ASA College New York

maxresdefault

İngilizce şüphesiz ki pratikte dünyadaki en geçerli dildir ve her yıl yüz binlerce insan İngilizce öğrenmek veya bilgilerini geliştirmek amacıyla anadili İngilizce olan ülkelere seyahat etmektedir. Bu ülkelerin en önde gelenlerinden biri de İngilizce konuşan nüfusun en fazla olduğu ülke olan Amerika Birleşik Devletleri’dir. Uluslararası öğrencilere dil eğitimi veren birçok okula ev sahipliği yapan ülkede onlarca farklı dil eğitim programı sunulmaktadır. Ülkede yaygın olarak sunulan İngilizce programlar:

Genel İngilizce: Katılımcıların dilbilgisi, okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Yarı yoğun ve yoğun İngilizce olarak ikiye ayrılır. Yarı yoğun İngilizce haftada 25 ders saati, Yoğun İngilizce eğitimi ise haftada 30 ders saati olarak şekillenir. Genel İngilizce eğitim programı 2 haftadan 2 yıla kadar uzayabilir. Her hafta yenisi başlayan Genel İngilizce programına dilediğiniz pazartesi günü başlayabilirsiniz.

Akademik Dönem & Akademik Yıl: Diğer programlara göre daha uzun programlardır. Akademik Dönem ya da Akademik Sömestr olarak da adlandırılan programlar 20-32 hafta süre zarfı için şekillenirken Akademik Yıl programı 48 haftaya kadar uzayabilmektedir. Bu program özellikle üniversite eğitimini İngilizce alacak öğrenciler için ideal programlardır.

Mesleki İngilizce Programları: Belli kollarda çalışan katılımcıların mesleki gereksinimlerine cevap vermek için tasarlanmış programlardır. Hukuk, Havacılık, Tıp, Turizm İngilizcesi, Askeri İngilizce gibi onlarca farklı alanda sunulan Mesleki İngilizce programları aynı zamanda birçok farklı ülkeden gelen ve aynı iş kolunda çalışan katılımcıların da bir araya gelmesini ve birbirleri arasında kariyerleri için bir ağ kurmalarını sağlamaktadır.

Sınav Hazırlık Programları: Katılımcıları yabancı dil yeterlilik sınavlarına hazırlayan programlardır. Bu sınavlar: IELTS, TOEFL, Cambridge(KET,PET,FCE,CAE,CPE) gibi genel, akademik amaçlı ya da mesleki İngilizce yeterliliğini ölçen sınavlar olarak karşımıza çıkar.

Teacher Training Programları: Halen İngilizce öğretmeni olan ya da İngilizce öğretmeni olmaya aday katılımcıların mesleki gelişimlerine odaklanmış eğitim programıdır. Bu programların içeriği ve işleyişi kişilerin İngilizce seviyelerinden ziyade, öğretmenlik mesleği ile ilgili gereksinimler düşünülerek tasarlanmışlardır.

İş İngilizcesi Programları: Çalışanların iş hayatında yabancı dillerini etkin kullanmak için gerek duyabilecekleri yeterlilikler üzerine odaklanan programlar olup, işletme, ekonomi, pazarlama, uluslararası ilişkiler, uluslararası iletişim gibi sektörlerde kariyer hedefleyen katılımcılar için uygun programlardır. İş İngilizcesi Programları Genel İngilizce programları ile beraber de alınıp kombine edilebilmektedir.

Yaz Okulu Programları: Yaz tatillerinde 7-19 yaş arası öğrencilere açık olan programlardır. Yaş aralığı okuldan okula değişken olabilmektedir. Program süresi 2-12 hafta arasında katılımcının tercihine sunulmaktadır. Yaz Okulları programları genellikle öğlene kadar ders, öğleden sonra ise çeşitli spor faaliyetleri ve sosyal aktiviteler ile desteklenmektedir. Bu Yaz Okulu programları küçük yaş grubundaki öğrencilerin İngilizce öğrenmelerinin yanında hem yaz tatillerini en iyi şekilde geçirmelerine hem de kişisel gelişimlerini desteklemeye yardımcı olmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri’nin sunduğu bu eğitim olanaklarından yaralanabileceğiniz, hepsi kendi içinde farklı tarihe ve kültüre sahip olan şehirleri ve bununla birlikte ünlü dil okullarını hep birlikte aşağıda inceleyelim:

ASA College New York- Miami:

unnamed

1985 yılında kurulan ASA College, kariyer odaklı programlarına ek olarak, yabancı öğrenciler için İngilizce dil eğitimi programları da sunmaktadır. ASA College merkezi, 34. cadde ve Broadway’in keşistiği noktada, Empire State binasının bir blok ötesinde, Manhattan’ın kalbinde, elverişli bir konumda bulunmaktadır. Times Meydanı’na ve Central Park’a yürüyüş mesafesindedir. Cafeler, restoranlar, mağazalar, konserler, gösteriler ve daha birçok şehir atraksiyonları açısından son derece zengin bir bölgededir. Aynı şekilde Brooklyn bölgesindeki kampüsleri de merkeziyete sahip olup yürüyüş mesafesinde her yere rahatlıkla ulaşım sağlayabilme imkanı sunmaktadır.

ASA College Manhattan Konum İçin Tıklayınız…

ASA College Brooklyn Konum İçin Tıklayınız…

New York City Tanıtım Videosu İzlemek İçin Tıklayınız…

YERO New York Bilgilendirmesi İçin Tıklayınız…

ASA College Miami kampüsü, Sunshine bölgesinin merkezinde yer almaktadır. Miami Kampüsü, öğrencilerin öğrenme deneyimini maksimize etmek için gerekli tüm olanaklara sahip modern bir eğitim tesisidir.  Harikulade atmosferi, güzel plajları ve birçok aktivitesiyle Amerika Birleşik Devletleri’nde en başta tercih edilen tatil güzergâhıdır. Hareketli gece yaşantısını, güzel hava, güneş ve arkadaş canlısı insanlarla karakterize olmuş çeşitli kültürleri barındıran bir atmosferle olan karışımını etrafınızda hissedersiniz.

ASA College Miami Konum İçin Tıklayınız…

Miami Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

YERO Miami Bilgilendirmesi İzlemek İçin Tıklayınız…

Neden ASA College?

ASA College öğrencilerine sunduğu sayısız eğitim programları, kimlik kartları, ücretsiz WIFI, öğrenci salonları ve kantinler okul çekiciliğini arttırırken Amerika’da sizlere kolej hayatı yaşatacak olması ve Amerika piyasası için her zaman daha uygun ücretlere eğitim hizmeti vermesi eğitim planlaması yapan öğrenciler için güzel bir alternatif olmuştur.

ASA College Web Sitesi İçin Tıklayınız…

ASA College Youtube Kanalı İçin Tıklayınız…

ASA College Facebook Sayfası İçin Tıklayınız…

ASA College Instagram Sayfası İçin Tıklayınız…

ASA College Twitter Sayfası İçin Tıklayınız…

Konaklama alternatifleri ise:

-Aile Yanı Konaklama

C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Student-Homestay-FAQs.jpg

Şehir merkezine 30-45 dk’lık mesafelerde seçkin ve güvenilir Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı aileler.

-Rezidans konaklama

C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\indir (1).jpg

Şehir merkezine yürüyüş mesafesi ya da 10-15 dk’lık otobüs/metro mesafeleri arasında suit konaklamadır.

-Apartman öğrenci odası:

maxresdefault

Şehir merkezine yürüyüş mesafesi ya da 10-15 dk’lık otobüs mesafeleri arasında ortak paylaşımlı ya da kişisel öğrenci apartları

Gibi konaklama türleri öğrencilerin tercihine sunulmaktadır.

ASA College, öğrencilerine;

-Genel İngilizce (Katılım için A1-C1 seviyesinde olmalısınız.)

-Yoğun İngilizce (Katılım için A1-C1 seviyesinde olmalısınız.)

-Toefl Hazırlık Kursu (Katılım için B1-C2 seviyesinde olmalısınız.)

Dil programlarını sunmaktadır. Bunun dışında akademik eğitim olarak:

New York Kampüslerinde Sunulan Sertifika Programları:

Business:

 • Office Technology and Administration
 • Executive Legal Assistant

Health Disciplines:

 • Medical Office Assisting with Medical Billing

Computer Technology:

 • Internet Client-Server Application Development
 • PC Client-Server Programming
 • Computer Support Specialist

New York Kampüslerinde Sunulan Degree Programları:

Business

 • Business Administration – Accounting (A.O.S)

Nursing

 • Nursing (A.A.S)

Health Disciplines

 • Medical Assisting (A.O.S)
 • Pharmacy Technology (A.O.S.)
 • Healthcare Office Administration (A.O.S)
 • Health Information Technology (A.A.S.)
 • Massage Therapy (A.O.S.)
 • Ophthalmic Dispensing (A.A.S.)

Legal Studies

 • Criminal Justice (A.A.S.)
 • Paralegal (A.A.S.)

Computer Technology

 • Network Administration and Security (A.O.S)
 • Computer Programming and Information Technology (A.O.S.)

Miami Kampüslerinde Sunulan Degree Programları:

Business

 • Business Administration A.A.S.
 • Business Administration – Accounting O.A.D.

Engineering & Technology

 • Network Administration and Security A.A.S.

Health Disciplines

 • Health Care Management B.S.
 • Health Information Technology A.S.
 • Massage Therapy A.A.S.
 • Medical Assisting A.S.
 • Pharmacy Technology A.S.

Legal Studies

 • Criminal Justice A.S.
 • Paralegal Studies A.S.

Akademik eğitimlerden yaralanabilmeniz için de bölümden bölüme değişen dil barajının üzerinde olmanız gerekmektedir. Bu seviyelerde değilseniz önden dil eğitimi alıp istenilen seviyeye çıktıktan sonra akademik eğitimlere geçiş yapabilirsiniz.

ASA College’ın sahip olduğu akreditasyonlar ve üyelikler:

New York State Education Department, Middle States Commission on Higher Education, Commission on Accreditation of Allied Health Education Programs, American Association for Higher Education, American Association of, Collegiate Registrars and Admissions Officers, American Association of Medical Assistants, American College Personnel Association, Association of Computing Machinery, Brooklyn Chamber of Commerce, Eastern Association of Student Financial Aid Administrators, NAFSA International Educators Association, National Association of Student Financial Aid Administrators, National Business Educators Association, National Career Development Association, National Student Employment Association

TIPS:

Bütün konaklamalar için kayıt oluşturduktan sonra iptal ya da değişiklik isterseniz bunu konaklama başlangıç tarihinize en geç 1.5- 2 ay kala okula bildirmeniz gerekir. Aksi halde maddi kayıplara uğrayabilirsiniz.

Amerika’da dil eğitimi planlaması için vize işlemleri sırasında evraklarımızda sağlık sigortası gösterilmesi zorunlu değildir. Fakat vize onaylandıktan sonra seyahat ve sağlık sigortası yapılması zorunludur. Yapacağınız sağlık sigortası genel olarak acil rahatsızlıkları kapsamaktadır. Göz, diş, estetik ya da kronik rahatsızlığınızdan kaynaklı yapacağınız hastane işlemlerinde ciddi maddi yükümlülüklerle karşılaşabilirsiniz. Turistik vize ile Amerika Birleşik Devletleri’nde haftalık maksimum 15 ders saati olmak üzere 12 haftaya kadar dil eğitimi alabilirsiniz. Vize işlemleriniz için de eğitime başlamayı planladığınız tarihe en geç 1.5 ay kala harekete geçmelisiniz.

 

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin