ANCE (Australian National College of English)

ANCE (Australian National College of English) / MELBOURNE

ANCE, Avustralya’nın Melbourne şehrinde 2003 yılında kurulan, öğrencilerine hem dil eğitimi hem de farklı sertifika programlarını profesyonel ve öğrencileriyle yakından ilgili bir şekilde sunmaya ve öğrencilerinin potansiyellerinin tamamına ulaşmalarını sağlamayı kendine amaç edinen bir okuldur. Dinamik eğitim metotları ve öğrenci merkezli öğretim hedefleri ile birlikte öğrencilerine gelecek fırsatlarının anahtarını sunmak için her daim hazırdır.

Melbourne, Avustralya’nın en eski şehirlerinden biridir. Nüfusu, ekonomisi, canlılığı ile turistlerin en çok uğradığı şehirlerin en başında gelmektedir. Avustralya’nın en kozmopolit şehirlerinden biri olan Melbourne, Avrupai mimari tarzı bir şehirde bir yandan eğitim alırken bir yandan dünyanın her yerinden insanlarla tanışıp kaynaşabileceğiniz muazzam ve eşsiz bir lokasyondur. ANCE ise Melbourne’un tam merkezindedir diyebiliriz. Yürüyüş mesafesi kadar yakın bölgelerde restoranlar, kafeler, parklar ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır.

Okulun Websitesi: Okulun Resmi Websitesi

Melbourne Şehir Videosu : Melbourne Şehir Videosu

Okulun Konumu : Okulun Şehir Konumu

Okulun Tanıtım Videosu: Melbourne Okul Tanıtım Videosu

Neden ANCE? Neden ANCE – Melbourne ?

 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul şehrin en merkezi noktasındadır.
 • Dil eğitimi sonrasında sertifika programlarına devam etmek isteyen öğrenciler için benzersiz programlar sunulmaktadır.
 • Okulda öğrenciler için mutfak alanı ve ekipmanları bulunmaktadır.
 • Okulda öğrenciler için kafe hizmeti bulunmaktadır.
 • Ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve bilgisayar odaları bulunur.
 • Profesyonel bir eğitim ve alanında uzman görevli kadrosu.

ANCE-Melbourne Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Birçok öğrencimizin aklında hep şu soru vardır “Gittiğim şehirde nerde kalacağım, nasıl bir deneyim olacak, kalacağım aile güvenli mi?” Konaklama için seçilen aileler ülkenin eğitim bakanlığı tarafından akredite olan ve okul tarafından özenle seçilmiş ve belli şartlara sahip olan ailelerdir. Bundan dolayı ailelerin güvenilirliği konusunda endişe etmenize gerek yoktur. Aileler bu işi uzun yıllardır profesyonel olarak yaptıkları için öğrenci memnuniyetine ve hassasiyetine önem vermektedirler. Öğrencimizin konaklama esnasında kendisi için önem taşıyan durumları (çocuklu aile istememe, evcil hayvanın olmaması vs.) daha gitmeden okula bildirdiğimiz için beklentileri yüksek oranda karşılanabilecektir.

Öğrencilerimiz genellikle ilk 4 haftalık süreç için aile yanı konaklamayı tercih ederler. Avustralyalı aileler ile tanışıp uzun süre kalacakları ülkenin kültürüne ve yaşamına alışmak için harika bir fırsattır. Aile yanı konaklama seçeneğinde aile, öğrenciye sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunarlar. Öğrencilerimiz konaklama bitiminden sonra, kendileri paylaşımlı evlerde oda ayarlayabilirler. Ortalama oda fiyatları haftalık 250-300 $AUD arasında olacaktır. Okula uzaklık 15-55 dakika arasındadır.

Paylaşımlı Evler

Öğrencilerimiz genelde Avustralya’ya geldiklerinde ilk 4 hafta aile yanı konaklama tercihinde bulunmaktadırlar. Sonrasında öğrencilerimiz kendileri paylaşımlı evlerde çok rahat bir şekilde konaklama bulabilmektedirler. Kiralar ortalama olarak 175-400 $AUD arasında olmakta ve bu kiraladığınız evin konumuna ya da kaç kişi kaldığınıza göre değişiklik gösterebilmektedir.

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (20 Saat) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Akademik İngilizce – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • İş İngilizcesi ve buna uygun spesifik iş İngilizcesi Kursları (20 Saat).
 • IELTS Hazırlık Dersleri (20 Ders) – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Pathways.

ANCE Melbourne Akreditasyonlar ve Ödüller

 • NEAS
 • AUSTRALIA FUTURE UNLIMITED
 • CITY OF MELBOURNE
 • ANIBT
 • NEXTCAREERS

ANCE Sosyal Medya Hesapları

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurtdışı Eğitim: Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

YERO Yurtdışı Eğitim: Avustralya’daki öğrencimizin deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Avustralya’da 7 yıl yaşamış danışmanımızın deneyimleri

YERO Yurtdışı Eğitim : Öğrencimizin Avustralya Vize Süreci Deneyimi

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

Öncelikle Avustralya vize başvurunuz online olarak yapılır. Evraklar Konsolosluğun kendi sayfasından adınıza açılan hesaptan PDF olarak sisteme yüklenir. Sadece parmak izi ve biyometri işlemleri için Konsolosluğun anlaşmalı olduğu VFS Global adlı aracı kuruluşa önceden randevu alarak başvurulur. Bazen konsolosluk görevlileri sizinle telefon üzerinden bir mülakat yapabilir. Vize başvurunuzu okulunuzun başlangıç tarihinden en az 4 hafta önce yapmalısınız.

Avustralya’da LEVEL 1 okulunda eğitim almak istiyorsanız öncelikle okuldan kayıt kabulü için GTE doldurmanız gerekecektir. GTE “The Genuine Temporary Entrant”öğrencinin Avustralya’ya neden gelmek istediği, Türkiye’ye döndüğü zaman nasıl bir kariyer planlaması yaptığını ve İngilizcenin kendi mesleğine nasıl katkıda bulunacağını finansal evraklar eşliğinde okula kayıt için başvurması şeklinde özetlenebilir.

Genelde Avustralya vize başvuruları çok kısa zamanda sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre 3 haftadan daha fazla sürebilmektedir.

Vize başvurusu öncesinde Avustralya’da kayıt yaptırdığınız okul sizin sağlık sigortanızı yapar. OSHC, ( Overseas Student Health Cover ) Avustralya’da bulunduğunuz süre boyunca sağlık için gerekli olan bir sağlık sigortasıdır. Avustralya’da vizenizi uzatacağınız zaman aynı şekilde OSHC’yi de uzatmanız gerekecektir.

Avustralya vize başvurusu yapmadan önce eğitim ücretinin tamamını ödemelisiniz. Okul ödemesini yaptıktan sonra okulunuz COE ( Certificate of Enrollment ) gönderecektir. Barkodlu olacak bu evrakınız olmadan vize başvurusu yapamazsınız.

Avustralya’da uzatılabilen vize alabilmeniz için minimum 16 haftalık bir programa başvurmalısınız ve bu süre maksimum 52 hafta olabilir.

Yasal olarak haftada 20 saat çalışma izniniz olacaktır. Okul tatillerinde ise herhangi bir sınırlama yoktur.

Başvurunuzu okulun size sağlayacağı konaklama olmadan da başvurabilirsiniz. Çoğu öğrencimiz konaklamasını gitmeden kendi ayarlıyor,vizenizi aldıktan sonra danışmanlarınızla konaklama opsiyonları için planlama yapabilirsiniz.

Avustralya için şunu söyleyebiliriz ki; konaklama için vizeyi aldıktan sonra da ayarlayabilirsiniz. Konaklama ile ilgili karar verirken danışmanınız ile bu konuyu değerlendirmenizde mutlaka fayda olacaktır.

 

İlginizi çekebilir..

DUBAİ’DE KAÇMAYACAK FIRSAT YERO’DAN

Dubai’de 24 haftalık her şey dahil program sayesinde hem çalışıp hem eğitim al! Ayrıntılı bilgi için iletişime geç!   Ya da aşağıdaki iletişim formunu doldurarak ...