OKOBOJI STORE BAR&KITCHEN-OKOBJI-IA

Okoboji Store Bar&Kitchen Amerika Birleşik Devletleri’nin Iowa eyaletinde bulunan Okoboji şehrinin en önemli work and travel noktalarından biridir. Okoboji Store Bar&Kitchen, Amerika Birleşik Devletleri’nin Iowa eyaletinde yer alan ve Okoboji adı verilen turistik ve deniz kenarı şehrinde yer alan bir işletmedir. Şehrin nüfusu 814 civarındadır. Fakat turistik bir bölge olduğu için yaz aylarında birçok turistin ilgi odağı olur ve yüz binleri görür. Okoboji, Iowa Great Lakes bölgesindeki West Okoboji Gölü’nün doğu kıyısında bir şehirdir.

Şehrin Resmi İnternet Sitesi: https://www.okoboji.com/

Okoboji Store Bar&Kitchen İnternet Sitesi: https://theokobojistore.com/

Şehrin Gezi Rehberi: https://www.youtube.com/watch?v=h-yL97QQNzw

PARA KAZANMAK:

Iowa eyaletinde asgari ücretler 2019 yılı için saatlik 7.25 $ olarak belirlenmiştir. Eyaletteki işler genel olarak saatlik 8-13$ bandındadır. Asgari ücretleri ortalama olmasına karşın Okoboji son dönemlerde oldukça popüler bir work and travel lokasyonudur. Iowa, Okoboji tasarruf yapabileceğiniz bir eyalettir. Öğrenciler hem 1. işlerindeki yüksek çalışma saatleri hem çevredeki 2. iş imkanlarına fazlasıyla sahip olmaları hem de konaklamaları için haftalık ortalama 90-120$’dan fazla kira vermemeleri sayesinde birikim sağlayabilmektedirler. Aşağıdaki harita ikinci iş bulma konusunda sizlere faydalı olacaktır:

2.İŞ OLARAK ÇALIŞILABİLECEK YERLER:

The Hutt Bar & Grill: Burası Okoboji’deki ünlü restaurantlardan biridir. Bu işletmede iş veren genellikle Cook, Server, Busser, Line Cook ve Diswasher olarak iş seçeneği sunuyor. Saatlik ücretler 8-9 $ ama bahşişe göre değişiklik gösterebiliyor.

Perkins Restauran & Bakery: Bu işletme Okoboji’nin en ünlü Bakery restaurantıdır Burada Busser, Server, Server Assitant, Cook, Diswasher gibi pozisyonlarda 2. iş bulabilirsiniz. Saatlik ücretler burada da 8-9$ ve bahşişe göre değişiklik gösterir.

Smack Shack: Bu işletme Amerika’nın birçok eyaletinde bulunur. Genellikle deniz ürünlerinin servis edildiği bu restaurantta bahşişle çalışılan işler gerçekten tatmin edicidir. Bu işletme genelde Host, Busser, Server olarak pozisyon verebiliyor. Bu pozisyonlar da çalışarak güzel birikim yapabilirsiniz.

SOSYAL HAYAT:

Okoboji, Iowa sahilindebulunan küçük ama bir o kadar da güzel bir beldedir. Bu küçük kasaba birçok yat ve sporları festialleriyle ünlüdür özellikle de plaj partileriyle. İnsanlar zamanlarının çoğunu burada yapılan su sporlarını izleyerek ve golf oynayarak geçirir. Okoboji küçük bir belde olmasına rağmen Amerika’da yapabileceğiniz birçok etkinliği burada eksiksiz olarak yapabilirsiniz.

Iowa,Okobji, su kenarı eğlence parkları ile dolu olan eşsiz sahil kasabalarından biridir. Sezon ne olursa olsun, Iowa’ya gelenler kış mevsiminde kar aracı gezilerinden tutun yaz festivallerine ve bit pazarlarına, spor salonlarına, golf sahalarına kadar çeşitli şekillerde zaman geçirebilirler

Gece hayatı olarak sizlere birçok imkan veriyor, yat partileri, plaj partileri, lüks eğlence mekanları gibi tabi yaşınız 21’den büyükse

GEZİLECEK YERLER:

Iowa Amerika’nın Midwest Bölgesinde yer almaktadır. Bir tarım eyaletidir. Mısır, soya fasulyesi ve domuz üretiminde önde gelir. Strawberry Point dünyanın en büyük çilek merkezidir. Doğu ve batı sınırları su ile tamamen çevrilmiş (Missouri ve Mississippi Nehirleri) tek eyalettir.

Eyaletin başkenti Des Moines’dir. Eyaletin etrafında Minneapolis, Wisconsin, Illinois, Güney Dakota bulunur.

Okoboji şehrinin en önemli eğlence parklarından biri olan Arnolds Park için birkaç gününüzü ayırabilirsiniz. Ayrıca West Okoboji Lake’de yüzebilir ve akşamları bu gölde yapılan birçok etkinliğe katılabilirsiniz. Ve Iowa Great Lakes Maritime Museum görmenizi tavsiye edeceğimiz en güzel deniz müzelerinden biridir.

TÜRK ORANI:

Geçen sene bu bölgede yalnızca 4 Türk öğrenci bulunmuştur. Bu da sizlerin burada İngilizce’yi aktif olarak kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Iowa Resmi İnternet Sitesi: https://www.iowa.gov/

Okoboji Store Bar&Kitchen sizlere genel olarak Restaurant Employee pozisyonunu sunacaktır. Bu pozisyon restauranttaki birçok pozisyonu içermektedir. Bu pozisyonlar içerisinde bahşiş alabileceğiniz pozisyonlarda bulunmaktadır. Pozisyonlar için saatlik ücret 8$ ve işletmenin içerisindeki konaklamanız için haftalık sadece 100$ kira istemektedir. Okoboji’nin eşsiz doğası hareketli akşamları,lüks yat parti ve şovlarıyla mükemmel bir work and travel programının eminiz ki tadı damağınızda kalacak . Kazandırdığı maddi ve manevi birikimleri sayesinde Bracco Restaurant ve Iowa eyaleti muhteşem bir yaz geçirmen için seni bekliyor!

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin