Browns English Language School Brisbane

Browns English Language School Brisbane

Browns English Language School 2003 yılında Richard ve Niesha Brown tarafından kurulmuştur. Şimdiye kadar dünyanın değişik yerlerinden 5000’nin üzerinde öğrenci eğitim almıştır. Brisbane saat kulesinin hemen karşısında yer alan okulumuz şehrin tam merkezinde yer almaktadır. Toplu taşıma ile gelen öğrencilerimiz için lokasyonu çok elverişlidir. Browns okulumuzun Brisbane Center dışında birde Gold Coast’ta şubesi vardır.

Brisbane Avustralya’nın en büyük 3.şehri olmakla beraber , ülkenin en gözde turistik bir destinasyonu olan Gold Coast’a araçla yaklaşık 1 saattir. Doğası,iklimi ve yaşamı İzmir şehrine çok benzemektedir. Subtropikal iklimi ve yıl boyunca sıcaklık farklarının en az olduğu bir yer olması dolayısıyla öğrencilerin en çok tercih ettiği yerlerdendir. Aynı zamanda Brisbane Queensland eyaletinin başkentidir. Turistik olarak Queensland eyaletinde bulunan Noosa ve Byron Bay gibi destinasyonlara yaklaşık 2 saat uzaklıktadır.

Okulun Websitesi: Okulun Resmi Web Sitesi

Brisbane Şehir Videosu : Brisbane Tanıtım Videosu

Okulun Konumu : Okulun Şehir Konumu

Okulun Tanıtım Videosu : Okulun Tanıtım Videosu

Neden Browns English School – Brisbane?

 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul şehrin en merkezi noktasındadır. Ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve bilgisayar odaları bulunur.
 • 17 yıllık eğitim tecrübesine sahip bir okuldur.
 • Dil eğitimi sonrası öğrencilerin kendi kariyer gelişimlerinde yardımcı olabileceği VET(Vacational Education Training ) kurslarını sunmaktadır
 • Öğrencilerin iş bulabilmesi anlamında barista gibi eğitimler verilir. Ayrıca CV hazırlama konusunda okul öğrencilere destek olmaktadır.
 • Profesyonel bir eğitim ve alanında uzman görevli kadrosu.
 • Okulda öğrenci buzdolabı, mikrodalgası ve yemek odası bulunmaktadır.
 • Öğrenciler eksik olduğu dersler anlamında ders programını kendi belirleyebilir.
 • Öğretmenlerin öğrencileri ile çok ilgilidir.
 • Sosyal aktiviteleri çok yoğundur.
 • Teknolojideki son gelişmeleri dersliklerde kullanırlar.
 • Aplikasyon ile öğrencilerin her ihtiyacına hızlıca cevap verirler.

Browns English Language – Brisbane Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Birçok öğrencimizin aklında hep şu soru vardır “Gittiğim şehirde nerde kalacağım, nasıl bir deneyim olacak, kalacağım aile güvenli mi?” Konaklama için seçilen aileler ülkenin eğitim bakanlığı tarafından akredite olan ve okul tarafından özenle seçilmiş ve belli şartlara sahip olan ailelerdir. Bundan dolayı ailelerin güvenilirliği konusunda endişe etmenize gerek yoktur. Aileler bu işi uzun yıllardır profesyonel olarak yaptıkları için öğrenci memnuniyetine ve hassasiyetine önem vermektedirler. Öğrencimizin konaklama esnasında kendisi için önem taşıyan durumları (çocuklu aile istememe , evcil hayvanın olmaması vs.) daha gitmeden okula bildirdiğimiz için beklentileri yüksek oranda karşılanabilecektir.

Öğrencilerimiz genellikle ilk 4 haftalık süreç için aile yanı konaklamayı tercih ederler. Avustralyalı aileler ile tanışıp uzun süre kalacakları ülkenin kültürüne ve yaşamına alışmak için harika bir fırsattır. Aile yanı konaklama seçeneğinde aile, öğrenciye sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunarlar. Öğrencilerimiz konaklama bitiminden sonra, kendileri paylaşımlı evlerde oda ayarlayabilirler. Ortalama oda fiyatları haftalık 150-250 AUD arasında olacaktır. Okula uzaklık 15-55 dakika arasındadır. Minimum 16 yaş sınırı vardır.

Browns English, aile yanı konaklamalara çok önem vermektedir. Aile seçimlerini birçok elemeden sonra yaparlar. Yarım pansiyon ya da tam pansiyon şeklinde alternatifleri vardır.

Yurt konaklaması

Yurt Konaklama ise başka bir konaklama seçeneğimizdir. Yurtta konaklama tek kişilik oda veya çift kişilik oda şeklinde olabilir. Genellikle oda içinde banyo-tuvalet bulunmaktadır.

Yurt konaklama seçeneği için okulumuz öğrencilerine kendi konaklama imkanını sunmuştur. Twin Share Studio (Adelaide Street) ve Private Room in Four/Five Bedroom Apartment (Wharf Street).

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (25 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Akademik İngilizce – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • İş İngilizcesi ve buna uygun spesifik iş İngilizcesi Kursları
 • TOEFL/IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • SAT/GMAT Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Pathways
 • Lise hazırlık kursları
 • Childcare ve çeşitli meslek dallarına ait İngilizce Kursları
 • Junior kursları
 • Summer camp programları

Browns English School/ Brisbane Akreditasyonlar ve Ödüller

 • STUDY IN AUSTRALIA

 

BROWNS ENGLISH LANGUAGE Sosyal Medya Hesapları

BROWNS ENGLISH LANGUAGE INSTAGRAM

BROWNS ENGLISH LANGUAGE YOUTUBE

BROWNS ENGLISH LANGUAGE FACEBOOK

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

YERO Yurtdışı Eğitim: Avustralya’daki öğrencimizin deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Brisbane Öğrencimizin deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Avustralya’da 7 yıl yaşamış danışmanımızın deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Neden Brisbane ?

YERO Yurtdışı Eğitim : Öğrencimizin Avustralya Vize Süreci Deneyimi

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

Öncelikle Avustralya vize başvurunuz online olarak yapılır. Evraklar Konsolosluğun kendi sayfasından adınıza açılan hesaptan PDF olarak sisteme yüklenir. Sadece parmak izi ve biyometri işlemleri için Konsolosluğun anlaşmalı olduğu VFS Global adlı aracı kuruluşa önceden randevu alarak başvurulur. Bazen konsolosluk görevlileri sizinle telefon üzerinden bir mülakat yapabilir. Vize başvurunuzu okulunuzun başlangıç tarihinden en az 4 hafta önce yapmalısınız .

Genelde Avustralya vize başvuruları çok kısa zamanda sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre 3 haftadan daha fazla sürebilmektedir.

Vize başvurusu öncesinde Avustralya’da kayıt yaptırdığınız okul sizin sağlık sigortanızı yapar. OSHC, ( Overseas Student Health Cover ) Avustralya’da bulunduğunuz süre boyunca sağlık için gerekli olan bir sağlık sigortasıdır. Avustralya’da vizenizi uzatacağınız zaman aynı şekilde OSHC’yi de uzatmanız gerekecektir.

Avustralya vize başvurusu yapmadan önce eğitim ücretinin tamamını ödemelisiniz. Okul ödemesini yaptıktan sonra okulunuz COE ( Certificate of Enrollment ) gönderecektir. Barkodlu olacak bu evrakınız olmadan vize başvurusu yapamazsınız.

Avustralya’da uzatılabilen vize alabilmeniz için minimum 16 haftalık bir programa başvurmalısınız ve bu süre maksimum 52 hafta olabilir.

Yasal olarak haftada 20 saat çalışma izniniz olacaktır. Okul tatillerinde ise herhangi bir sınırlama yoktur.

Başvurunuzu okulun size sağlayacağı konaklama olmadan da başvurabilirsiniz. Çoğu öğrencimiz konaklamasını gitmeden kendi ayarlıyor,vizenizi aldıktan sonra danışmanlarınızla konaklama opsiyonları için planlama yapabilirsiniz.

Son notumuz ise konaklama iptal detayları ile ilgili olacak. Kursun başlangıç tarihinden en az 28 gün önce yapılan iptallerde, bağımsız hizmet sağlayıcıların BROWNS ’dan tahsil ettikleri cezalar dâhil, BROWNS’ın ödemiş olduğu konut masrafları düşüldükten sonra tüm konaklama ücretleri iade edilir. İptal bildiriminin 14 günden az süre varken yapılmış olması durumunda, 2 haftalık konaklama ücreti ya da bağımsız hizmet sağlayıcıların BROWNS’tan tahsil ettikleri cezalardan hangisi büyükse o tutar tahsil edilir.

Avustralya için şunu söyleyebiliriz ki; konaklama için vizeyi aldıktan sonra da ayarlayabilirsiniz. Konaklama ile ilgili karar verirken danışmanınız ile bu konuyu değerlendirmenizde mutlaka fayda olacaktır.

İlginizi çekebilir..

LSI Roma

LSI Language Studies International LSI okullarının geçmişi 1965’e dayanmaktadır. O süreçten sonra 50 yılını devirmiş, 15 okulla 8 ülkeye yayılmış köklü ve zincir bir okuldur. ...