AMERİKA LİSE EĞİTİMİ

Son yıllarda ülkemizdeki özel lise fiyatlarının artması, yurtdışında eğitimi daha cazip hale getirmiştir. Türkiye’de ki özel liseden belki daha ucuza Amerika’da lise eğitimi alabilmekte öğrenciler. Fiyat farkının yanı sıra öğrenciler yabancı dillerini rahatlıkla geliştirebilmekte ve yeni kültürde insanlarla tanışıp sosyalleşebilmektedir.

Amerika’da lise eğitimi Türkiye’deki gibi 4 sene sürmektedir. Temel eğitim yine Türkiye’deki gibi 12 senedir. Amerika’da lise eğitimi özel liseleri ve devlet liseleri olarak 2’ye ayrılır.

Amerika’nın genelinde başvuru yapabileceğiniz 15’in üzerinde devlet lisesi bulunmaktadır. Okul seçiminizi branşınıza göre veya hobinize göre yapmanız beklenir. Başvuru yaşı ise 15-18 dir.

Eğitim dili İngilizce olduğu için öğrencinin dile hâkimiyeti beklenir. Bunun içinde öğrencinin yeterlilik sınavına girmesi gerekmektedir. Testten geçse bile yüksek puan alamayan öğrenciler için İngilizce hazırlık sınıfı vardır.

Neden Amerika’da lise okumalıyım?

  • Dünyanın birçok yerinden gelen yabancı öğrencilerle kaynaşabilecek, sizinle aynı durumdaki yabancı öğrenciler arasında kültürel alt yapınızı ve dilinizi rahatlıkla geliştireceksiniz.
  • Türkiye’deki özel lise fiyatlarına göre Amerika’daki özel liselerin fiyatlarının daha düşük kalması veya hemen hemen aynı olması
  • Lise eğitiminiz bittikten sonra Amerika’nın en seçkin üniversitelerine kolayca girmeye hak kazanacaksınız.
  • Ve birçok avantajlarını öğrenmek ve gerekli prosedürü öğrenmek için uzman danışmanlarımızdan yardım almanız yeterli.
Hemen Arayın
E-Posta Gönderin