ATC BRAY

https://www.british-study.com/en/wp-content/uploads/sites/2/2020/02/Homestay-Exterior-2-min-1024x704.jpg

ATC BRAY

C:\Users\pro2000\Desktop\46094221_10156197367429751_7385354556491694080_n.jpg

ATC Okulları, 1973 yılında kuruldu ve o zamandan beri dünyanın her yerinden her yaştan öğrenciye Kaliteli İngilizce dil programları sunuyor. ATC, yüksek kaliteli İngilizce dil programları sunma konusunda tutkulu olan yetkilileri tarafından yönetilmektedir ve İrlanda’da, Bray ve Dublin’de, İngiltere Winchester’da olmak üzere toplam 3 şubesi mevcuttur. Buna ek olarak, İrlanda’da 8 lokasyona sahip en büyük genç yaz programı sağlayıcılarından biridir.

Neden ATC Bray ?

ATC Bray, güzel bir şekilde restore edilmiş Dunluice House da dahil olmak üzere, bitişikteki dört Victoria binasında deniz kıyısında yer almaktadır ve Dublin şehrine trenle sadece 35 dakika uzaklıktadır. Özenle ve tamamen yenilenmiş Dunluice House, Victoria zarafetini modern konforlarla birleştiriyor.

ATC, ACELS, EAQUALS, MEI, Quality English, British Council ve English UK dahil olmak üzere uluslararası eğitim sektörünün önde gelen derneklerinin üyesidir ve akredite edilmiştir. Tam nitelikli öğretmenler tarafından verilen İngilizce kursları, akademik mükemmeliyet konusunda uluslararası bir üne sahiptir.

Bunların yanı sıra aşağıdaki olanaklara sahiptir;

  • Güleryüzlü İdari Ekip
  • Yüksek Nitelikli Öğretim Elemanı
  • Kapsamlı Kurs Çeşitleri
  • 23 Geniş Sınıf
  • Tam Donanımlı Öğrenci Salonu

location location

http://www.atclanguageschools.com/images/atc-image-content-split/location-bray-landing-big.jpg location

Sınıflar aydınlık, ferah ve sıcaktır ve birçoğu İrlanda Denizi’nin muhteşem manzarasına sahiptir. Kütüphanede bulunan materyalleri kullanarak bağımsız olarak çalışmak isteyen öğrenciler için bir öğrenci çalışma merkezi bulunmaktadır. Öğrenci kütüphanesi, hem eğitim hem de eğlence amaçlı okuma materyallerinin geniş bir seçimini içerir. Öğretmenler öğrencilere çalışmalarında yardımcı olmak için her zaman hazırdır. Okul, öğrencilerin rehberli e-öğrenme platformuna giriş yapabileceği özel bir bilgisayar alanı sunar. Bray okulu, öğrenciler için geniş bir oturma alanına sahip özel bir bahçe ve veranda alanına ek olarak yakın zamanda modernize edilmiş ve genişletilmiş bir kafeterya sunmaktadır.Farklı yaş ve seviyedeki İngilizce öğrencileri için, hepsi İrlanda’da İngiliz Dili Eğitimi (ELT) için Kalite ve Nitelikler İrlanda tarafından ve İngiltere’de British Council ve English UK tarafından onaylanan çok çeşitli İngilizce kursları sunuyor.

 

Sunulan Programlar

  • Genel ve Yoğun İngilizce İngilizce 16/20/26 saat
  • Uluslararası Sınavlara Hazırlık Programı (IELTS, TOEIC, , FCE, CAE)
  • Bireysel Kurslar

Konaklama

Öğrenci Residence

http://www.atclanguageschools.com/images/atc-content/brayapartments.jpg

Neptune & Altona öğrenci daireleri, okulumun hemen yanında, Bray, Co. Wicklow’daki Dunluice House’ta bulunmaktadır. Modern daireler tüm öğrenciler için konforlu bir yaşam sağlayacak şekilde döşenmiştir.

Özellikleri

Tek ve İki Yataklı Odalar.

Ortak banyo.

Tam Donanımlı Mutfak.

Oturma odası ile TV / DVD.

Çamaşır yıkama-kurutma makinesi.

Nevresim ve Havlular.

Bina genelinde Wi-Fi erişimi.

Aile Yanı Konaklama

http://www.atclanguageschools.com/images/atc-content/homestaybrayinnerstandard.jpg

Öğrenciler çoğunlukla bir ailenin yanında kalmayı tercih etmektedir.Ev sahibi ailelerin birçoğuyla defalarca çalışılmıştır .Tüm aileler düzenli olarak ziyaret edilir ve konaklama memuru tarafından özenle seçilir. Genç öğrencilere, kaldıkları her gün yatak ve kahvaltı, paketli öğle ve akşam yemeği verilir ve ailenin bir parçası olarak yaşarlar. Yetişkin öğrenciler için konaklama haftasonu tam pansiyon olmak üzere Pazartesi-Cuma günleri kahvaltı ve akşam yemeği bazında düzenlenmektedir. Ev sahibi aileler, damak zevkine uygun yemekler sunmaktan mutluluk duyarlar. Tüm ailelere, öğrencilerin sahip olabileceği herhangi bir alerji veya özel yemek talebi varsa bildirilir.

Ev Sahibi Ailelerimiz okulumuza yürüme mesafesinde veya Dart (Metro) ve Dublin Otobüs durakları gibi kolay erişilebilir ulaşım hizmetlerinin yanında bulunmaktadır.

Özellikleri

Özenle seçilmiş İrlandalı ev sahibi aileler.

Tek veya iki yataklı oda seçeneği.

Yarım Pansiyon Pazartesi-Cuma (kahvaltı ve akşam yemeği)

Tam Pansiyon Haftasonları (kahvaltı, öğle ve akşam yemeği)

Aileler okula yürüme mesafesinde ideal bir konuma sahiptir.

  • Öğrenciler , konaklama iptal taleplerini konaklama başlangıç tarihinden 1 ay öncesinden bildirmelidir.

Faydalı Linkler

Okul sitesi:  http://www.atclanguageschools.com/

Okul tanıtım videosu:  https://www.youtube.com/watch?v=a11n_lO8tdc

Dil Okulu nedir ? https://www.youtube.com/watch?v=zlzAJjvCAVE

İrlanda Hakkında önemli bilgiler : https://www.youtube.com/watch?v=ScrkCHL3Fzk

ATC Okulları Instagram hesabı : https://www.instagram.com/atcschools/

ATC Okulları Twitter hesabı : https://twitter.com/ATCSchools

ATC Okulları Facebook hesabı : https://www.facebook.com/ATCLanguageSchools/

Google Harita: https://goo.gl/maps/A52TbHQsqUHDRKZx9

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

İrlanda’da dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz , İrlanda Konsolosluğu’na vize başvurusu yapılması gerekmektedir. İrlanda vizesi başvurusu , okul başlangıç tarihinden maksimum 3 ay öncesinde yapılabilir. İrlanda vize ücreti 92 €’dur. Bu aşamada Yero Yurtdışı Eğitim olarak, bütün öğrencilerimize ücretsiz eğitim danışmanlığımıza ek olarak ücretsiz vize danışmanlığı vererek , hazırlanacak evraklar , gerekli başvurular ve konsolosluklara ödenecek harç ücretleri gibi konularda yönlendirmeleri yapıyoruz. Öğrencilerimiz, ilgili birimden randevusu alınıp, randevu günü geldiğinde parmak izi vermeye, pasaportunu ve hazırlanan evraklarını teslim etmeye kendileri gidiyorlar. Daha sonra eğer vize alması onaylamış ise 90 günlük öğrenci vizesi pasaportuna basılmış halde pasaport öğrenciye kargoyla iletiliyor. İrlanda’da Work and Study programı kapsamında hem dil eğitimi alıp hem çalışmak isteyen yani;25 hafta ve üzeri eğitime giden öğrenciler 90 günlük vizeleri olduğu için , vize uzatma işlemini İrlanda’da Garda Polis Merkezinden 300 Euro ücret karşılığında yapıp vizelerini 8 aya kadar uzatabilirler. Bu durumda öğrenci 25 haftalık bir eğitime kayıtlıysa , 6 ay eğitim alıp, ilk günden itibaren çalışma hakkına sahip olarak, okul bittikten sonraki 2 ayda kendi tercihleri doğrultusunda , çalışabilir , eğitim alabilir ya da İrlanda’yı gezerek 2 ayı bu seçeneklerden istediği şekilde değerlendirebilir. Garda dediğimiz Polis Birimi’ne başvuru yapmak için erken randevu almak gerekli olduğundan, Türkiye’deyken , daha İrlanda’ya gitmeden randevu almanızı önerip, nasıl ve nereden yapılacağına dair gerekli yönlendirmeler tarafımızca yapılmaktadır. İrlanda’da vize uzatma işlemi eğitim alındığı sürece 3 defa yapılabilir. Yani öğrenci 33 haftalık x 3 defa uzatma süresiyle, toplamda 2 yıl İrlanda’da kalabilmektedir. Yurtdışı Seyahat Sigortasından da bahsedecek olursak , İrlanda’ya gitmeden önce yaptırmanız zorunludur. Okul tarafından veya sigorta şirketlerinden muhakkak yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda da yine, Yero Yurtdışı Eğitim danışmanınız detaylı olarak bilgilendirme yapacaktır.

 

İlginizi çekebilir..

Atlas Language School Dublin

Atlas Language School Dublin Neden Atlas Language School Dublin ? İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizcenizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Dublin’in önde gelen İngilizce dil okulu olan ...