IŞILAY YILMAZ

isilay-yilmaz

YERO Ankara yöneticilerinden olan Işılay Yılmaz Bursa doğumludur. İlk ve ortaokulu Bursa’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi nedeniyle Ankara’ya yerleşmiştir.

Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Işılay Yilmaz, eğitim hayatı boyunca Almanya ,Ingiltere,Amerika ,Maltada dil okulu, diploma ve calisma programlarına katılarak dil eğitimine kısır bir açıdan yaklaşmadığını hayatının her aşamasında ön plana çıkarmıştır.

Üniversite eğitiminin son yıllarında Yero Yurtdisi Eğitim bünyesinde üniveristesinde yurtdışı eğitim tanıtım programları düzenleyip organizasyon ve yurtdışı eğitim danışmanlığındaki kariyerindeki ilk adımlarını atmaya başlamıştır,.

Üniversite yıllarının ardından Malvern House College da Bussiness English üzerine diplomasını almıştır . Ardından British Council’dan The United KIngdom onaylı Education UK Certificate aldı.

Sektörel yurtdışı deneyimini Ingilterede eğitim aldığı Malvern House College da uluslararası katılımcıların takım liderliği ile ilerletmiştir.
Henüz diplomasini almışken Ankarada ki özel eğitim kurumlarındaki ingilizce öğretimi alanındaki eğitim danışmanlığı görevleri ile eş zamanlı Yero Yurtdışı eğitimin Ankara ofisini kurdu..

2005 yilindaki Ankara Yero olusumu ile binlerce yurtdisi egitim almak isteyen ogrencinin egitim kariyerine yon vermis ,Turkiye ve yurtdisinda katildigi workshop ve universite konferanslari ile yurtdisi egitim olanaklarini anlatmistir.

Türkiye içinde her yıl düzenlediği iş ve eğitim fuarlari ile P&G ,Unilever ,UTZ, Performance group Marriot,Sturbucks, gibi dünya devi kurumlarda öğrencilerine iş olanakları sağlamıştır .

Halen Yero Yurtdışı Eğitim bünyesinde eğitim uzmanı ve yöneticilik görevine devam etmekte ayrıca Ankaradaki kolejlere özel danışmanlık vermektedir.

Işılay Yılmaz ,Türkiye’de ki sayılı kadın kitle konuşmacılarından birisidir, gelen talepler doğrultusunda uygun zamanlar yaratıp bildiklerini öğrencilerle paylaşmaktadır.

İlginizi çekebilir..

Almanya

ALMANYA’DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Almanya’da üniversite eğitimi Almanca alınmaktadır. Dünya’da ilk 1000’deki üniversiteler bulunmaktadır. Devlet üniversitelerinin yaklaşık %40’ı dünyada en iyi eğitimi veren ilk 500 üniversite sıralaması içindedir. Eğer ...