BELL SCHOOL – CAMBRIDGE

Grounds

BELL SCHOOL – CAMBRIDGE

Frank Bell 1955 yılında, bugün hala faaliyet gösteren Cambridge’de ilk dil okulunu açtı.

1972’de Frank Bell, dil eğitimi yoluyla kültürlerarası anlayışı teşvik etme inancı üzerine kurulan Bell Eğitim Vakfı’nı kurdu.

2012 yılında kurulan Bell Eğitim Vakfı’nın bir parçası olan Bell Vakfı, dil eğitimi yoluyla dışlanmanın üstesinden gelmek için çalışarak bu vizyonu sürdürmeyi planlıyor.

60 yılı aşkın bir süredir, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ve öğretmenlere unutulmaz öğrenme deneyimleri sağlayan ve bir milyondan fazla insanın hayatını değiştirmiş köklü bir okuldur.

Öğretme yaklaşımımı Bell Way ile yüksek hedefler almanızı, öğrenme hedeflerinizi aşmanızı ve İngilizce dilinden emin bir kullanıcı olmanızı sağlamayı hedefleyen okul, iki lokasyonda bulunmaktadır ;Londra ve Cambridge.

Bell , uluslararası bir yapıya sahip büyük ve canlı bir okuldur ve modern eğitim olanaklarından yararlanmak ve başkentin sunduğu her şeyin tadını çıkarmak isteyen öğrenciler için mükemmeldir. Okulda her zaman çok çeşitli yaşlar ve milliyetler vardır ve tesisler arasında geniş bir çatı bahçesi, kendi kendine erişilebilen bir çalışma merkezi, interaktif beyaz tahtalar ve muhteşem kaynaklara sahip bir kütüphanesi bulunmaktadır.

Bell , hoş ve ilham verici bir öğrenme ortamı sağlar. Öğrenciler, küçük hedeflerden ve fantastik bir aile atmosferinden yararlanarak, öğrenme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaya kendini adamış destek personeli ile yararlanır.

Cambridge okulu yaklaşık 65 yıldır Bell’e ev sahipliği yapıyor sakin bir çalışma ortamı ve destekleyici bir öğrenci topluluğu sunar. Tarihi şehir merkezine kolayca ulaşılabilecek bir konumda yer alan okul, etkileyici bir çalışma, geniş bir çağdaş öğrenme merkezi, öğrenci oyun odası ve açık ve kapalı yemek alanları gibi sosyal ve eğlence olanaklarına sahiptir.

Cambridge, akademik mükemmeliyet konusunda küresel üne sahip geleneksel bir üniversite şehridir. Sakinlerinin beşte birinden fazlası şehre modern, kozmopolit bir his veren öğrenciler ve sokaklar büyüleyici müzeler, çeşitli restoranlar ve ilginç dükkanlarla doludur. Çalışmalarınız için ilham verici bir ortam olan şehrin geçmiş öğrencileri Sir Isaac Newton, Profesör Stephen Hawking ve Charles Darwin’dir.

BELL CAMBRIDGE Internet Sitesi: https://www.bellenglish.com/locations/bell-cambridge

Okulun Konumu: https://goo.gl/maps/kyTRDkP4yZc28XR18

BELL YouTube CAMBRIDGE Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=IGYLw2WtlsE

Neden BELL ? Neden CAMBRIDGE ?

 • Sınıflar maksimum 12 kişiliktir ve ortalama olarak 10 öğrenci bulunur. Öğrenci kapasitesi yüksek olan okulumuzda öğretmenler öğrenciler ile birebir ilgilenir.
 • Bell, hoş ve ilham verici bir öğrenme ortamı sağlar. Öğrenciler, küçük hedeflerden ve fantastik bir aile atmosferinden yararlanarak, öğrenme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaya kendini adamış destek personeli ile yararlanırlar.
 • Cambridge, dünyanın en çeşitli ve çok kültürlü şehirlerinden biridir. Başkente yakın bir lokasyonda eğitim alın ve zengin tarih ile küresel yeniliğin eşsiz kombinasyonundan ilham alın. Kenti keşfetmek için zaman ayırın ve şehrin sunduğu tüm harikaları deneyimleyin.
 • Cambridge ‘te birçok yere bisikletle ulaşım sağlayabilirsiniz, yollarda bisikletliler için ayrılmış yollarda güvenle ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Öğrencilerin memnuniyet oranı çok yüksektir ve arkadaşlarına tavsiye eder.
 • Hedeflerinize ulaşmanız için çeşitli kurslar mevcut. Birkaç haftalığına İngilizce öğrenebilir, bir yıl boyunca eğitim alabilir ya da İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık gibi amaca yönelik kurslara katılabilirsiniz.
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul içinde vejetaryen ve helal seçenekleri de bulunan sıcak ve soğuk yiyecek servisi yapan kafeterya bulunmaktadır.
 • Okul şehrin canlı ve aktif noktasındadır.
 • Açık ve kapalı ortak kullanım alanları, ücretsiz internet erişimi sağlayan bir bilgisayar odası ve öğrenciler için bir kaynak kütüphane bulunur
 • Okulumuzun Teacher Training programları mevcuttur. (CELTA,DELTA)
 • Bir saatlik bir tren yolculuğu ile Londra ‘ya ulaşma imkanınız vardır.

Konaklama Detayları

Şehrin kalbinde yer alan bir İngilizce okuludur. Londra’da İngilizce eğitimi gören öğrenciler için geniş bir konaklama seçeneği vardır. Konutlar, oteller ve aile yanı konaklamaları arasından seçim yapabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkânından da yararlanabileceksiniz.

Yurt Konaklamaları

Bu tarz konaklamalar basit ve temiz bir konaklama arayan ve daha bağımsız öğrencilerin tercihidir. 3 farklı yurt seçeneği sunan okulumuz, yıl boyunca bu hizmetini sürdürmektedir. Okula yürüme mesafesi olarak ortalama 25 dakikadır.

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (20 Ders)
 • Yarı-Yoğun İngilizce (25 Ders)
 • Yoğun İngilizce (30 Ders)
 • Akademik İngilizce.
 • İş İngilizcesi
 • TOEFL ve IELTS Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Birebir Dersler
 • Pathway Programı
 • Teacher Training
 • CELTA
 • DELTA

Akreditasyonlar ve Ödüller

 • British Council
 • English Uk

British Council tarafından akredite edilmiş olup; English UK ve ISI (the Independent Schools Inspectorate) üyesidir. Bu kurumlar, ülkedeki en iyi İngilizce dil okullarını temsil eden saygın eğitim kurumlarıdır.

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

-İngiltere’de dil okuluna gidecekseniz ,gideceğiniz günden en fazla 90 gün öncesine kadar başvuruda bulunabilirsiniz,konsoloslukta yüz yüze herhangi bir görüşme yapmazsınız , evraklarınızı aracı kurum olan TELEPERFORMANS ‘a teslim edersiniz ve işleminiz evraklarınız üstünden ilerler.

Bu kurumun bulunduğu iller;Ankara,İzmir,İstanbul,Bursa ve Antalya.

-İngiltere’ye girerken 6 aya kadar olaneğitimlerde sağlık sigortasına ihtiyacınız yoktur, isteğe bağlıdır. Ama 6 ayı geçen bir eğitim süreniz olacaksa İngiltere vize başvurusu yaparken zorunlu olarak sigorta ücreti ödemek zorundasınız.

– 6 aydan kısa eğitimler için vizeniz 180 günlük basılır, 6 aydan fazla eğitimler için 44 haftalık vizeniz onaylanır.

– Başvuru ücretleri, konaklama kayıt ücretleri, materyal ücretleri, havaalanı transferleri iade edilmeyecektir. İngiltere için aşağıda belirtilenler haricindeki tüm durumlarda; kayıt onay formunda belirtilen varış tarihinden 7 gün veya daha önce iptallerin yazılı olarak bildirilmesi veya vize reddinin yazılı belgesi ve ilgili destekleyici belgelerin sağlanması durumlarında; eğitim ve konaklama ücretlerinin %100’ü iade edilir. (Except, kurs konaklama kayıt ücretleri.) 7 Gün içinde yapılan iptal bildirimlerinde 1 haftalık konaklama ücreti + 100 GBP kesilerek kalan tutar iade edilir. Kurs konaklama kayıt ücretleri iade edilmez.Eğitime başladıktan sonra herhangi bir sebeple dönerseniz, para iadesi yapılmaz, hakkınız saklı kalır 1 yıl içinde kullanabilirsiniz.

Bell Cambridge · İngiltere Dil Okulu · 16+ yaş | Biltur Classroom Dining room Student common room Reception Tripos Court Kitchen area

Grounds

 

İlginizi çekebilir..

Uçak Biletleriniz YE-RO’dan

YE-RO YURTDIŞI EĞİTİM YURT DIŞI DİL OKULLARI MAYIS AYI KAMPANYALARI UÇAK BİLETİ KAMPANYALARIMIZ; MALTA’DA YEŞİL PASAPORTA SAHİPSENİZ EĞER EKSTRA 8 HAFTA VE ÜZERİNE  100€ YE-RO ...
Hemen Arayın
E-Posta Gönderin