Malta Dil Okulları Genel Bilgilendirme

malta1

malta dil okuluİngilizce öğrenimi için önde gelen merkezlerden biri olan Malta akdeniz kültürü, doğal güzellikleri, sıcak insanları ve ekonomik fiyatlarıyla dil eğitimi için ideal bir seçimdir.

Malta yaz kursları eğitim seviyesinin ve destekleyici faaliyetlerinin kalitesiyle, gerek bina ve tesisler, gerekse coğrafi bölge olarak çok olumlu niteliklere sahip olmasıyla tanınmaktadır. Malta’da öğrencilerimiz dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen kendi yaş gruplarındaki öğrencilerle kaynaşacak; İngilizce eğitiminin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerle, düzenlenen gezilerle bilgi ve görgülerini arttırıp, hoşça vakit geçirecekler.

Öğrencilerimizin İngilizceyi en doğal haliyle tanımaları, konuşma/anlama becerilerinin ve kendilerine güvenlerinin geliştirilmesi yaz kurslarımızın asıl gayesini oluşturmaktadır.

Malta eğitim kalitesine büyük önem vermektedir. Malta’da zorunlu eğitim 5 yaşında başlar 16 yaşına kadar sürer. Devlet ve kilise okullarında ücretsizdir. İlköğretim 5-12 yaş grubunu kapsar. İki sene süren ortaöğretimden sonra, bazı öğrenciler meslek okullarına, sanat merkezlerine devam ederler. Diğerleri ise orta son sınıfa devam edip, altıncı kademeye veya teknik okullara geçerler. Üniversite eğitimi Malta vatandaşlarına ücretsizdir ve öğrencilere yıllık maaş ödenmektedir. Eğitim programları arasında tıp, hukuk, mimari, mühendislik, eğitim, sanat ve bilim, teoloji ve diplomatik çalışmalar mevcuttur.

Malta İngilizce öğrenmek isteyenler için de çok iyi imkanlar sunmaktadır. Malta’da İngilizce öğrenimi gün geçtikçe büyüyüp gelişen bir sektör haline gelmektedir. Her yıl dünyanın her yerinden, her yaştan binlerce öğrenci dil eğitimi için Malta’ya gelmektedir. Ülkede çok sayıda dil okulu bulunmaktadır. Adadaki dil okullarının tümü Malta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. Ayrıca birçoğu FELTOM üyesidir. FELTOM Malta’daki dil okullarının kurduğu okulların kalite standartlarını belirleyen ve kontrol eden bir birliktir, eğitim ve turizm bakanlıklarınca tanınmaktadır.

malta 1

Malta’da başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar çok çeşitli kurslar bulmak mümkündür. Genellikle minimum 2 haftadan, maksimum bir yıla kadar süren kurslar her Pazartesi başlamaktadır.

malta 6

Okulların resmi temsilcisi olan Yero Yurt Dışı Eğitim, sunmuş olduğu “yurtdışı dil eğitimi” hizmetlerden dolayı öğrencilerinden hiçbir ek ücret talep etmemektedir. Sunulan yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri tamamen ücretsizdir. Şeffaf ödeme politikası ile öğrencilerden hiçbir okul ödemesi kabul etmeyen Yero Yurt Dışı Eğitim, öğrencilerin okul ücretlerini resmi faturaları ile okul resmi hesaplarına transfer etmelerini tavsiye etmektedir. Bu hizmet politikası sayesinde öğrenciler, her türlü finansal uyuşmazlıktan korunmuş olurlar. Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile Yero Yurt Dışı Eğitim öğrencilerine okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine vize işlemlerinin yürütülmesinden uçak rezervasyonlarına havaalanı transfer hizmetlerinin ayarlanmasından eğitim süreci desteğine kadar bütün hizmetleri müşterilerine BEDELSİZ olarak sunmaktadır.

İlginizi çekebilir..

ogrenciziyaretleri2018slider

Öğrenci Ziyaretleri – 2018

Her zamanki gibi 2018’de de YERO yurtdışı eğitim danışmanları, öğrencilerini Amerika’da yalnız bırakmadı. Work & Travel ile ABD’de bulunan öğrencilerini ziyaret için eyalet eyalet dolaşan eğitim ...