Abruzzo Italian Kitchen

Abruzzo Italian Kitchen

Abruzzo Italian Kitchen Amerika Birleşik Devletleri’nin Montana eyaletinin Whitefish şehrinde yer almaktadır. İşveren öğrencilere dishwasher, server assistant, server pozisyonlarında istihdam sağlamaktadır. Dishwasher pozisyonunda çalışanlar tabakların, tencerelerin, çatalların, kaşıkların yıkanmasından, mutfağın temizlenmesinden ve çöplerin atılmasından sorumludur. Server ya da server assistant pozisyonunda çalışanlar ise müşteriye siparişleri getirip götürmekten, mutfak ile iletişimde kalıp siparişlerin zamanında sunulmasından, masaların temizlenip, hazırlanmasından sorumlulardır. İşveren İngilizce seviyesine göre pozisyona yerleştirmektedir. Bununla beraber bütün çalışanlar aslında her işten sorumludur. Saatlik ücreti pozisyona göre 8,75-12.00 $ bandındadır. Haftada ortalama 40 saat alan öğrenciler overtime olarak 40 saatin üzerine çıkarlarsa, çıktıkları saatler için maaşlarının 1.5 katını kazanabilirler. Ayrıca işletme çalışanları için yemeklerde %50 indirim sağlamakta.

İşletmenin resmi web sitesi: https://www.abruzzoitaliankitchen.com/

Biz her sene ortalama 3-5 bandında öğrenci göndermekteyiz.

KONAKLAMA:

Whitefish bölgesinde konaklama fiyatları ortalama haftalık 100-110 $ bandındadır. Bu iş verenimizin sağladığı konaklama ücreti haftalık 103 $’dır. Whitefish’de konaklama tarzı genelde klasik müstakil, arkada bahçesi olan Amerikan evleri şeklindedir. Ev içerisinde mutfak araç gereçleri, koltuk, yatak, dolap, mikrodalga fırın bulunmaktadır. Kızlar ayrı odada erkekler ayrı odada kalmaktadır. Genelde konaklamalar iş yerlerine yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

PARA KAZANMAK:

Montana eyaletinin 2019 verilerine göre asgari ücreti saatlik 9.0 $ dır. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 9.0- 12.0 $ bandındadır. İşletmenin bulunduğu bölge doğa turizminin bulunduğu bir bölgedir. Buraya gelen öğrenciler yüksek saatlik ücretler ve ikinci iş imkanın fazlalığı sayesinde ayrıca giderlerin çok fazla olmadığı bir bölge olması sebebi ile yüksek kazanç sağlayabilmekteler.

İkinci iş alternatifleri için harita:

İkinci iş imkanı oldukça fazla olan bu bölgede, öğrenciler genellikle otellere ve restorantlara başvuru yapmakta. İlk Türkiye’den yerleşip gittiğiniz işiniz deki çalışma saatlerini öğrendikten sonra ikinci işinizi ona göre ayarlayabilirsiniz. Genelde otellerde sabahları çalışırken öğleden sonra ve akşamları restorantlarda, dondurmacılarda, hediyelik eşya dükkanlarında çalışabilirsiniz.

Starbucks, Mc Donald’s gibi zincir restorantlarda ya da yerel The Wich Haus, Tupelo Grille, Buffalo Cafe gibi restorantlarda çalışabilirsiniz. Bunlar dışında şehirde bulunan Stumptown Inn of Whitefish, The lodge at Whitefish Lake gibi otellerde iş bulabilirsiniz.

SOSYAL HAYAT:

Montana’da büyük şehirlerden ziyade, dağlık, doğa ile iç içe olan bölgelerde çalışılmakta. Whitefish’de tam olarak böyle bir yer. Whitefish’e yılda ortalama 100-150 bandında öğrenci gelmektedir. Türk oranı ise azdır. Doğanın mücizelerini görmek için Glacier National Park’ı ziyaret edebilirsiniz. Burası doğal yaşamı görmek için inanılmaz bir fırsat sunmakta. Ayrıca gölde ve derelerde balık tutabilirsiniz. Bölge gölleri ve dereleri ile oldukça ünlü. Whitefish’de at binmeyi öğrenebilir ve manzarayı deneyimlemek için Glacier Ulusal Parkı’nın rehberli turlarına katılabilirsiniz. Bölge ve Kızılderili tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Öğrenciler off günlerini rafting yaparak, yüzerek, kürek yarışlarına katılarak da değerlendirebilirler. Ayrıca hiking yapmanız için eşsiz olanaklara sahip olan Whitefish’de akşamları yerel ev partileri ile öğrenciler keyifli zaman geçirmekte. Yaz akşamları birçok konsere ev sahipliği yapan Whitefish’de yerel bir komite bulunmakta ve bu komite sayesinde yerel Amerika’lılar ile tanışıp gerçek Amerikan hayatına tanıklık edebilirsiniz. Komitenin yaptığı birçok etkinliği ise ; https://www.nps.gov/glac/getinvolved/volunteer.htm adresinden ulaşabilirsiniz.

Glacier National Park web sitesi : https://www.nps.gov/glac/index.htm

Balıkçılık için inceleyebileceğiniz web sitesi : http://fwp.mt.gov/

At binmek ve rafting yapmak için bilgi sayfası : https://www.swanmountainglacier.com/

GEZİLECEK YERLER:

Montana eyaleti Amerika Birleşik Devletleri’nin doğa harikası bir eyaletidir. Bu eyalete yılda binlerce turist doğa turizmi için gelmektedir. Kalispell Montana’nın en büyük şehirlerinden bir tanesidir ve Whitefish şehrine sadece yarım saat mesafededir. Burada birçok ünlü müze bulunmakta bu müzeleri gezebilirsiniz. Örnek verecek olursak eğer; The Museum at Central School, The Hockaday Museum of Art. Bunların yanı sıra Starbucks’dan kahvenizi alıp şehir turu yapabilir aynı zamanda Mc Donald’s ya da yerel restorantlarda yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ya da Walmart’tan yiyecek alış verişi yapıp, T.J MAX’den birçok ünlü markanın ürünlerini çok uyguna alabilirsiniz. Whitefish şehrinde kahvenizi ya da yemeğinizi alıp gölün kenarına gidebilirsiniz. Birçok yerel restorantı deneyimleyebilir ve The Whitefish Müzesi’ni ya da The Stumptown Art Studio’yu gezebilirsiniz. Burada bulunan kahve çekirdeği fabrikalarına olan turlara katılabilirsiniz.

Kalispell web sitesi: www.downtownkalispell.com.

Whitefish şehri için bazı web sayfaları : http://stumptownhistoricalsociety.org/home

https://www.stumptownartstudio.org/

Kahve çekirdeği fabrikası turları için : https://www.coffeetraders.com/

İlginizi çekebilir..

Mayıs Ayı İndirimleri

Mayıs Ayı İndirimleri Es Dubai Mayıs Ayı İndirimleri Clubclass Mayıs Ayı İndirimleri ILSC Mayıs Ayı İndirimleri Kaplan Mayıs Ayı İndirimleri