BERLITZ

C:\Users\pro2000\Desktop\Hostfamily3.jpg

Berlitz Dublin İngilizce dil okulu 1900’de kurulmuştur ve o zamandan beri binlerce öğrenciye dil becerilerini geliştirmek amacıyla eğitim vermektedir. Okul , öğrencilerine birinci sınıf öğrenme deneyimi sağlayarak gerekli araç ve kaynaklarla başarılı olmalarını sağlamayı amaç edinmiştir.

Neden Berlitz Dublin ?

Berlitz, Dublin’de, şehir merkezi konumda yer almaktadır. Profesyonelce hazırlanmış programlarla eğitim sağlamaya odaklıdır ve böylelikle bütün öğrencilerin potansiyellerine erişmeleri desteklenir. Öğretmenleri ve diğer bütün çalışanlarıyla, öğrencilere arkadaşça yaklaşarak iyi bir çalışma ortamı sunar, bu sayede öğrencilerin eğitim süresince başarılı olmalarına destek olur. Bunların yanı sıra;

 • Profesyonel çalışanlar tarafından sıcak ve arkadaşça bir ortamda verilen yüksek kalitede eğitim.
 • Dil becerilerinizi ilerletebileceğiniz eğlenceli ve teşvik edici bir ortam.
 • Yeni harika arkadaşlar edinmenize ve Britanya kültürel hayatının çok çeşitli yönlerini tecrübe etme fırsatları.
 • Eğitiminizi size ‘özel’ yapan bireysel yaklaşım sunar.

Akreditasyonlar ;

Berlitz Dublin, İrlanda’da İngilizce Öğretimi (ELT) için Kalite ve Yeterlilikler servisi olan ACELS tarafından tanınmaktadır.

Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • Süper yoğun İngilizce
 • Sınav Hazırlık Kursları
 • Akademik İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • Öğretmen Kursları
 • Aile ve çocuk kursları

Konaklama

Aile Yanı Konaklama

Aile yanında kalmak, İrlanda kültürünü ve İrlanda yaşam tarzını deneyimlemenin harika bir yoludur ve çok değerli bir deneyim olduğunu düşünüyoruz. Hem sıcak ve samimi bir ortamda yaşayıp hem de bol bol pratik yapmak için idealdir. Aileler okul tarafından özenle seçilmiştir ve düzenli olarak denetlenmektedir.

Öğrenci Yurdu

C:\Users\pro2000\Desktop\Hostfamily3.jpg

Bilgi ve kültür paylaşımı için güzel bir aracı olan öğrenci yurtları iyi bir konaklama alternatifidir.

Berlits Dublin’in çalıştığı, 18 yaş üzeri öğrenciler için sene boyunca hizmet veren modern rezidanslar mevcuttur. Öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri olanaklara göre tasarlanmış bu dairelerde ortak kullanabilecekleri mutfakları mevcuttur.

 • Öğrenciler , konaklama iptal taleplerini konaklama başlangıç tarihinden 1 ay öncesinden bildirmelidir.

Faydalı Linkler

Berlitz web sitesi : http://berlitz-dublin.ie/

Berlitz Youtube videosu : https://www.youtube.com/watch?v=5H7iwlBjqTM

Dil Okulu nedir ? https://www.youtube.com/watch?v=zlzAJjvCAVE

İrlanda Hakkında önemli bilgiler : https://www.youtube.com/watch?v=ScrkCHL3Fzk

Berlitz Facebook hesabı : https://www.facebook.com/BerlitzDublin/

Berlitz Twitter hesabı : https://twitter.com/berlitzdublin/status/598087915810516992

Berlitz ınstagram hesabı : https://www.instagram.com/berlitzdublin/?hl=tr

Berlitz Dublin Google Maps : https://goo.gl/maps/6nHzXmR3iGaMKYEJ9

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

İrlanda’da dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz , İrlanda Konsolosluğu’na vize başvurusu yapılması gerekmektedir. İrlanda vizesi başvurusu , okul başlangıç tarihinden maksimum 3 ay öncesinde yapılabilir. İrlanda vize ücreti 92 €’dur. Bu aşamada Yero Yurtdışı Eğitim olarak, bütün öğrencilerimize ücretsiz eğitim danışmanlığımıza ek olarak ücretsiz vize danışmanlığı vererek , hazırlanacak evraklar , gerekli başvurular ve konsolosluklara ödenecek harç ücretleri gibi konularda yönlendirmeleri yapıyoruz. Öğrencilerimiz, ilgili birimden randevusu alınıp, randevu günü geldiğinde parmak izi vermeye, pasaportunu ve hazırlanan evraklarını teslim etmeye kendileri gidiyorlar. Daha sonra eğer vize alması onaylamış ise 90 günlük öğrenci vizesi pasaportuna basılmış halde pasaport öğrenciye kargoyla iletiliyor. İrlanda’da Work and Study programı kapsamında hem dil eğitimi alıp hem çalışmak isteyen yani 25 hafta ve üzeri eğitime giden öğrenciler 90 günlük vizeleri olduğu için , vize uzatma işlemini İrlanda’da Garda Polis Merkezinden 300 Euro ücret karşılığında yapıp vizelerini 8 aya kadar uzatabilirler. Bu durumda öğrenci 25 haftalık bir eğitime kayıtlıysa , 6 ay eğitim alıp, ilk günden itibaren çalışma hakkına sahip olarak, okul bittikten sonraki 2 ayda kendi tercihleri doğrultusunda , çalışabilir , eğitim alabilir ya da İrlanda’yı gezerek 2 ayı bu seçeneklerden istediği şekilde değerlendirebilir. Garda dediğimiz Polis Birimi’ne başvuru yapmak için erken randevu almak gerekli olduğundan, Türkiye’deyken, daha İrlanda’ya gitmeden randevu almanızı önerip, nasıl ve nereden yapılacağına dair gerekli yönlendirmeler tarafımızdan yapılmaktadır. İrlanda’da vize uzatma işlemi eğitim alındığı sürece 3 defa yapılabilir. Yani öğrenci 33 haftalık x 3 defa uzatma süresiyle, toplamda 2 yıl İrlanda’da kalabilmektedir. Yurtdışı Seyahat Sigortasından da bahsedecek olursak, İrlanda’ya gitmeden önce yaptırmanız zorunludur. Okul tarafından veya sigorta şirketlerinden muhakkak yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda da yine, Yero Yurtdışı Eğitim danışmanınız detaylı olarak bilgilendirme yapacaktır.

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin