LSI – Language Studies International – San Francisco / Berkeley

LSI – Language Studies International – San Francisco / Berkeley

LSI, 1965 yılında ilk dil okulunun Londra’da açılmasıyla başlayan sürecine günümüzde 8 ülkede 16 farklı dil okuluyla, 50 yılı aşkın bir süredir profesyonelce devam etmektedir. İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta’da dil okulları bulunan LSI, aynı zamanda Fransa ve İsviçre’de dil merkezlerine ve farklı ülkelerde de partner okullara sahip bir zincir okuldur. Hedefleri; sizin en iyi şekilde dil öğrenme deneyimi yaşamanızdır. Öğretmenlerinden öğrenci işlerine kadar tüm çalışanlar LSI öğrencilerinin sorularını cevaplamak ve en kaliteli eğitim deneyimini sağlamak için özenle seçilmiştir. Tüm okullar şehir merkezlerindedir ve en son teknoloji ile donatılmıştır.

LSI San Francisco, San Francisco Körfezi kenarında yer alan Berkeley şehrinde ve şehrin tam merkezinde bulunmaktadır. Berkeley, California Üniversitesi kampüsünün bulunduğu bir öğrenci kentidir ve neşeli, enerjik, fazlasıyla turistik olmasıyla, California’da İngilizce öğrenmek isteyen herkes için ideal bir merkezdir. Size capcanlı bir hayat sunan Berkeley şehrinde birçok kafe, mağaza, restorana ek olarak çok renkli bir gece hayatının da sizi beklediğinden söz edebiliriz. LSI San Francisco/Berkeley lokasyon olarak çok merkezi bir konumda, otobüs ve metro duraklarına yakın, hemen yanında bulunan parka ek olarak üniversite kampüsüne birkaç sokak uzaklıkta ve restoranlar, kafeler, sinemalar, tiyatrolar ve kitapçılar ile dolu bir bölgede yer alır, Silikon Vadisi 50 dakika mesafededir. Los Angeles’a 6 saatlik bir mesafede olmasının yanında, Golden Gate Köprüsü, Alcatraz Hapishanesi, GTA oyunları, Lombard Street ve meşhur tramvaylarıyla ABD’de batının ünlü lokasyonlarından biri olan San Francisco’da hem dil eğitimi alabilir hem de gerçek bir Amerika deneyimi yaşayabilirsiniz.

LSI San Francisco Internet Sitesi: – LSI-San Francisco –

Okulun Konumu: – LSI-San Francisco Konum –

LSI YouTube San Francisco Videosu: – LSI-San Francisco YouTube –

San Francisco Tanıtım Videosu: – San Francisco Tanıtım Videosu –

Neden LSI? Neden LSI – San Francisco?

 • Öğrencilerin %98’i son derece memnun ayrılıyorlar ve LSI’ı tavsiye ediyorlar.
 • Zincir bir okuldur ve kampanyalı fiyatları sayesinde çok uygun fiyatlara son derece kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.
 • Türk oranı %4’tür.
 • Modern ve son teknoloji materyaller ile donatılmıştır. Öğrenciler interaktif sınıflarda eğitim alırlar.
 • Okul şehrin en merkezi noktasındadır.
 • TOEIC sınav merkezidir.
 • Açık ve kapalı ortak kullanım alanları, ücretsiz internet erişimi sağlayan bir bilgisayar odası ve öğrenciler için bir kaynak kütüphane bulunur
 • Online öğrenim sistemleri mevcuttur. E-LSI sistemi ile öğrenciler sınav sonuçlarını ve eksiklerini görebilir, sistem üzerinden çalışmalarını tamamlayabilirler.
 • Sosyal aktiviteler konusunda fazlasıyla çeşitli bir okul. Alcatraz Hapishanesi’ni görebilir, Golden Gate Köprüsü’nde bisiklet turuna katılabilir, NBA/NFL maçlarına katılabilir ya da California Üniversitesi Kampüsünü gezebilirsiniz.

LSI-San Francisco Konaklama Detayları

Aile Yanı Konaklama

Öğrencilerin Amerikan kültürünü ve California hayatını en rahat şekilde yaşamaları için aile yanı konaklamalar dikkatle seçilirler. Öğrenciler tercihleri doğrultusunda özel banyolu ya da tek-çift kişilik odalarda kalabilir, isterlerse aile ile kahvaltı ya da kahvaltı ve akşam yemeği seçeneklerinden faydalanabilirler. Okula uzaklık 15-45 dakika arasındadır.

LSI-San Diego

Rezidans (Residence) Konaklamaları

Bu tarz konaklamalar basit ve temiz bir konaklama arayan ve daha bağımsız öğrencilerin tercihidir.

Öğrencilere Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce (20 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Yarı-Yoğun İngilizce (25 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Yoğun İngilizce (30 Ders) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Öğleden sonra dersleri (10 Ders) – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Akademik İngilizce – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • İş İngilizcesi
 • TOEFL Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Cambridge Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Bire Bir Dersler – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • SAT/GMAT Hazırlık Dersleri – Katılmak için en az Orta Seviye İngilizce gereklidir.
 • Genç Öğrenci Dersleri (12-17 Yaş) – Katılmak için en az Başlangıç Seviye İngilizce gereklidir.
 • Pathways

LSI San Francisco Akreditasyonlar ve Ödüller

LSI yüksek standartlarını korumaya dikkat etmekte ve ulusal anlamda akreditasyon planlamasını aktif bir şekilde sürdürmektedir. ABD’de 5 farklı kurumdan akreditasyonu bulunmaktadır ve bunlar;

 • ACCET (Acrediting Coincil for Continuing Education & Training)
 • EnglishUSA
 • NYSED (New York State Educaiton Department)
 • Bildungsurlaub
 • BPPE (Bureau of Private Postsecondary Education)

LSI Sosyal Medya Hesapları

– LSI-Facebook –

– LSI-Twitter –

– LSI-Instagram –

– LSI-YouTube –

LSI YouTube San Francisco Videosu: – LSI-San Francisco YouTube –

San Francisco Tanıtım Videosu: – San Francisco Tanıtım Videosu –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Nedir? –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – Dil Okulu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar –

YERO Yurt Dışı Eğitim: – YERO-San Francisco Bilgilendirme Videosu –

İlgili linkleri ve YouTube videolarını ekledik, şimdi de sizlere genel olarak birkaç ipucundan bahsedelim

-Öncelikle ABD’de dil okuluna gidecekseniz vizeniz konsoloslukta yapacağınız yüz yüze olan bir görüşme ile anında sonuçlanıyor ve sonrasında vizeniz onaylandıysa pasaportunuz 3-5 iş günü içerisinde adresinize kargolanıyor. Ancak vizenize ortalama olarak kurs başlangıç tarihinizden en az 1 ay öncesinde başvurmakta fayda var.

-ABD’ye girerken sağlık sigortasına ihtiyacınız olmasa da, sağlık sigortanız olmadan eğitime başlayamazsınız yani okulun kapısından içeri girememeniz çok olası, dolayısıyla mutlaka bir sağlık sigortanız olmalı.

-ABD’de dil okuluna başvurduğunuzda size I-20 isimli bir belge gönderilir. Bu belgeyi bir nevi ABD vizesi gibi düşünebilirsiniz, gittikten sonrasında okul uzatma işlemlerinizi bu belge aracılığıyla rahatlıkla yapabilirsiniz.

-Bir başka önemli konu ise hangi vize türü ile hangi eğitimi alabileceğiniz. ABD’de Genel İngilizce Programlarına sadece turist vizesi (B1/B2) ile ve maksimum 12 hafta süreyle katılabilirsiniz. Eğer daha uzun süreli eğitim almak veya Yarı-Yoğun / Yoğun İngilizce Programlarına katılmak istiyorsanız eğitim vizesine (F1) başvurmanız gereklidir.

– Son notumuz ise konaklama iptal detayları ile ilgil olacak. Kursun başlangıç tarihinden en az 7 gün önce yapılan iptallerde, bağımsız hizmet sağlayıcıların LSI’dan tahsil ettikleri cezalar dâhil, LSI’ın ödemiş olduğu konut masrafları düşüldükten sonra tüm konaklama ücretleri iade edilir. İptal bildiriminin 7 günden az süre varken yapılmış olması durumunda, 1 haftalık konaklama ücreti ya da bağımsız hizmet sağlayıcıların LSI’dan tahsil ettikleri cezalardan hangisi büyükse o tutar tahsil edilir.

 

İlginizi çekebilir..

Dubai

Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlıdır. 1969 yılına kadar İngiliz sömürgesi olduğu için şehirde İngiliz esintilerine rastlanmaktadır. Önceleri küçük bir sahil kasabası olan Dubai’de, balıkçılıkla geçim sağlanırken ...