Alpadia Lyon

Fransa Avrupa’nın en gelişmiş ve en köklü tarihe sahip ülkelerinden biridir. Fransa’nın Avrupa ve dünya tarihindeki önemi ve bir kültür olarak etkisinin gelişimiyle Fransızca da dünya dilleri arasında önem kazanmıştır. Bu kapsamda birçok insan Fransızca’yı öğrenmek ya da halen var olan yetilerini geliştirmek için birkaç haftadan bir seneye uzanan ve içerik olarak çeşitlilik gösteren dil eğitimi programları için Fransa’ya giderler. Bahsettiğimiz programları Genel Fransızca, İş Fransızcası, Akademik Yıl Programı, Özel Programlar, Yaz Okulu ve Sınav Hazırlık Programları olarak sınıflandırabiliriz.

Genel Fransızca: Katılımcıların dilbilgisi, okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

İş Fransızcası: İş hayatında gerekli olabilecek terimlerin yanı sıra yazışma, sunum, telefon görüşmesi ve rapor hazırlama teknikleri gibi becerilere yöneliktir. Bunlara ek olarak sadece tıp alanı için Tıbbi Fransızca kursları da mevcuttur.

Akademik Yıl Programı: 11 aya kadar uzayabilen uzun süreli Fransızca programlarıdır. Uzun süreleri kapsadığı için genellikle daha ekonomik bir program olduğunu söyleyebiliriz.

Özel Programlar: Fransızcayı aşçılık ve şarap kursu gibi eğitimlerle birleştiren programlardır.

Yaz Okulu: Yaz mevsiminde 8-18 yaş grubu katılımcılar içindir. Bu programlar Fransızca eğitimini toplu aktivite, eğlenceler, geziler ve spor aktiviteleriyle birleştirirler.

Sınav Hazırlık Programları: Fransızca yetilerini uluslararası geçerliliği olan bir sınavla belgelemek isteyen katılımcılara yöneliktir.

Fransa’nın sunduğu bu eğitim olanaklarından yaralanabileceğiniz, hepsi kendi içinde farklı tarihe ve kültüre sahip olan şehirleri ve bununla birlikte ünlü dil okullarını aşağıda inceleyelim:

Lyon:

Alpadia Language Schools Lyon:

1996 yılında kurulan Alpadia dil okulu zincirinin Lyon şubesi cafe, restoran, bar ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde 19.yüzyıldan kalma tarihi bir binada, şehrin kalbindedir. Katılımcılarına bu tarihi binada yüksek tavanlı ve geniş sınıflarda teknolojik materyaller ile hizmet sunmaktadır.

Alpadia Lyon Konum İçin Tıklayınız…

Lyon Şehri Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız…

Alpadia Lyon Tanıtım Videosu İzlemek İçin Tıklayınız…

Neden Alpadia?

Alpadia Language Schools 19.yüzyıldan kalma tarihi ve geniş bir binada öğrencilerine sunulan kişisel çalışmalar için kütüphane ve bilgisayar odası, ücretsiz WIFI, öğrenci salonları ve öğrenci kafeteryası teraslar okulun çekiciliğini arttırırken, İngilizce eğitimler için Kaplan dil okulları ile yaptığı partnerlik anlaşmaları, Fransa, Almanya, İsviçre gibi ülkelerde şubeleşmiş zincir, seçkin bir dil okulu olması da verdiği profesyonel eğitimler baz alındığında katılımcılarına güven ve kaliteli hizmet sağlamaktadır.

Alpadia Web Sitesi İçin Tıklayınız…

Alpadia Facebook Sayfası İçin Tıklayınız…

Alpadia Instagram Sayfası İçin Tıklayınız…

Alpadia Twitter Sayfası İçin Tıklayınız…

Alpadia Youtube Kanalı İçin Tıklayınız…

Konaklama alternatifleri:

-Aile Yanı Konaklama

Şehir merkezine 30-45 dk’lık mesafelerde seçkin ve güvenilir Fransa vatandaşı ailelerin yanında olan konaklamalar.

-Rezidans konaklama

Şehir merkezine yürüyüş mesafesi ya da 10-15 dk’lık otobüs mesafeleri arasında suit konaklamadır.

 

-Apart-Hotel

Şehir merkezine yürüyüş mesafesi ya da 10-15 dk’lık otobüs mesafeleri arasında ortak paylaşımlı ya da kişisel öğrenci apartları gibi konaklama türleri öğrencilerin tercihine sunulmaktadır.

Alpadia Lyon, öğrencilerine;

-Genel Fransızca (Katılım için A2-C1 seviyesinde olmalısınız.)

-Yoğun Fransızca(Katılım için A2-C1 seviyesinde olmalısınız.)

-Premium Yoğun Fransızca(Katılım için A2-C1 seviyesinde olmalısınız.)

-İş Fransızcası (DELF,DALF) (Katılım İçin B1-C1 seviyesinde olmalısınız.)

– Sınav Hazırlık programları sunmaktadır.(DELF, DALF) (Katılım için A2-C1 seviyesinde olmalısınız.)

-Üniversite Pathway(Katılım İçin A1-B2 seviyesinde olmalısınız.) 16 haftadan 44haftaya kadar uzayabilen üniversite eğitimi öncesi Fransızca dili hazırlık eğitimi.

Gibi dil programlarını sunmaktadır.

Alpadia okullarının sahip olduğu akreditasyonlar ve üyelikler:

Accet, English UK, Language Canada, Eaquals, Qualite FLE, Souffle, The Private School Register, Swiss Schools, Work Abroad, Wysetc, ALTO, AVDEP, CSN, Dekra, FADAF, ICC Languages, Swiss Quality, Switzerland Tourism, British Council, TELC, TELC Hochschedule.

TIPS:

Bütün konaklamalar için kayıt oluşturduktan sonra iptal ya da değişiklik isterseniz bunu konaklama başlangıç tarihinize en geç 1.5-2 ay kala okula bildirmeniz gerekir. Aksi halde maddi kayıplara uğrayabilirsiniz.

Fransa’da dil eğitimi planlaması için yeşil pasaportlu öğrenciler 12 haftaya kadar vize başvurusu yapmadan eğitim alabilirler. Yeşil pasaportu olmayan öğrenciler ise vize işlemleri sırasında zorunlu olarak sağlık sigortası gösterilmelidir. Vize işlemleriniz için eğitime başlamayı planladığınız tarihe en geç 1.5 ay öncesinde harekete geçmelisiniz.

Yapacağınız sağlık sigortası genel olarak acil rahatsızlıkları kapsamaktadır. Göz, diş, estetik ya da kronik rahatsızlığınızdan kaynaklı yapacağınız hastane işlemlerinde ciddi maddi yükümlülüklerle karşılaşabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir..

C:\Users\Hp\Desktop\la-hollywood-sign1-angela-700x444-915ac82a.jpg

SPRACHCAFFE

SPRACHCAFFE Sprachcaffe Languages ​​Plus ,7 farklı dil seçeneği sunan 30 dil okulunun birliğidir . Sprachcaffe 1983 yılında Alberto ve Marcello Sarno adlı iki kardeş tarafından Almanya’nın Franfurt şehrinde kurulmuştur. 2011 yılında ...