ATC DUBLIN

C:\Users\pro2000\Desktop\atc.jpg

ATC DUBLIN

C:\Users\pro2000\Desktop\atc.jpg

ATC Okulları, 1973 yılında kuruldu ve o zamandan beri dünyanın her yerinden her yaştan öğrenciye Kaliteli İngilizce dil programları sunuyor. ATC, yüksek kaliteli İngilizce dil programları sunma konusunda tutkulu olan yetkilileri tarafından yönetilmektedir ve İrlanda’da, Bray ve Dublin’de, İngiltere Winchester’da olmak üzere toplam 3 şubesi mevcuttur. Buna ek olarak, İrlanda’da 8 lokasyona sahip en büyük genç yaz programı sağlayıcılarından biridir.

Neden ATC Dublin ?

ATC Dublin, South William Caddesi üzerinde, Dublin Şehir Merkezi’nin kalbinde, kentin en popüler turistik yerlerine, şık kafelere, restoranlara ve barlara yürüme mesafesinde yer almaktadır. Okul, öğrencilere rahat bir şehir merkezi deneyimi sunmak için yenilenmiş ve yükseltilmiş modern bir binada yer almaktadır. ATC Dublin’de her biri modern işitsel ve görsel-işitsel teknoloji ile donatılmış 16 geniş sınıf bulunmaktadır. Sınıflarda internet düzenli olarak kullanılıyor, öğrencilere 21. yüzyılda dillerini nasıl kullanacaklarına dair pratik örnekler veriliyor Çeşitli sınıf düzenleri, İngilizce öğrenmenize yardımcı olacak mükemmel bir ortam yaratır. Okulun 4. katında öğrenci dinlenme alanı vardır. Işık dolu öğrenci ortak alanı, öğrencilerimizin molalarda ve dersten sonra buluşmaları, sosyal aktivitelerini düzenlemeleri veya ortak alandaki bilgisayarlardan birinde özgeçmişlerini hazırlamaları için mükemmel bir yerdir.

Farklı yaş ve seviyedeki İngilizce öğrencileri için, hepsi İrlanda’da İngiliz Dili Eğitimi (ELT) için Kalite ve Nitelikler İrlanda tarafından ve İngiltere’de British Council ve English UK tarafından onaylanan çok çeşitli İngilizce kursları sunuyor.

ATC, ACELS, EAQUALS, MEI, Quality English, British Council ve English UK dahil olmak üzere uluslararası eğitim sektörünün önde gelen derneklerinin üyesidir ve akredite edilmiştir. Tam nitelikli öğretmenler tarafından verilen İngilizce kursları, akademik mükemmeliyet konusunda uluslararası bir üne sahiptir.

C:\Users\pro2000\Desktop\location-landing-big.jpg C:\Users\pro2000\Desktop\location-landing-spot2.jpg C:\Users\pro2000\Desktop\location-landing-spot3.jpg

Okul Olanakları

 • 16 adet sınıf
 • Interaktif yazı tahtaları
 • 4. katta bulunan öğrenci salonu ve sosyalleşme alanı
 • Öğrencilerin kullanımına açık bazı mutfak araç gereçleri
 • Ücretsiz Wi-Fi

Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • Uluslararası Sınavlara Hazırlık Programı (IELTS, FCE, CAE)
 • Bireysel Kurslar
 • Öğretmen Kursları
 • Genç öğrenciler için İngilizce kursu
 • Çocuklar ve Gençler için İngilizce Yaz Okulu

 

Konaklama

Aile Yanı Konaklama

http://www.atclanguageschools.com/images/atc-content/host%20family824x375.jpg

Dublin’deki okulumuzdaki öğrenciler,harika ailelerle kalma seçeneğine sahiptir. Tüm aileler düzenli olarak ziyaret edilmektedir ve konaklama müdürü tarafından özenle seçilmektedir. Genç öğrenciler, kaldıkları her gün oda ve kahvaltı, paketli öğle ve akşam yemeği ile alırlar. Yetişkin öğrenciler için Pazartesi-Cuma günleri kahvaltı ve akşam yemeği bazında, haftasonu tam pansiyon (tüm yemekler) alabilirler. Tüm ailelere, öğrencilerin sahip olabileceği herhangi bir alerji veya özel yemek talebi bildirilir. Fındık alerjileri, glutensiz diyetler vb. gibi özel diyetler için bir diyet takviyesi uygulanabilir. Dublin’deki aile yanında konaklama seçeneğini seçmek, öğrencilerin İrlandalı insanlarla entegre olmalarını ve İngilizce konuşma becerilerini daha da geliştirmelerini sağlar.

Öğrenci Residence

http://www.atclanguageschools.com/images/atc-content/Highlight-%20Kitchen_Living%20%20web.jpg

Yurt, şehir merkezine 10 dakikalık ve ATC Dublin Okula 20 dakikadan daha kısa bir yürüme mesafesinde ideal bir konuma sahiptir.

Özellikleri

Tek kişilik en-suite yatak odaları

Modern oturma odası ve mutfak alanı

Nevresim takımı

Her dairede Wi-Fi erişimi

Yerinde 24 saat güvenlik

Çamaşırhane

Otel bünyesinde yaşayan özel ATC personeli

Oyun odası

Jimnastik alanı 

 • Öğrenciler , konaklama iptal taleplerini konaklama başlangıç tarihinden 1 ay öncesinden bildirmelidir.

Faydalı Linkler

Okul sitesi:  http://www.atclanguageschools.com/

Okul tanıtım videosu:  https://www.youtube.com/watch?v=rgxmjCZak60

Dil Okulu nedir ? https://www.youtube.com/watch?v=zlzAJjvCAVE

İrlanda Hakkında önemli bilgiler : https://www.youtube.com/watch?v=ScrkCHL3Fzk

ATC Okulları Instagram hesabı : https://www.instagram.com/atcschools/

ATC Okulları Twitter hesabı : https://twitter.com/ATCSchools

ATC Okulları Facebook hesabı : https://www.facebook.com/ATCLanguageSchools/

Google Harita: https://goo.gl/maps/pUivJG8V5eoiZebB7

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

İrlanda’da dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz , İrlanda Konsolosluğu’na vize başvurusu yapılması gerekmektedir. İrlanda vizesi başvurusu , okul başlangıç tarihinden maksimum 3 ay öncesinde yapılabilir. İrlanda vize ücreti 92 €’dur. Bu aşamada Yero Yurtdışı Eğitim olarak, bütün öğrencilerimize ücretsiz eğitim danışmanlığımıza ek olarak ücretsiz vize danışmanlığı vererek , hazırlanacak evraklar , gerekli başvurular ve konsolosluklara ödenecek harç ücretleri gibi konularda yönlendirmeleri yapıyoruz. Öğrencilerimiz, ilgili birimden randevusu alınıp, randevu günü geldiğinde parmak izi vermeye, pasaportunu ve hazırlanan evraklarını teslim etmeye kendileri gidiyorlar. Daha sonra eğer vize alması onaylamış ise 90 günlük öğrenci vizesi pasaportuna basılmış halde pasaport öğrenciye kargoyla iletiliyor. İrlanda’da Work and Study programı kapsamında hem dil eğitimi alıp hem çalışmak isteyen yani 25 hafta ve üzeri eğitime giden öğrenciler 90 günlük vizeleri olduğu için , vize uzatma işlemini İrlanda’da Garda Polis Merkezinden 300 Euro ücret karşılığında yapıp vizelerini 8 aya kadar uzatabilirler. Bu durumda öğrenci 25 haftalık bir eğitime kayıtlıysa , 6 ay eğitim alıp, ilk günden itibaren çalışma hakkına sahip olarak, okul bittikten sonraki 2 ayda kendi tercihleri doğrultusunda , çalışabilir , eğitim alabilir ya da İrlanda’yı gezerek 2 ayı bu seçeneklerden istediği şekilde değerlendirebilir. Garda dediğimiz Polis Birimi’ne başvuru yapmak için erken randevu almak gerekli olduğundan, Türkiye’deyken , daha İrlanda’ya gitmeden randevu almanızı önerip, nasıl ve nereden yapılacağına dair gerekli yönlendirmeler tarafımızdan yapılmaktadır. İrlanda’da vize uzatma işlemi eğitim alındığı sürece 3 defa yapılabilir. Yani öğrenci 33 haftalık x 3 defa uzatma süresiyle, toplamda 2 yıl İrlanda’da kalabilmektedir. Yurtdışı Seyahat Sigortasından da bahsedecek olursak , İrlanda’ya gitmeden önce yaptırmanız zorunludur. Okul tarafından veya sigorta şirketlerinden muhakkak yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda da yine, Yero Yurtdışı Eğitim danışmanınız detaylı olarak bilgilendirme yapacaktır.

 

İlginizi çekebilir..

Kaplan International Highline Seattle Collage

Kaplan International Highline Seattle Collage Seattle’ın güneyinde , şehre 20 dakikalık mesafede yeşilliğin ve huzurun ortasında bulunan bir kampüste mükemmel bir akademik ortam sunar.Küresel vatandaşlık ...