APOLLO ENGLISH LANGUAGE CENTRE

bedroom-in-apollo-adult-residence

APOLLO ENGLISH LANGUAGE CENTRE

Apollo Dil Merkezi , genç öğrenciler ve yetişkinler için Dublin ve Cork şehirlerinde oldukça kaliteli eğitimi, program öncesi ve sonrası öğrenci desteği ile İrlanda’nın tercih edilen popüler okullarından bir tanesi olmuştur.  Ödüllü bir İngilizce dil okuludur. Öğrencilere unutulmaz bir deneyim sunan eşsiz kurs özellikleriyle Apollo, sahibi Steven O’Dwyer ve Aoife Laban tarafından işletilen bağımsız bir okuldur.

Apollo Dublin merkezi, Dublin şehir merkezinde Lad Lane’de olup, Grafton Street ve St Stephen’s Green ‘e 5 dakika mesafededir. Lad Lane, şehir merkezinde olmasına rağmen daha sessiz bir bölgedir ve şehrin profesyonel hayatının bulunduğu yerdir.

Neden Apollo ?

Donanımlı geniş sınıfları, anadili İngilizce olan profesyonel öğretmen kadrosu ve birbirinden kaliteli çalışanlarıyla öğrencilerine mükemmel bir dil eğitimi için Dublin’i cazibe merkezi haline getirmektedir. Köklü organizasyonlar tarafından akredite edilmiş bu ödüllü dil okulu verdiği dil eğitiminin yanı sıra aynı zamanda sunduğu sosyal aktivitelerle de öğrenciler için birinci tercih haline gelmektedir.

ÖDÜLLER

Apollo, yurtdışına öğrenci gönderen temsilcilerin oy verdiği Study Travel Star Ödülleri’nde 18 yaş altı küresel endüstri Ödülü için Star Junior Programını kazanan İrlanda dil okuludur. Bu ödülü 2018 ve 2019’da iki yıl üst üste kazanmıştır ve İrlanda’daki Apollo Junior Camp’ları için iki Yıldız Ödülü almak gerçekten büyük başarı örneğidir.

AKREDİTASYON

EAQUALS: Apollo Dil Merkezi, zorlu denetim programlarıyla doğrulanmış en yüksek uluslararası standartlara ulaşan Eaquals akredite bir dil okuludur. Bu uluslararası akreditasyon markasına ulaşmak, okulun ekibinin ve programların kalitesinin gerçek bir yansımasıdır.

ILEP: Kursların onaylanmış ve EEA öğrencisi olmayanlar için vize almaya uygun kursların resmi listesi olan ILEP (Uygun Programların Geçici Listesi) kapsamında yer almaktadır ve ILEP’de listelenen Apollo kurslarına katılan öğrenciler için öğrenci koruma sigortası mevcuttur.

Sunulan Programlar

  • Genel İngilizce
  • Profesyonel İngilizce
  • Sınav Hazırlık kursları
  • Öğretmen kursları
  • Genç öğrenciler için kurslar

Konaklama

Aile Yanı Konaklama

Dublin’deki Apollo Yetişkin Okulunda okuyan 16 yaşından büyük öğrenciler için aile yanında konaklama, okuldan toplu taşıma ile 30-45 dakika mesafededir. Her aile başına bir öğrenci ve tek kişilik yatak odalarında kalınmaktadır. Birlikte gelen çiftler veya arkadaşlar için de uygun konaklama mevcuttur. Tüm ev sahibi aileler, polis tarafından ve Apollo yönetimi tarafından dikkatle denetlenir. Yemekler: yarım pansiyon olup hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği, haftasonları tam pansiyon, kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahildir.

Apollo Adult Residence,

bedroom-in-apollo-adult-residence

Her biri özel banyolu yatak odasından oluşan 470 yatak odalı yepyeni bir apartman kompleksi olan Binary Hub’da yer almaktadır. Mutfak ve diğer ortak kullanım alanlarıyla oldukça konforludur.

  • Öğrenciler , konaklama iptal taleplerini konaklama başlangıç tarihinden 1 ay öncesinden bildirmelidir.

Faydalı Linkler

Apollo Language Centre web sitesi : http://apollolanguagecentre.com/

Apollo Youtube Videoları : https://www.youtube.com/channel/UCFrAMsD7QvC-PA8DN85cOcw

Dil Okulu nedir ? https://www.youtube.com/watch?v=zlzAJjvCAVE

İrlanda Hakkında önemli bilgiler : https://www.youtube.com/watch?v=ScrkCHL3Fzk

Apollo Language Centre Instagram hesabı : https://www.instagram.com/apollolanguagecentre/

Apollo Language Centre Facebook hesabı : https://www.facebook.com/apollolanguagecentre/

Apollo Language Centre web sitesi : https://twitter.com/Apollo_Language

Apollo Language Centre Google maps : https://goo.gl/maps/if5PCMeHoujx1wd76

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

İrlanda’da dil okuluna gitmeye karar verdiyseniz , İrlanda Konsolosluğu’na vize başvurusu yapılması gerekmektedir. İrlanda vizesi başvurusu , okul başlangıç tarihinden maksimum 3 ay öncesinde yapılabilir. İrlanda vize ücreti 92 €’dur. Bu aşamada Yero Yurtdışı Eğitim olarak, bütün öğrencilerimize ücretsiz eğitim danışmanlığımıza ek olarak ücretsiz vize danışmanlığı vererek, hazırlanacak evraklar , gerekli başvurular ve konsolosluklara ödenecek harç ücretleri gibi konularda yönlendirmeleri yapıyoruz. Öğrencilerimiz, ilgili birimden randevusu alınıp, randevu günü geldiğinde parmak izi vermeye, pasaportunu ve hazırlanan evraklarını teslim etmeye kendileri gidiyorlar. Daha sonra eğer vize alması onaylamış ise 90 günlük öğrenci vizesi pasaportuna basılmış halde pasaport öğrenciye kargoyla iletiliyor. İrlanda’da Work and Study programı kapsamında hem dil eğitimi alıp hem çalışmak isteyen yani 25 hafta ve üzeri eğitime giden öğrenciler 90 günlük vizeleri olduğu için , vize uzatma işlemini İrlanda’da Garda Polis Merkezinden 300 Euro ücret karşılığında yapıp vizelerini 8 aya kadar uzatabilirler. Bu durumda öğrenci 25 haftalık bir eğitime kayıtlıysa , 6 ay eğitim alıp, ilk günden itibaren çalışma hakkına sahip olarak, okul bittikten sonraki 2 ayda kendi tercihleri doğrultusunda , çalışabilir , eğitim alabilir ya da İrlanda’yı gezerek 2 ayı bu seçeneklerden istediği şekilde değerlendirebilir. Garda dediğimiz Polis Birimi’ne başvuru yapmak için erken randevu almak gerekli olduğundan, Türkiye’deyken , daha İrlanda’ya gitmeden randevu almanızı önerip, nasıl ve nereden yapılacağına dair gerekli yönlendirmeler tarafımızdan yapılmaktadır. İrlanda’da vize uzatma işlemi eğitim alındığı sürece 3 defa yapılabilir. Yani öğrenci 33 haftalık x 3 defa uzatma süresiyle, toplamda 2 yıl İrlanda’da kalabilmektedir. Yurtdışı Seyahat Sigortasından da bahsedecek olursak , İrlanda’ya gitmeden önce yaptırmanız zorunludur. Okul tarafından veya sigorta şirketlerinden muhakkak yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda da yine, Yero Yurtdışı Eğitim danışmanınız detaylı olarak bilgilendirme yapacaktır.

 

İlginizi çekebilir..

3A6A2726

EUROCENTRES LONDRA

EUROCENTRES LONDRA Dil öğretiminde 70 yıldan fazla deneyime sahip olan Eurocentres, tüm dünyadaki okullarda en yüksek standartlarda hizmet vermeyi taahhüt eder. Nitelikli öğretmenler ve özel ...