, Server olarak pozisyon verebiliyor. Bu pozisyonlar da çalışarak güzel birikim yapabilirsiniz.

Wendy’s: Wendy’s Amerika’nın en büyük fast food zincirlerinden biridir. Burada Cashier, Crew Member, Cook olarak çalışabilirsiniz.

SOSYAL HAYAT:

Port Clinton, Ohio sahilindebulunan küçük ama bir o kadar da etkileyici bir şehirdir. Bu küçük kasaba birçok yat ve sporları festivalleriyle ünlüdür. İnsanlar zamanlarının çoğunu burada yapılan su sporlarını izleyerek ve golf oynayarak geçirir. Port Clinton doğayı, denizi ve eğlenceyi seven herkesin yazını geçirmek isteyeceği bir yerdir.

Port Clinton, Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletinde bulunan küçük bir ilçe aslında.  Bisiklet sürmeyi seviyorsanız, bisikletle güzel manzaraların olduğu yerleri keşfedebilirsiniz. Ya da markete gideceğiniz de bisikletle gidebilirsiniz. Taksiler en küçük mesafelerde bile 20 Dolar ile 35 Dolar arasında ücret alıyorlar.  Gezilecekler yerler arasında sizler için bir liste hazırladım. Sadece Port Clinton değil yakının da bulunan yerleri ve çok yakın adalarda da gezilecek çok güzel yerler var.

GEZİLECEK YERLER:

Amerika Birleşik Devletleri’nin yüzölçümü bakımından en geniş 34. Eyaleti olan Ohio devletin orta batısında yer almaktadır. Doğuda Pennsylvania,kuzeybatıda Michigan, batıda Indiana, güneyde Kentucky, güneydoğusunda ise West Virginia yer alır.

Eyaletin başkenti olan Columbus, aynı zamanda en büyük şehridir. Columbus dışında diğer bilinen şehirler ise Cleveland, Cincinnati, Toledo, Akron ve Dayton’dur.

Ohio’da dünyanın en büyük ve en popüler eğlence parklarından biri olan Cedar Point bulunmaktadır. Bu eğlence parkına kesinlikle 1 gününüzü buraya ayırmalısınız.

Ohio’da turistik alanlar ilginizi çekebilir. Müzik, sanat, tarih ve doğal yaşam ile ilgili bir çok yer görebilirsiniz. Bunlardan bazıları; Rock and Roll Hall of Fame, Cleveland Museum of Art, Franklin Park Conservatory and Botanical Garden, Cincinnati Museum Center, Wright Brothers National Memorial, Stan Hywet Hall and Garden, Hocking Hills State Park, Dayton Aviation Heritage National Historic Park’tır.

Ohio’da NBA takımlarının en iyilerinden birisi olan Cleveland Cavaliers takımının Quicken Loans Arena stadyumuna gidebilirsiniz. Ayrıca, Amerikan futbolu ile ilgiliyseniz, Ohio State Buckeyes takımının sahasında maçı izleme şansına sahip olabilirsiniz.

Port Clinton Lighthouse;

Burada ki deniz feneri 1986 yılın da inşa edilmiş  60 seneye yakın faaliyet göstermiş. Önceden Portage Nehri’nin girişlerinde yer alıyormuş fakat 1950 yıllarında kapatılmış. Deniz fenerinin restorasyonu 2013 senesin de Port Clinton da bazı kurumlar tarafından başlamış ve 2016 senesin yaz ayların da deniz feneri Water Works Park’taki kalıcı konumuna taşınmış.  İçini gezebiliyorsunuz. Fener odasına gidip oradan Eria Gölü’nün güzelliklerine bakabiliyorsunuz.

Lakeview Park;

Çocuklar için düşünülmüş oyun alanları, piknik alanları bulunuyor. Port Clinton plajının tam karşısında yer alıyor. Yaz akşamları neredeyse herkes orada diyebilirim.

Monsoon Lagoon Waterperk;

Arkadaş grubuyla ya da ailecek gidebileceğiniz bir parktan bahsediyorum. İçerisinde su parklı, safari, araba yarışı tarzında aktiviteler yer alıyor. Su parkın da daha çok zaman geçirmiştim. Relax havuzunun olduğu yer de havuzun içinde bar desk’inden bir şeyler içerken arkadaşlarınızla da sohbet edebileceğiniz güzel bir mekân.  21 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor alkol alabilmeniz için bunu da hatırlatayım.

Catawba Island State Park;

Erie Gölü’nün yanın da 10 dönümlük bir kamu dinlenme alanı. Teknelerle gezebilirsiniz,  balık tutabilirsiniz ya da piknik yapabilirsiniz.

Ohio Resmi İnternet Sitesi: https://ohio.gov/wps/portal/gov/site/home/

TÜRK ORANI:

Geçen sene bu bölgede yalnızca 4 Türk öğrenci bulunmuştur bu sene 5 Türk öğrenci olması beklenmektedir. Bu da sizlerin burada İngilizce’yi aktif olarak kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Catawba Island Club ingilizce seviyelerinize göre sizlere genel olarak Guest Service, Server assistant, Server, Cook, Dishwasher, Housekeeping ve Room Attendant gibi pozisyonları sunacaktır. Pozisyonlar için saatlik ücret 11$ ve otele 3 km’den daha yakın konaklamanız için haftalık sadece 65$ kira istemektedir. Port Clinton’un eşsiz doğası hareketli akşamları,lüks yat parti ve şovlarıyla mükemmel bir work and travel programının eminiz ki tadı damağınızda kalacak . Kazandırdığı maddi ve manevi birikimleri sayesinde Catawba Island Club ve Ohio eyaleti muhteşem bir yaz geçirmen için seni bekliyor!

İlginizi çekebilir..

C:\Users\pro2000\Desktop\58800364_2288017617917697_6225229047404691456_o.jpg

IBAT College Dublin

IBAT College Dublin Neden IBAT College Dublin ? IBAT College Dublin sağlam akademik temellerle , başarılı deneyimleri olan profesyonel ekibiyle , amaca yönelik inşa edilmiş ...