2022 Geleneksel Work & Travel Ziyaretleri

Ne çok gezdik, ne çok gördük, 40 eyalette, Amerika’daki öğrencilerimizin yüzde 99’unu ziyaret ettik, Türkiye’ye özlemlerini giderdik, sarıldık, yedik, içtik, bol bol fotoğraf çekindik, geldik. ?
Bu sene Amerika’daki ziyaretlerin en keyifli yıllarındandı, zorlu 2 senenin, pandeminin ardından Amerika rüyaları gerçek olan Yerocanlarımızla, her sene olduğu gibi bu sene de keyifli bir 2 ay geçirdik.

Öğrencilerimize sürpriz yaparak gittik, onların bizi gördüklerindeki heyecanları bize de inanılmaz bir heyecan veriyor. Bazen çok yoğun çalışırken yakalıyoruz, bazen konaklamalarında pijamalarıyla otururken yakalıyoruz. Farklı bir çok bölge görüyoruz, birbirine hiç benzemeyen, bazen nispeten büyük ve kalabalık bazen de 500 nüfuslu köyler ziyaret ediyoruz. Ama en net gözlemlediğimiz şey ve ziyaretlerin bize en haz veren kısmı nasıl bir bölgede olursa olsun öğrencilerimizin Amerika rüyalarını gerçekleştirmenin mutluluğuyla, çok yoğun çalışma temposunda bile olsalar, keyiflerinin yerinde olmaları ve bulundukları bölgelerin tadını bir şekilde çıkarmayı bilmeleri oluyor. Her yıl bizler için bölgeler ve işyerleri aynı kalıyor olsa da, öğrenciler ve deneyimleri değiştiği için bizim için de bambaşka bir deneyim oluyor.

Yerocanlarımızı Amerika’ya gitmeden önce Amerika’yı onlara anlatmış olduğumuz için Amerika’nın tadını çıkarmaya hazır olarak gidiyorlar. Ziyaretlerde, daha travel’a gelmeden off günlerinde birçok şehir gezmiş ve birçok etkinliğe katılmış olarak bulduk öğrencilerimizi. Bu sene The Weekend’den Metalica konserine kadar birçok konsere ve etkinliğe katılan öğrencilerimizle, onlara götürdüğümüz Türk kahvelerini içerken sohbetlere doyamadık.

Rapid City’de nispeten büyük şehrin tadını çıkaran öğrencilerden tutun Crivitz’de 600 nüfuslu bir kasabada, bütün kasabanın sevgilisi olmuş öğrencimizi de ziyaret ettik.
Boyundan büyük ayılarla arkadaş olan öğrencilerimizden tutun, her gün evinin önünde onlarca rakunla selamlaşan öğrencilerimizi de gördük. Hepsinin deneyimlerini dinlemek ve neler yaptıklarını görmek hem Yerocanlarımız için çok keyifliydi, hem de biz eğitim danışmanlarına da inanılmaz deneyimler kazandırdı. Bir sonraki sene gidecek öğrencilerimize referans olması açısından sezonun en kalabalık olduğu zamanda 40 eyalette de bulunduk ve gözlem yaptık. Yerocanlarla biriktirdiğimiz bütün anılarımızı paylaşmak ve bir sonraki sene gidecek öğrencilere aktarmak için heyecan içindeyiz.

Hemen Arayın
E-Posta Gönderin