İSVİÇRE’DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

isvicre de universite egitimiTurizm, Otelcilik, Finans ve Bankacılık gibi alanlarda eğitimde öncü olan İsviçre okulları uluslararası öğrencilere bir çok olanak sunmaktadır. Eğitim programı kapsamında ücretli staj olanakları öğrencilerin okurken masraflarını karşılamalarına yardımcı olmaktadır. Ayrıca doğal güzellikleri, sakin ve kaliteli yaşam standartları ile İsviçre, üniversite okumak ve kariyerinize başlamak için mükemmel bir ülkedir.

BHMS LUZERN TURİZM VE OTELCİLİK OKULU

İsviçre’nin Luzern kentinde bulunan okul aşağıdaki programları sunmaktadır:

· 1 ve 2 yıllık Turizm İşletmeciliği diploması
· 3 yıllık Turizm İşletmeciliği üniversite eğitimi
· 1 ve 2 yıllık Aşçılık diploması ( Amerikan Aşçılık federasyonu tarafından onaylı program)
· 2 yıllık Turizm işletmeciliği Master programı
· Bir eğitim yılının 6 aylık bölümü ücretli staj programına ayrılmıştır. Öğrenciler böylece hem teorik bilgilerini pratik etme hem de para kazanma imkanı bulurlar.

Giriş koşulları:

Eğitim dili İngilizcedir bu nedenle İngilizce yeterlilik istenmektedir.

Bunun dışında Master programları için Lisans diploması ve diğer programlar içinde en az 12 yıllık orta eğitim diploması gerekmektedir.

 
UAS KALAIDOS ÜNİVERSİTESİ

Zurich’te bulunan üniversite Bankacılık ve Finans üzerine 3 yıllık üniversite eğitimi vermektedir.

Yabancı öğrencilerin yoğunlukta olduğu üniversite aynı zamanda dünyanın bir çok ülkesinden gelen öğretmenlerle ulusararası bir eğitim sistemi uygulamaktadır.

Eğitim dili İngilizce’dir.

 
DCT INTERNATIONAL
DCT İsviçre Otelcilik ve Turizm İşletmeciliği okulu

DCT 1991 yılında kurulmuş olan ve daha çok uluslar arası öğrencilere eğitim veren bir okuldur. İsviçre’nin en güvenli en nezih şehri olan Lucerne’de olan konumu nedeniyle de öğrencilere güzel bi öğrenim hayatı ve unutulmayacak anılar sunmak için sizleri beklemektedir. Konaklama okul binası içinde bulunmaktadır. Yine aynı bina içerisinde öğrencilerin sürekli kullanabileceği bir fitness salonu, bar ve sauna bulunmaktadır.

Eğitim dili İngilizce’dir.

 

DCT’nin sunduğu programlar:

· Turizm ve Otel işletmeciliği alanında uzmanlık diploması 1 veya 2 yıllık eğitim.
· Turizm ve Otel İşletmeciliği alanında çift dal yapma şansı
· Aşçılık alanında uzmanlık diploması

 

HTW CHUR TURİZM OTELCİLİK OKULU

HTW Chur üniversitesi her ne kadar boyut olarak çok büyük bir okul olmasa da sizlere bir üniversitenin sunabileceği tüm avantajları sunmaktadır. Öğrencilerin kendilerini geliştirip etkili bir şekilde öğrenim görebileceği orta büyüklükte sınıfları, öğrencilere sadece bilgi vermek yerine onların kişisel gelişimlerine de katkıda bulunan, onlara sosyal yeterlilik, cesaret ve disiplinlerarası düşünmeyi öğreten profesör ve okutmanlarıyla eğitim için aradığınız herşeyi bünyesinde barındırmaktadır. Siz öğrencilere sadece gidip öğrenime başlamak kalmaktadır.

Şehir hakkında:

Chur, 5000 yıldır yerleşim yeri olmasının yanı sıra yaklaşık 35,000 nüfusuyla İsviçre’nin en eski şehri olma özelliğiyle dikkat çekmektedir.

Turizm Bölümü hakkında:

İsviçre Tatbiki Bilimler Üniversitesinin ilk uluslararası lisans kursu olan Turizm spesifik olarak turizm endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılamak adına ortaya çıkarılmıştır.İngilizce ya da Almanca olabilen kurs ; servis endüstrisi ve turizm hakkındaki bilmeniz gereken bütün bilgiyi size verecek şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca turizme yönelik master eğitimi de vardır.

Kampüsü İsviçre’nin gözde şehirlerinden Cenova’da olan üniversite her yıl bir çok uluslar arası öğrenci ağırlamaktadır.
· Bankacılık
· Finans
· Sigortacılık dallarında 3 yıllık İngilizce eğitim alabilirsiniz.
Bankacılık ve Finans sektörünün en iyi firmaları ile yakın ilişki içerisinde olan üniversite öğrencilerine bir çok staj olanağı da sunabilmektedir. Böylece öğrenciler eğitimleri sırasında aynı zamanda part time staj yaparak iş hayatını da öğrenmektedirler.

İlginizi çekebilir..