ALMANCA YAZ OKULLARI

yurtdışında eğitim almanya dil okulu

 

Neden Almanca?

Almanya, Avrupa Birliği’nin en kalabalık ülkesidir. Almanya bilim ve teknoloji alanında dünyada lider konumundadır. Avrupa’da merkezi bir konumda bulunması, Almanya’yı önemli bir ulaşım bağlantı noktası ve farklı kültürlerin odak noktası haline getirmiştir. Ayrıca gerek Avrupa’daki coğrafi konumu, gerek yakın tarihe verdiği yönle tarihle iç içe bir ülkedir. Yemyeşil doğası, düzenli şehir hayatı ve ülkemize daha yakın olması bu ülkeyi daha da cazip kılmaktadır. Bir dilin en iyi öğrenileceği yer anavatınıdır. Bu nedenle Almanya, Almanca öğrenmek isteyenler için en uygun seçenektir.

Almanca, Avrupa Birliği’ndeki 23 resmi dilden ve Avrupa Komisyonu’nun İngilizce ve Fransızcayla beraber üç çalışma dilinden biridir. Kısacası Almanca, özellikle Avrupa’da İngilizceden sonra en çok kullanılan dildir. Almanca, ülkemizde de İngilizceden sonra en yaygın öğrenilen ve aranan yabancı dildir. Bu yüzden Almanca eğitimi giderek popüler olmaktadır.

Kimler katılabilir?

18 yaşından küçükler için organize edilen, ister tek başına, ister arkadaş grubu olarak katılabileceğiniz yaz okullarında kültür etkileşimiyle, ülkeyi gezerek, harika bir yaz geçirebilirsiniz. Yaz okulları, Almancayı anavatanında öğrenirken, aynı zamanda kültürü ve insanları tanımak için ideal fırsattır.

Konaklama imkanları

Aile yanı ve yurt seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı tercih edilirse, öğrenci Alman bir aile ile yaşayıp, onlarla zaman geçirip birebir Alman kültürünün içinde olma ve sürekli konuşma pratiği yapma şansına sahip olacaktır. Bir diğer seçenek olan yurt konaklaması tercih edilirse, öğrenci kendi yaşıtında uluslararası öğrencilerle yaşayıp farklı kültürleri tanıma ve etkileşime geçme şansına sahip olacaktır.

Almanca Dil OkuluEğitim programı ve etkinlikler

Modern sınıflarda interaktif bir eğitim alacaksınız ve dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla tanışma fırsatı bulacaksınız. Kursunuz devam ederken Almanca pratik yapma imkanınız olacak ve oldukça eğlenceli etkinlere katılacaksınız.

Standart yaz okulu programları dışında, futbol, dans gibi yetenek geliştirici dersleri de içeren kurs çeşitliliği de mevcuttur. Eğitim programı çeşitli aktivitelerle desteklenerek öğrencilerin eğlenceli, öğretici ve her şeyden önemlisi uluslararası bir ortamda iletişim ve paylaşım içinde eğlenceli zaman geçirmeleri sağlanır. Aktiviteler içinde basketbol, futbol, tenis, yüzme, binicilik gibi değişik sporların yanı sıra, resim, müzik, dans gibi sanatsal faaliyetlere de yer verilir. Her okulun kendi belirlediği bir aktivite programı vardır ve okulların görevlendirdiği aktivite liderleri tarafından organize edilir ve gerçekleştirilir.

Bir dili öğrenmenin en kolay ve etkili yolu, o dilin konuşulduğu ülkede yaşamaktır. Yaz okulları size bu fırsatı sunuyor. Almanca yaz okullarıyla dil kursu ile unutulmaz bir tatili birleştirebilirsiniz. Ülkenin doğal güzelliklerini, tarihi eserlerini ve geleneksel mutfağını tanırken, Almancanızın ilerlediğini göreceksiniz.

Yaz okullarımızdan birine katılın ve muhteşem bir deneyim yaşayın!

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin