YERO Online Oryantasyon

Sim Kart Kullanımı ve Aktivasyon

Aşağıdaki yönergeleri takip ederek SIM Kartınızı kolayca aktive edip kullanabilirsiniz.

DÜNYA TELEKOM WORK and TRAVEL HESABI NASIL AÇILIR?

ABD cep telefon hattınızı aktive etmek ve Dünya Telekom hesabı açmak ve kullanmak için aşağıdaki maddeleri lütfen takip ediniz:
 

1. Sim Kart-hazır kartınızın ABD'de gideceginiz adreste kapsama alanı dahilinde kullanıma elverişli olup olmadığını öğrenmek için aşağıdaki linke girin ve ABD'deki zip codunuzu yazın.

ABD'de Gittiğiniz Bölgede cep Telefonu çekip çekmediğini kontrol etmek için tıklayınız. >>>

(ABD adresinizdecep telefonu çekmiyor gözüküyor ise lütfen Türkiye müşteri hizmetleri
0-850-208-0800'i arayınız, sizi alternatif cep telefonu operatoru şirketine yönlendireceğiz)
2. Danışmanlık şirketinizden ABD'de kullanacağınız SIM kartınızı alınız.
3. ABD'ye gitmeden yine en az 1 hafta önce aşağıdaki web sitesi linklerine girerek SIM kartınızı aktive ettirin ve Dünya Telekom hesabınızı açınız.
  • https://www.dunyatravel.com web sitesine girerek SIM kartinizi aktive ettiriniz. Önce Öğrenci şirketinizi seçiniz. Gelen formu doldurunuz. SIM kartı numaranızı dikkatli olarak giriniz. SIM karti aktivasyonu ve ABD telefon numarası almak için ücret kredi kartınızdan çekilir.
  • ABD ye gideceğiniz seyehat tarihini belirtiniz. Bu tarihe göre SIM kartınız aktive edilmektedir. Aktive edildikten 15 gün içinde kullanılmayan SIM kartlarının süresi dolmaktadır.
  • Sim kartınız aktive edildikten sonra ABD telefon numaranız size email aracılığıyla bildirilecektir.
  • Bu hesapların açilabilmesi için kredi kartı kullanmanız zorunludur. Kullanacağınız kredi kartı uluslararası internet satışları için onaylı olmalıdır. Aksi takdirde hesap açarken onay alamayabilirsiniz.

 

DünyaWT websitesine giriniz. "Sim kartınızı aktive edin" düğmesine tıklayınız.

Üstte belirtinlen linke girerek ABD de gideceğiniz yerde cep telefonu çekip çekmediğini kontrol ediniz. Alttaki Formdan öğrenci şirketinizi seçiniz. Şirketinizin ismini listede bulamadıysanız diger seçeneğini seçiniz.
 


SIM card number:
Simkartınızın üzerindeki 8901 ile başlayan 20haneli numara.IMEI numarası: Telefonunuzdan
*#06# girerek yada telefonunuz pilinin arkasından öğrenebilirsiniz.

ZIP code in the USA: ABD de gideceğiniz yerin posta kodu. Bu koda göre telefon numaranız belirlenmektedir.

ABD ye gidiş tarihinizi doğru girdiğinize emin olunuz. Bu tarihe göre simkartınız aktive edilmektedir. Çok erken aktive edilen simkartlar bir süre kullanılmadığında süresi dolmaktadır.

PINLESS DIAL: Bu hesabı PIN çevirmeden kullanacak telefon numaralarını giriniz. Girerken boşluk bırakmayınız.

Kredi Kartı olarak Visa, Master Card, Amerikan Express, Discovery kullanabilirsiniz.

Kayıt formunu doldurunuz ve "Next >>" tuşuna basınız.

NOT: Bu işlemleri yaparken herhangi bir problem yaşarsanız Dünya Telekom Türkiye müşteri destek numarasını arayabilirsiniz.
0-850-208-0800


• SIM kartı aktivasyonunda ve Dünya Telekom hesabı açarken ne kadar ücret ödenecek?
$10 Cep Telefonu Aktivasyon Ücreti
$30 yada $60  Cep telefonu kontörü (seçtiğiniz plana göre)
Seçtiğniz miktar kadar Dünya Telekom kontörü (minimum $10 )


Aktivasyon sonrasında 1 hafta içinde Dünya Telekom müşteri hizmetleri tarafından size (email) ile geri dönülecek ve ABD'de kullanacağınız telefon numarası daha siz Türkiye'de iken bildirilecektir. Böylelikle ABD'ye gitmeden önce hem siz hem aileniz hem de danışmanlık şirketiniz sizin ABD telefon numaranızı bilecektir.

Türkiyedeki telefonunuzu ABD de kullanmak istiyorsaniz 3-Bantlı olması gerekiyor. 3G Third generation(3N üçüncü nesil) özelliği olmasına gerek yoktur. ABD'ye geldiginizde cep telefonunuza SIM kartını takınız. Telefonunuz ABD içi ve Turkiye ile aramalara açıktır. Hemen arama yapabilirsiniz.

SIM kart- hazır kart konturunuz bittiğinde Dünya Telekom kontör yükleme sayfasından yüklemenizi yapabilirsiniz. http://www.dunyacard.com Yüklemeniz onaylandıktan sonra pin numaranız emailinize gönderilecektir. Email imkanınız olmadığı zamanlarda Dünya Telekom müşteri servisini arayıp kontor yükleyebilirsiniz. SIM kart - hazır kart konturunuz bittiğinde Dünya Telekom ABD müşteri hizmetlerini 1-212-999-7900 telefonumuzdan arayıp kontör yüklemesi yapabilirsiniz.

Dünya Telekom kontorunuz bittiği takdirde ABD müşteri hizmetlerini 1-212-999-7900 hizmetleri telefonumuzu arayıp otomatik kontur yüklemesi yapabilirsiniz. Veya Dünya Telekom konturunuz bittiği takdirde https://www.dunyatravel.com web sitemizden Kullanıcı Adı ve Sifre ile hesabınıza girip Dünya Telekom hesabınıza kontor ekleyebilirsiniz.

• ABD den Türkiye'yi aramak için özel erişim numaralarımızdan bağlandığınızda cep telefonunuzdan kontor düşmez, sadece Dünya Telekom hesabınızdan dakika bazında ücretlendirme yapılır.

• Türkiye'yi ararken öncelikle size verilen Dünya Telekom erişim numaralarından birini çevirmelisiniz. SIM kontorunuzun düşmemesi için özellikle size verilen özel erişim numarasını kullanmanız gerekmektedir.

• Erisim numaralarından birini aradığınızda telefon numaranız Dünya Telekom hesabınızda kayıtlı olduğu sürece size Pin numarası sormayacaktır. Aradığınız numarayı gir dediğinde TR deki numarayı 0119 girmeden (ornek 0216 444 0555 veya 0533 345 6789) olarak girebilirsiniz. Numarayi girdikten sonra sistem size kac dakika gorusme yapabileceginizi bildirecektir. (Not: Eger telefon numaraniz sisteme kayıtlı değil ise önce pin numaranızı soracak, PIN numaranızı girdikten sonra kalan bakiyenizi söyleyecektir.)

Not: Dünya Telekom üzerinden Türkiye'yi aradığınıza emin olmak için kalan dakikalarınızı duymanız gerekmektedir. Eğer sistem kalan dakikalarınızı bildirmiyorsa, görüşmelerinizi Dünya Telekom üzerinden değil direk hattınız üzerinden üzerinden yapıyorsunuz demektir. Bu durumda çok yüksek bir maliyet ödeyebilirsiniz.

.
Müşteri Destek Servisimize nasıl ulaşabilirsiniz?
ABD: 1-212-999-7900
Türkiye:
0-850-208-0800
www.dunyatravel.com – support@signal-telecom.com

Ana Menüye Dön

YERO Yurtdışı Eğitim, programa katılan tüm öğrencilerinin bu oryantasyondaki bilgileri okuyup, anladığını kabul eder.